Lusterka z anglika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wojteo CK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 16:14
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Lusterka z anglika

Post autor: wojteo CK » wt maja 05, 2009 20:40

Witam!!

Mam pytanie, być może głupie ale wolę się upewnić.
Czy lusterka z wersji angielskiej(chodzi dokładnie o lewe lusterko) będzie pasować do mojego golfa??Czy jest jakaś różnica między lusterkiem w wersji angielskiej a normalnej??

Pozdrawiam!!



Awatar użytkownika
Szymon8
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 11:41
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: Szymon8 » wt maja 05, 2009 20:52

Jest różnica. Zobacz na lusterko PL a na GB to sam wpadniesz o co chodzi i gdzie jest różnica :D


Reklama niemieckiego biura turystycznego : "Jedź do Polski - Twój samochód już tam jest."

Awatar użytkownika
Jesionvr6
...
...
Posty: 892
Rejestracja: ndz gru 19, 2004 16:25
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: Jesionvr6 » wt maja 05, 2009 21:07

inne lusterko jest ma inny wklad i ma inny mechanizm regulacji lusterka i nie da sie go ustawic jak europejskie lustro


Obrazek

Awatar użytkownika
wojteo CK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 16:14
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: wojteo CK » wt maja 05, 2009 21:10

Dobrze że spytałem na forum bo już miałem kupować za okazyjną cenę na alledrogo.pl !!Ufff :)
Dzięki za szybką odpowiedź!
Pozdrawiam!!


Mój Variant Yachting ;) viewtopic.php?f=88&t=375516" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » wt maja 05, 2009 21:14

Szymon8 pisze:Jest różnica. Zobacz na lusterko PL a na GB to sam wpadniesz o co chodzi i gdzie jest różnica :D
No, dajcie spokój Kolego! Trzeba Koledze wyjaśnić.

Chodzi po prostu o to, że lusterko kierowcy ma część szkła tzw. asferyczną - czyli o poszerzonym polu widzenia.
Z tego wynika, że ta asferyczna w "Angilku" będzie na prawej stronie i w Europie nieprzydatna a "normalna" po lewej i nie będziemy właściwie mogli obserwować drogi z tyłu.
Reasumując: choć mechanicznie da się to zamontować - to użyteczność z tego żadna.

A nawiasem mówiąc: Koledzy! Dajcie sobie spokój z tymi "Anglikami" - właśnie dlatego te części mają tak "korzystne" ceny, że są to lustrzane odbicia wersji Europejskich - nie przydatne bądź zabronione (jak np. reflektory) na Kontynencie.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 473 gości