znowu gaz:)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

strashak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt paź 11, 2005 20:25
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: strashak » wt sty 10, 2006 18:14

sprawdzić obojętnie czy na gazie czy na benzynie aby były wolne obroty? jak będzie brał powietrze to i tu i tu powinna być różnica no nie?? :grin:



Awatar użytkownika
Krembul
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: pn maja 30, 2005 00:41
Lokalizacja: Radom/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Krembul » wt sty 10, 2006 18:39

sprawdzić obojętnie czy na gazie czy na benzynie aby były wolne obroty? jak będzie brał powietrze to i tu i tu powinna być różnica no nie??
Teoretycznie tak ale gaz jest bardziej czuły na takie rzeczy wiec bedzie to na gazie lepiej wyczuwalne. Mozesz tez wziac pojemnik ze sprezonym powietrzem (takie do czyszczenia klawiatury na przyklad) i jak silnik bedzie pracowal to podmuchaj na podstawe z kazdej strony i sluchaj czy obroty sie zmieniaja.


Sprzedam REFLEKTORY "golf IV look" do mk3 stan idealny+3 komplety żarówek xenon oraz SPORTOWY FILTR POWIETRZA K&N do mk3+olejki regenerujące(200PLN)

Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » wt sty 10, 2006 18:51

Zupełnie wystarczy poprzechylać. Na gazie jest faktycznie bardziej czuły na powietrze idące gdzieś bokiem. Możesz sprawdzić i na tym, i na tym.


MH po przeszczepie bloku - alive&kicking!

wara99

Post autor: wara99 » wt sty 10, 2006 19:27

nie wiem co tu mewdytowac musisz jechac na jakis dobry warsztat zajmujący sie montazem instalek i ci zobacza co jest grane.
A jezeli 1 generacja to taka gdzie nie ma elektroniki to po pierwsze nie powinna byc zalozona do twojego gofra a po drugie to wlasnie brak elektroniki powoduje zwiekszone zuzycie , zajezdzony parownik , lub poprostu jest rozlegulowany.



Awatar użytkownika
sq8bwh
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 09:33
Lokalizacja: ............................................

Post autor: sq8bwh » wt sty 10, 2006 21:41

strashak pisze:mój gazownik na to, że zły gaz tankuje, ale już w tylu miejscach w Polsce tankowałem ,że tą ewentualność wykluczam.
A w Polsce są gdzieś dobre paliwa??



lemon84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr sty 19, 2005 02:01
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: lemon84 » wt sty 10, 2006 23:44

przyczyna moze byc tez peknieta membrana w parowniku.z tego co wiem jedynym sposobem zeby to sprawdzic jeest rozebranie go.moze to byc rowniez przyczyna duzego spalania



strashak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt paź 11, 2005 20:25
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: strashak » pt sty 13, 2006 09:40

no i jedna nieszczelność była, znalazłem ją, pod wtryskiem na tym metalowym elemencie co gazownik wstawia montując gaz .Na łączeniu dwóch metalowych elementów była papierowa uszczelka, któa miała ewidentny prześwit. Załatałem to wszystko silikonem i już nie śmierdzi, mam nadzieję, że to i troche w spalaniu pomoże jak myślicie??



Awatar użytkownika
mariusz:-)
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz sie 21, 2005 00:53
Lokalizacja: Poznań
Auto: MK7

Post autor: mariusz:-) » pt sty 13, 2006 10:22

jasne że pomoże, skoro piszesz że mocno wali w kabinie czyli troszkę tego gazu umykało świecom :-)


sawczuk

fibolek

Post autor: fibolek » pt sty 13, 2006 15:12

Ale zyczę ci powodzenia w zdjęciu w przyszłości tego metalowego czegoś.
Trzeba było włozyć tam jakąś inną pasującą uszczelkę.Taka przeróbka a raczej naprawa jest bardzo fajansiarska.
Przepraszam za szczerość ale już ktoś kiedyś na tym forum narzekał na przyklejony mikser gazowy do gaźnika(bo wcześniejszy właściciel tak zrobił)
I wcale się mu nie dziwię.



strashak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt paź 11, 2005 20:25
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: strashak » pt sty 13, 2006 16:15

więc co do zdjęcia tego czegoś to nie będzie problemu bo ten silikon schodzi pod nożykiem więc bez obaw :grin:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 388 gości