Kupilem pare dni temu Golfa IV i...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

chomik80
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pn sty 09, 2006 00:37
Lokalizacja: ślaskie

Kupilem pare dni temu Golfa IV i...

Post autor: chomik80 » pn sty 09, 2006 00:42

Cos lekko łomocze mi w przednim kółku.Slyszalem ze to gałki mogą byc ale chbya powonienem do mechanika pojechac z tym?..druga sprawa to okazalo sie, że pas bezpieczeństwa kierowcy jest niesprawny.po prostu nie blokuje sie jak sie szarpnie.Wie ktos moze ile zaplace za taki pas czy tez usluge za naprawe?Prawdopodobnie cos z rolka bedzie?
pozdrawiam



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » pn sty 09, 2006 00:56

Co to są gałki w kole??? Co do pasa to zapewnw gplf po strzale i napinacz masz wywalony lub tez pas inny.Pas na giełdzie około 200 pln no i sprawdż poduszki u speca.



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pn sty 09, 2006 08:03

Łomocze to może przegub (trudno ocenić na odległośc) ale jak stuka to raczej odwiedź mechanika , a pas to jak koledzy pisali - trzeba nowy bo chyba auto po dzwonie


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

chomik80
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pn sty 09, 2006 00:37
Lokalizacja: ślaskie

Post autor: chomik80 » pn sty 09, 2006 19:27

Tego sie wlasnie boje ze szlag siadł mu w przeszłości...tylko ze szyby sa z tego samego roku i miesiąca takze ewentualnie musial dostac tylko w przod ...ale dzis bylem u znajomego elektryka samochodowego i ogladal to wstepnie i powiedzial ze poduszki prawdopodobnie sa w porządku...zadnych atrap itd...tak samo jesli chodzi o prace kontrolek. pracują ponoc tak jak powinny takze no nie wiem. W czwartek jade z poprzednim wlasicielem do mechanika obejrzec zarowno stukanie jak i ten pas..zeby okreslił o co chodzi i o jakie pieniądze oczywicie poniewaz umowy jescze nie mamy.no ale w tym togosniu mialismy spisac.

[ Dodano: Pon Sty 09, 2006 18:31 ]
kurde no nie wiem dokladnie o co chodzi z gałkami tylko tak mi powiedziano.to moje piersze osobiste auto takze do piero zaczynam wbijać konkretniej w temat.
Znajomy mowil ze wymienił gałki do starej Vectry za 40 zl za jeden...z kolei na innym forum napisano mi, że gałki wyniosą mnie 1000 zl. eeh musze troche sie poorientowac chyba

dzieki za komentarze



Awatar użytkownika
NEMESIS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 401
Rejestracja: sob mar 19, 2005 17:48
Lokalizacja: TRICITY
Kontakt:

Post autor: NEMESIS » pn sty 09, 2006 20:35

...ale dzis bylem u znajomego elektryka samochodowego i ogladal to wstepnie i powiedzial ze poduszki prawdopodobnie sa w porządku...zadnych atrap itd...tak samo jesli chodzi o prace kontrolek. pracują ponoc tak jak powinny takze no nie wiem.

Bez urazy kolego, słyszałeś o diagnostyce ????? :chytry: Zrób , wtedy zobaczysz !! Nie patrz na to że ktoś mówi że coś wygląda OK !! Nawet jak masz włożone poduszki to nie musi być OK...mogą nie zadziałać..bo nie wymieniono sensora poduszek a na diagnozie powinno wyskoczyć...zanim odezwą się Ci którzy wiedzą że w takim przypadku świeci się kontrolka AIRBAGów powiem tylko tyle że ok 2cm taśmy izolacyjnej przyklejonej z drugiej strony bardzo dobrze ją maskuje !!!!! :grin:



chomik80
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pn sty 09, 2006 00:37
Lokalizacja: ślaskie

Post autor: chomik80 » pn sty 09, 2006 22:31

ale czekaj czegos nie rozumiem...to przez ten mróz chyba :] Jesli na początku zapala sie kontrolka air bagów a pozniej gasnie to moze byc na niej tasma izolacyjna ? nie jarze czegoś...ale masz racje z tą diagnostyką.dlatego tez ten elektryk powiedzial ze wstepnie nic podejrzanego nie widzi ale glowy sobie uciąć nie da.Auto mialo w grudniu przegląd ale tam pewnie z poduchami nic nie wykryją.

