Czujniki temperatury i nie tylko - które do czego ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
cypherius
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr maja 16, 2007 16:34
Lokalizacja: Plockowo

Czujniki temperatury i nie tylko - które do czego ?

Post autor: cypherius » pn maja 04, 2009 19:52

Witam, ogarniam elektrykę w mojej golfinie 1.8 mpi Cat i mam zagwozdkę z czujnikami ...
który z czujników daje sygnał na zegary ? ten niebieski dwupinowy na króćcu do silnika od układu chłodzenia ? czy do czego innego ?
a także :
- który z dwóch czujników na stopie filtra to temp. oleju?
- ten czujnik 1 pinowy z boku głowicy to czujnik stukowego ? czy coś innego ? np temp. do wtrysku ?
Jeśli było, przepraszam, szukałem. Jeśli się pojawił już jakiś manual do czujników, byłby wdzięczny :pub: golfina mi się przegrzała dwa razy i dmucham na zimne...



albert1973
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw lis 29, 2007 21:11
Lokalizacja: Elblag
Kontakt:

Re: Czujniki temperatury i nie tylko - które do czego ?

Post autor: albert1973 » pn maja 04, 2009 20:02

- ten czujnik 1 pinowy z boku głowicy to czujnik stukowego ? czy coś innego ? np temp. do wtrysku ?
z boku bloku na jeden pin to czujnik oleju



Awatar użytkownika
cypherius
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr maja 16, 2007 16:34
Lokalizacja: Plockowo

Post autor: cypherius » pn maja 04, 2009 20:24

Sprawdziłem, na króćcu mam tylko jeden czujnik - niebieski. kabelki do niego - zielono białe i brązowo-białe... druga wiązka która szła w te okolice ucięta i zarobiona pod izolacją...

ten drugi, otwór jest zaślepiony zaślepką - rozumiem, że brakuje mi tzw czarnego czujnika ? ma ktoś jego nr seryjny ?
p.s. jak bym chciał go włożyć to wejdzie normalnie ? wkręcę go w ten króciec ?
Ostatnio zmieniony pn maja 04, 2009 20:34 przez cypherius, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 315 gości