na dolkach strasznie skrzypi przód

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

wrk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob kwie 12, 2008 16:46
Lokalizacja: Warka

na dolkach strasznie skrzypi przód

Post autor: wrk » ndz maja 03, 2009 12:46

Witam!

Czy ktoś z Was spotkał się z tym, że podczas jazdy po nierównościach raczej większych niż kocie łby po środku auta z przodu coś skrzypi (takie gumowe skrzypienie). grudniu zmieniałem gumki na stabilizatorach myślałem, że to amorki z przodu, ale jak otworze maske i zacznę bujać przodem auta to słuchać bardziej to z przodu auta za silnikiem .

ostatni też zmieniałem klocki i myślałem, że może coś się wyciągnęło jak chłopaki podnieśli auto na suwnicy ale niestety nie pamiętam czy przed zmianą też to było a póki co zaczyna mnie to cholernie denerwować ;)

Czy takie samo skrzypienie może mieć dalsze skutki ?



Awatar użytkownika
OIL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: sob maja 24, 2008 11:33
Lokalizacja: CBY
Kontakt:

Post autor: OIL » ndz maja 03, 2009 12:52

A może masz znowu do wymiany gumy na stabilizatorze?jakie masz teraz założone - ORI???
A może poprostu musisz je wysmarować i piszczec nie będzie :chytry:


MK3 - było
Megane - było
S 40 - jest

Awatar użytkownika
emsikemsik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt sty 23, 2009 01:57
Lokalizacja: Greifenberg (Gryfice)

Post autor: emsikemsik » ndz maja 03, 2009 12:57

Raczej nie zaszkodzi. Możliwe że to już ze starości jakaś guma skrzypi. Posmaruj pojedynczo w odstępie czasu po kolei każdą gumę oliwką czy to od zawieszenia silnika, czy zwieszenia przedniego. Na krótki czas pomoże jeśli dojdziesz do tej co skrzypi.
Pozdro


Czy to lato,
Czy to zima,
Ja bez bieżnika.

Awatar użytkownika
bibi466
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 18:36
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: bibi466 » ndz maja 03, 2009 13:06

te gumki to przy zakładaniu smarowałeś czymś. Bo ze swojego doświadczenia to wiem że nasmarowanie daje odwrotny efekt od zamierzonego. Ja nie smarowałem i teraz jest już dłuższy czas dobrze. na gumkach też nie ma co oszczędzać różnice w cenie nieduże a w jakości znaczne



wrk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob kwie 12, 2008 16:46
Lokalizacja: Warka

Post autor: wrk » pn maja 04, 2009 09:21

nie wiem niestety jakie gumki i czy były smarowane zmieniał to mechanik niestety nie było mnie przy tym, skrzypienie słyszalne jest jakby po środku za silnikiem nie wiem czy wtedy też coś tam było robione bicia metalicznego nie słychać więc jestem dobrej myśli jakoś w tym tygodniu muszę zachaczyć o jakiegoś magika i to zbadać



g4mario
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: pn lip 16, 2007 18:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: g4mario » pn maja 04, 2009 17:46

mam u siebie taki sam problem, bylo podejrzenie, ze skrzypia koncowki drazkow kier. Mechanior wzial strzykawke z iga i wpuscil oleju do koncowki. To nie pomoglo, zaczalem szukac innej przyczyny. Skrzypia gumki stabilizatora ( u mnie), sa do wymiany, wiec nie ma skrupulow traktowac je olejem-strzykawka i do roboty:) (przynajmniej nie wk..wia)


pozdrawiam
Mariusz

wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: wielblad2 » pn maja 04, 2009 17:53

Zerwane tylne gumy wachacza przedniego dają podobny efekt jak ten co opisany wyżej -wiem bo przerabiałem temat osobiście- warto sprawdzić.


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

Awatar użytkownika
cosmoo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: czw wrz 04, 2008 19:58
Lokalizacja: GRW / WG XXXXX
Kontakt:

Post autor: cosmoo » pn maja 04, 2009 17:58

podepnę się do tematu, bo mam ten sam problem...

gumy zmieniałem aż... 2 tygodnie temu :otepienie: 2 dni temu skrzypienie powróciło :(

włożyłem gumy FEBI z parcianym paskiem w środku... czy to możliwe, że wytrzymały tylko 2 tyg. ??? dodam iż przy montażu wyszyściłem drążek drobnym papierkiem, później przemyłem benzyną ekstrakcyjną i wysuszyłem.

co zrobić, żeby to chol... skrzypienie ustało, bo nie chce mi się co 2 tyg. tych gum wymieniać.

Pzdr.



wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: wielblad2 » pn maja 04, 2009 18:08

Pisałem o gumach wachacza nie stabilizatora.Jeżeli idzie już o stabilizator to łącznie z gumami wymienia się też łączniki stabilizatora, bo też potrafią umilić zyciew czasie jazdy po nierównościach.
Ostatnio zmieniony pn maja 04, 2009 19:41 przez wielblad2, łącznie zmieniany 1 raz.


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

Awatar użytkownika
layer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn cze 29, 2009 10:39
Lokalizacja: UK/Warszawa

Post autor: layer » sob lip 04, 2009 01:26

Witam serdecznie i podłączam się do tematu.Zakupilem mk4 3tyg temu i mam to samo zjawisko.Na progach zwalniajacych,ale tylko na tych wysokich mam gumowe skrzypienie z przodu,ale tylko kiedy auto juz zjeżdża z progu zwalniającego.Mimo prób delikatnego najazdu i zjazdu z progów zwalniających skrzypienie zawsze sie pojawia.Udało mi się tylko wykryć ,że często gdy najeżdżam na próg zwalniający na skręconych kołach to udaje mi się to trzeszczenie ominąć.
Jakieś sugestie?


Pozdrawiam ---layer---

Awatar użytkownika
Mieniu_69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 489
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 08:32
Lokalizacja: NY
Kontakt:

Post autor: Mieniu_69 » sob lip 04, 2009 06:28

Witam, jak pisze ignac_bdg, problem lezy po stronie stabilizatora a doladnie tulejek wewnetrzych. Wymienialem u kumpla bo tez skrzypialo, najpierw kupilem febi z paskiem w srodku - 2 tyg i znowu skrzypi, potem kupilem w ASO ale co sie okazalo tez maja pasek w srodku i tez po jakims czasie skrzypialo, ostatecznie kupilem tulejki firmy topran i do dzis mam spokoj, zero skrzypienia. pozdrawiam



greg

Post autor: greg » sob lip 04, 2009 08:00

a ja kumplowi rozebrałem, przesmarowałem wazelina techniczną i złożyłem - zero skrzypienia



Awatar użytkownika
layer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn cze 29, 2009 10:39
Lokalizacja: UK/Warszawa

Post autor: layer » ndz lip 05, 2009 00:55

Jak sprawdze to o czym piszecie to dam znac czy to bylo to.


Pozdrawiam ---layer---

wiewioreqezg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: sob maja 23, 2009 00:07
Lokalizacja: zgierz

Post autor: wiewioreqezg » ndz lip 05, 2009 02:50

Tak tak moi szanowni panowie to nasze skrzypienie pochodzi od tych gum na stabilizatorze.Ja wymienialem w kwietniu i cigle skrzypia ale nieprzeszkadza mi to wogole :) Po pierwsze duzo ludzi wten spoob zwraca uwage na auto :helm: :D lol a po drugie i juz bardziej serio :bajer: wole jak mi ma skrzypiec niz jak miałem przed wymiana ciagle mi cos stukało.Wiec bez obaw to nic groznego. AVE golferzy



Jeźdżę MK4



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 355 gości