dzieki i pozdrowy



Awatar użytkownika
MAREK 74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 990
Rejestracja: sob wrz 11, 2004 21:34
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Post autor: MAREK 74 » pn sty 09, 2006 22:55

bo to pewnie inteligentna taśma pojawia sie i znika


MK1 1.8GTI MK2 GTI 16V + DIGI3.2 MK2 1.8GTI + DIGI 1.75 :)

chomik80
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pn sty 09, 2006 00:37
Lokalizacja: ślaskie

Post autor: chomik80 » wt sty 10, 2006 19:27

aaa to wszystko tłumaczy. :okej:



Awatar użytkownika
ksionc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: wt paź 04, 2005 13:45
Lokalizacja: Białystok,Bielsk Podlaski
Kontakt:

Post autor: ksionc » czw sty 12, 2006 03:43

na przeglądzie to pochodzą wokół auta popatrza i zgarna kasę. sprawdzisz poduszki podpinając pod VAG`a.


Mody mode on in one point najn ti di aj endzajn

*Grzesiek*
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: czw lis 03, 2005 10:34
Lokalizacja: Słubice
Kontakt:

Post autor: *Grzesiek* » czw sty 12, 2006 12:11

Najlepiej podłączyć do kompa i wszystko posprawdzać w serwisie...
Jak wydać kasę, to lepiej mieć pewność, że podczas jazdy auto samoczynnie Ci nie zjedzie na przeciwny pas lub się rozleci... Pamiętaj, że polscy blacharze potrafią różne cuda z autem robić, tak jak z pewnym Citroenem , są zdjęcia przed wypadkiem i poźniej autko wystawione na allegro jako bezwypadkowe :crazy:

Ja radzę podjechać gdzieś gdzie Ci go podłączą do VAG'a :)


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=42329

chomik80
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pn sty 09, 2006 00:37
Lokalizacja: ślaskie

Post autor: chomik80 » czw sty 12, 2006 17:26

dzis bylem u mechanika z poprzednią wlascicielką .

Klupanie w kołach to gumki na stabilizatorze . małe koszta - :] Sam to sobie zapłace na dniach a i pracownik powiedzial ze jak podjade to mi go dokladniej sprawdzi bo teraz mial ciemno w kanale.

Pas b. kupi poprzednia wlascicielka ale jakis uzywany w dobrym stanie.( Nowy -580 zet ) zalozy mechanik i obadamy.

W sobote kupuje tego Golfa takze na Vaga nie podlacze juz raczej .zreszta nie wiem ile za to kasują takze na razie nici.

...ale sam dla siebie io tak sprawdze to auto choby po zakupie.Lepije wiedziec czym sie jezdzi.

A jaka jest cena sprawdzenia poduch? (Vag) ?

[ Dodano: Czw Sty 12, 2006 16:28 ]
a i jescze wyszła mi pewna rzecz kurde !!! za duzo tych drobnostek uszkodzonych !!
Niedosyc ze nie dziala mi spryskiwacz (moze zamarzl ale to sie okaze) to jescze wycieraczki nie dzialają mi na najwolniejszym biegu.włącze je i raz machną i stoją.jest taki malutki przelacznik na manetce ale nic to nie daje jak tym poruszam.



Awatar użytkownika
MAREK 74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 990
Rejestracja: sob wrz 11, 2004 21:34
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Post autor: MAREK 74 » czw sty 12, 2006 19:51

daj se spokój z vagiem i poduszkami bo to strata czasu i tak nic nie wniesie do sprawy


MK1 1.8GTI MK2 GTI 16V + DIGI3.2 MK2 1.8GTI + DIGI 1.75 :)

Awatar użytkownika
MAREK 74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 990
Rejestracja: sob wrz 11, 2004 21:34
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Post autor: MAREK 74 » pt sty 13, 2006 00:21

a czemu sądzisz że maczałem w tym palce?
to ja nic nie wiem o tym że coś się dzieje a ty wiesz? hmmm


MK1 1.8GTI MK2 GTI 16V + DIGI3.2 MK2 1.8GTI + DIGI 1.75 :)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 261 gości