Światła poprostu zgasly.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

IGI84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 14:48
Lokalizacja: Gdynia

Światła poprostu zgasly.

Post autor: IGI84 » sob maja 02, 2009 12:19

jak w temacie swiatla mijania poprostu zgasly oba jednoczesnie pozostaly tylko pozycyjne i mozna bylo dawac jedynie krutkie sygnaly swietlne i przestaly dzialac wycieraczki przednie jak i spryskiwacz i jeszcze nastapil problem ze stacyja przekrecajac do konca auto jakby traci prad i wszystko gasnie musze delikatnie przekrecac zeby normalnie odpalil wszystkie te ustarki staly sie w jednym czasie prosze pomozcie co to moze byc.



Awatar użytkownika
krisgolf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: śr kwie 29, 2009 20:31
Lokalizacja: Mazury NPI

Post autor: krisgolf » sob maja 02, 2009 12:43

Może się popaliły styki w kostce stacyjki albo wtyczka się zsuwa. Koszt kostki to coś ok 40 zł. Warto od razu posprawdzać połączenia pod kierownicą



IGI84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 14:48
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: IGI84 » sob maja 02, 2009 12:58

moze byc bo jechalem po zajebiaszczo dziurawej drodze heh i co najleprze w nocy ale bynajmiej kierunki dzialaja a swiatla musialem na krutko podlaczyc wydaje mi sie wogole ze to moze byc przekaznik swiatel bo mam rowniez halogeny oryginalne i tez niedzialaja zgasly razem z swiatlami mijania co mnie rowniez zdziwilo to to ze na przycisku podgrzewania szyby jest taka kontrolka ktora sie swieci przy wlaczonym podgrzewaniu tylnej szyby zdziwilo mnie to ze ta kontrolka sie swiecila czly czas bez wzgledu czy przelacznik podgrzewania byl wlaczony czy nie.



Awatar użytkownika
krisgolf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: śr kwie 29, 2009 20:31
Lokalizacja: Mazury NPI

Post autor: krisgolf » sob maja 02, 2009 13:32

halogeny działają jak są włączone światła. Brak prądu na światła spowoduje że halogeny nie działają. Ten motyw z przekręceniem stacyjki wskazuje na kostkę, ale może może być też włącznik świateł walnięty. I ciekawe czy pod deską nie masz jakiejś radosnej twórczości pseudoelektryka amatora



Awatar użytkownika
Bbrutus (Burex)
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: pt mar 06, 2009 14:48
Lokalizacja: DolnyŚląsk/WLKP
Kontakt:

Post autor: Bbrutus (Burex) » sob maja 02, 2009 15:30

W seacie kiedyś miałem podobny problem, jak przekręcałem to przygasały kontrolki a jak zapalił, to czasem światła nie świeciły a podczas jazdy do przodu wsteczny się świecił, a wina był kabel prądowy n akumulatorze, był przetarty robił zwarcie


>>>>Wolę pchać swojego Volkswagena niż jeździć Oplem<<<<

IGI84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 14:48
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: IGI84 » sob maja 02, 2009 16:45

heh tworczoasc pseudoelektryka dobre w sumie mam instalacje porobiona ale wszystko sam podlanczalem a dokladnie autoalarm i elektryczne szyby jezdze nim gdzies 3 lata i nic takiego sie niedzialo pierwszy raz cos takiego sie dzieje bynajmiej sprawdzajac miernikiem niema wogole napiecia na przewodach jest masa i nic wiecej dlatego tez na wioskach w kompletnej ciemnosci i swietle z telefonu komorkowego podlaczylem przewodem bezposrednio pod akumulator i dziwnie to w sumie wyglada bo zeby zgasic swiatla trzeba podniesc maske i odlaczyc kabelek i podlaczyc zeby swiecily ciekawe co by na to powiedziala policja heh :p

[ Dodano: 02 Maj 2009 20:19 ]
fakt kostka stacyjki jest stopiona i jeden styk jest skrzywiony jak narazie podejrzewam tylko to a powiedzcie mi czy przyczyna tego moze byc zbyt duze obciazenie na przewodach mialem wlaczone swiatla drogowe i halogeny dalekosierzne wydaje mi sie ze to moze byc przyczyna. Aha gdzie mozna dostac taka kostke w jakims sklepie czy musze sie udac do serwisu VW??

P.S. czemu niemowiliscie ze tak ciezko sdemontowac stacyjke :chytry: :P

[ Dodano: 02 Maj 2009 20:22 ]
aha przegrzanie nawet jest na wtyczce z instalacji

[ Dodano: 05 Maj 2009 19:00 ]
Tak jak koledzy podejrzewali przegrzany styk w kostce stacyjki wymiana rozwiazala problem i przypadkiem inny problem zwiazany ze spryskiwaczem opis w innym temacie http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=199359 pozdrawiam dziekuje za pomoc temat zamykam :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 395 gości