pompka spryskiwacza nie działa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Artur D.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: wt sty 10, 2006 10:37
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

pompka spryskiwacza nie działa

Post autor: Artur D. » wt sty 10, 2006 11:14

Cześć!
Nie działa mi pompka spryskiwacza, przy czym podczas przyciągnięcia lub odepchnięcia manetki działają wycieraczki zarówno z przodu i z tyłu jednocześnie.
Gdy odepnę kostkę z przewodami od pompki, wycieraczki działają normalnie.
Pompka jest OK, przekaźniki prawdopodobnie również.
Prawdopodobnie jechałem z przymarzniętą i uruchomioną tylną wycieraczką i coś się przysmażyło. Niestety nie wiem, czego szukać.
Dla ułatwienia załączam odpowiedni schemat.
Dzięki z góry za pomoc!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony czw sty 12, 2006 15:12 przez Artur D., łącznie zmieniany 2 razy.



fibolek

Post autor: fibolek » wt sty 10, 2006 12:12

Bardziej zacieśnij swoje pytanie Czy nie działa ci pompka od spryskiwaczy? Czy może nie działa ci tylna wycieraczka?

[ Dodano: Wto Sty 10, 2006 11:14 ]
Z pompką jest tak że przy włączaniu musisz posłuchać czy działa.Bo może być tak i tak często jest że płyn ci przymarza gdzieś w przewodzie.U mnie też tak bywa tylko u mnie jeszcze rozłącza się przewód.Powód Zimno zawsze przed włączeniem spryskiwacza poczekaj aż się silnik zagrzeje.



Awatar użytkownika
Bondas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 842
Rejestracja: pt gru 30, 2005 16:52
Lokalizacja: okolice warszawy

Post autor: Bondas » wt sty 10, 2006 12:40

skoro to golf 2 to stawiam na manetki ze sie troche wyrobily i nie ma styku - strasznie kiepsko rozwiazane zlwaszcza do 90 roku,



fibolek

Post autor: fibolek » wt sty 10, 2006 12:43

Bondas ja mam 18 wiecznego i nigdy nic sie tak nie działo z manetkami.Ale to może tylko mi.
Jesli to manetki to radziłbym spryskać czymś.



Artur D.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: wt sty 10, 2006 10:37
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Artur D. » wt sty 10, 2006 13:14

fibolek pisze:Bardziej zacieśnij swoje pytanie Czy nie działa ci pompka od spryskiwaczy? Czy może nie działa ci tylna wycieraczka?
Nie działa pompka, choć sama jest sprawna. Osłuchałem dokladnie i płyn jest. Nietypowa praca wycieraczek jest tylko jednym z objawów. Przypuszczam, że rzeczywiście padła kostka przy manetce lub zgrzały się gdzieś przewody (oby nie).
A propos, ktoś wie, po ile taka kostka "chodzi" na szrotach?



Awatar użytkownika
Bondas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 842
Rejestracja: pt gru 30, 2005 16:52
Lokalizacja: okolice warszawy

Post autor: Bondas » wt sty 10, 2006 13:29

kostak to nie reczej cala manetka znoczy prawa strona bo sa rozlaczne

i uzywka kosztuje 60 kpl a nowa zamiennik okolo 100 zeta prawa strona

bo ceny w ASO cie zabiaja



fibolek

Post autor: fibolek » wt sty 10, 2006 15:09

Słuchaj zostaw w spokoju wycieraczki jak ci wycieraczki działają to jest coś nie tak z pompką.
Co rozumiesz pod określeniem pompka jest sprawna sprawdzałeś ją na krótko.
Moje pytanie jest takie czy włączając wycieraczki z natryskiem(spryskiwaniem) wycieraczki działają? czy pompka pompuje?
Bo jeśli to coś zupełnie innego to się poddaje.

[ Dodano: Wto Sty 10, 2006 14:12 ]
To że odłączysz pompkę to i tak wycieraczki będą działały.



Awatar użytkownika
swaldi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt sty 10, 2006 11:35
Lokalizacja: kuj-pom.

Post autor: swaldi » wt sty 10, 2006 15:47

Miałem coś takiego. Jeżeli wycieraczki działają, a pompka na krótko też działa to są wyrobione styki przy dzwigni przełącznika. Można lekko dogiąć małym wkrętakiem i wtedy usłyszysz, że silniczek spryskiwacza zaskakuje. Dogiąć ale delikatnie bez rozkręcania uważaj żeby nie zrobić zwarcia do masy przy doginaniu. Jak się przypatrzysz to zobaczysz jakie styki się stykają przy ruchu dzwignią albo jakie powinny się stykać.



