wachacz w Audi A4 TDI 97r

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

niedziwadek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 11:47
Lokalizacja: dom

wachacz w Audi A4 TDI 97r

Post autor: niedziwadek » śr maja 06, 2009 18:11

witam mam pytanko czy wie ktos moze jak wymienic wachacze w audi A4 i czy jest duzo rozbierania bo na pierwszy żut oka to wydaje sie to bardzo proste, byłem teraz na przegladzie i mechanik powiedział mi że mam własnie do wymiany z przodu wachacz od strony kierowcy tylny i końcówke drązka z prawej,moze ktos ma link do jakiejs strony gdzie sa fotki,lub jakis opis z góry dzieki
Ostatnio zmieniony śr maja 06, 2009 18:14 przez niedziwadek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
tomas12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pt lip 18, 2008 22:14
Lokalizacja: POLSKA/UK
Kontakt:

Post autor: tomas12 » śr maja 06, 2009 19:55

Witam

To masz wielowahaczowy ukl.zawieszenia,jak sie nie myle.
Ja mialem w passacie chyba ten sam u gory dwa proste wahacze a u dolu tez dwa ale jeden z nich byl prosty a drugi w ksztalcie banana.Ale widze z tresci:
-do wymiany z przodu wachacz od strony kierowcy tylny
to jest ta zawieszka.

Przerabialem to nie jest zle , robilem to pod domem ale dalem .Nie ma duzo roboty.Nie powinno sprawic problemu.

pozdro Tomek



niedziwadek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 11:47
Lokalizacja: dom

Post autor: niedziwadek » czw maja 07, 2009 18:49

A czy mógł bys mi powiedziec w jaki sposób odkrecic te wachacze nakresl mi na zdjeciu jakie mniej wiecej sruby odkrecic bo z tego co widze to wystarczy odkrecic sruby 1 i 2 chodzi mi o wachacz z prawej strony http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bbf ... 90d1e.html
Ostatnio zmieniony czw maja 07, 2009 19:15 przez niedziwadek, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
tomas12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pt lip 18, 2008 22:14
Lokalizacja: POLSKA/UK
Kontakt:

Post autor: tomas12 » pt maja 08, 2009 07:59

Ja wymieniałem dolne wahacze i koncowki.

Sruba nr 1 trzeba ja by odkrecic i powinna wyjsc lub sie wykreci,nie zaluj sobie wd40 pryskaj ile sie da.
Jak juz wyjdzie to wtedy musisz wybic ten swozen wahacz do gory i po krzyku.

Sruba nr 2 ja tez odkrec i jak jest miejsce to powinna wyjsc tak samo lub ja wykrec.
Ja w passacie mialem tak ze nie byloby mozliwosci jej wyciagnieci bo za malo miejsc i najlepszym rozwiazaniem wyjac amorka z wahaczami.
A jak nie dasz rady odkrecic to tnij i nowa zaloz srube.

poczytaj tu zaporzyczone z forum passata http://forum.vw-passat.pl/showthread.ph ... na+wahaczy

i leszcze to dobrze widaj jak rozbebeszone http://www.taligentx.com/passat/maintenance/cvjoints/ dzialaj i walcz nie boj nic nie ma filozofii bedzie git.

Daj znac jak skonczysz
Ostatnio zmieniony pt maja 08, 2009 08:00 przez tomas12, łącznie zmieniany 1 raz.



niedziwadek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 11:47
Lokalizacja: dom

Post autor: niedziwadek » sob maja 16, 2009 13:26

w końcu wymieniłem udało sie,nie ma przy tym duzo roboty jesli pudzie wszystko gładko,mi to zajeło 6 godzin ale najwiecej czasu to mi zajeło odkrecenie sruby która trzyma obydwa wachacze ukreciłem ja z jednej jak i drugiej strony,ale udało mi sie ja jakos wyciagnac musiałem ja przewiercic i podgrzac dzieki



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 244 gości