Artur D.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: wt sty 10, 2006 10:37
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Artur D. » wt sty 10, 2006 15:59

Ok, jak tylko znajdę dogodne miejsce (nie lubię dłubać w zimowych warunkach), spróbuję najpierw pogmerać przy stykach przełącznika. Może coś się tam zwarło - zwracam uwagę na dziwne zachowanie wycieraczek.
A na razie, co jakiś czas ręka z płynem do szyb za okno lub lub polowanie na samochody bez chlapaczy z tyłu, hi hi! :rolleyes:
Póki co, dzięki!



Awatar użytkownika
swaldi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt sty 10, 2006 11:35
Lokalizacja: kuj-pom.

Post autor: swaldi » wt sty 10, 2006 16:05

Tylko delikatnie z tymi stykami i uważaj aby nie dotknąć do masy bo będzie zwarcie i poleci bezpiecznik. Tylko dlaczego te wycieraczki Ci dziwnie działają?



Artur D.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: wt sty 10, 2006 10:37
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Artur D. » śr sty 11, 2006 09:06

No właśnie, DLAAAACZEEEEGOOOO????????????? :grin:
Opisałem dokładnie objawy w pierwszym poście i załączyłem stosowny schemacik elektryczny (może znajdzie się osoba o zacięciu elektrycznym, która w ten sposób rozgryzie problem?).
Może jeszcze raz uściślę:

>>Gdy przyciągnę manetkę do siebie (powinny działać wycieraczki z przodu i pompka) lub odepchnę (wycieraczka z tyłu i pompka) - pompka nie działa wcale, a wycieraczki z przodu i z tyłu działają JEDNOCZEŚNIE. Gdy odepnę pompkę, wycieraczki działają, jak trzeba.<<

Na razie trzymam się wersji jakiegoś zwarcia, być może właśnie na stykach przełącznika. Sprawdzę to.

dodano ciut później: o choroba - właśnie się zorientowałem, że nie mogę dołączyć pdf. Załączam schemat jeszcze raz.
Sorry!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Mogiel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob sty 14, 2006 15:20
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Mogiel » sob sty 14, 2006 15:41

Witam wszystkich forumowiczów. Ostatnio też coś przestały mi działać spryskiwacze. Zdiagnozowałem przyczynę, którą okazała się pompka, przyniosłem ją do domu i no właśnie... Czy ktoś próbował to kiedyś rozebrać? Bo niby wszystko jest rozbieralne tylko chciałbym to potem spowrotem złożyć ;). W każdym razie silniczek kręci, nie wiem czy jest zapchana czy coś. Prosze o jakieś wskazówki w miare możliwości. Z góry dzięki i pozdrawiam.

Mam coś takiego
Obrazek



lesiur19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw lut 02, 2006 11:10
Lokalizacja: Sianów
Kontakt:

Post autor: lesiur19 » czw lut 02, 2006 11:55

Witam, mam podobne problemy, tyle,że jak włączam wycieraczki na dół, powinny działać wycieraczki czasowe, a działają cały czas( mały problem). Jak włączam manetkę do siebie (czyli aby działał spryskiwacz przedniej szyby oraz wycieraczka) pali mi się bezpiecznik i nie wiem, co jest grane, jeszcze nic nie zaglądałem co działa a co nie. może mi ktoś w tym pomóc??



Awatar użytkownika
wezu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 10:40
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: wezu » czw lut 02, 2006 12:23

Artur D. pisze: Gdy przyciągnę manetkę do siebie (powinny działać wycieraczki z przodu i pompka) lub odepchnę (wycieraczka z tyłu i pompka) - pompka nie działa wcale, a wycieraczki z przodu i z tyłu działają JEDNOCZEŚNIE. Gdy odepnę pompkę, wycieraczki działają, jak trzeba.
Mam prawie to samo z tym ze u mnie spryskiwacz działa normalnie, wycieraczki zas po przegiciu dzwigniku szybie zalacza przednia i tylnia, jak pociagne do siebie to mam to samo. Zaczęlo sie to od krotkiego spiecia jakie mialem gdy czyscilem te blaszki, dlatego wydaje mi sie ze dobrym pomyslem bedzie sprawdzic przekaźnik, moze tam cos padlo.??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 168 gości