[MK4] Obroty

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pn lis 28, 2005 12:21

więc jak zwykle pierwsze wskazanie na silnik krokowy (czyli regulator biegu jałowego)



Awatar użytkownika
bojar
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 14:57
Lokalizacja: Warszawa/Maków Maz.
Kontakt:

Post autor: bojar » pt gru 02, 2005 00:43

może to być też spowodowane awarią przepływomierza- to bardzi często zdarza się w golfach IV.

pozdro!


[b][u]Walcz walcz walcz- Ty walczysz, ja walczę!!![/b][/u
Legia Warszawa !!!

Mateusz87

Post autor: Mateusz87 » pn sty 09, 2006 15:57

miałem to samo jakies 3miechy temu jak znasz sie troche na mechanice to weź pszeczysc przepustnice pomorze odrazu zdejmij obudowe filtra powietrza, przpustnice masz na 4 srubach ampul 6-7 niepamientam dokładnie i masz tam kość wypinasz ja juz ja masz kup jakis dobry płyn do mycia gazników, przepustnic możessz jeszcze sie pomęczyc ropą ale to jak chcesz elooooooo



WODA
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 173
Rejestracja: pn gru 27, 2004 01:10
Lokalizacja: VWrocłaVW
Kontakt:

Post autor: WODA » pn sty 09, 2006 17:01

to jest wielki kłopot mialem to samo u siebie w golfie...przyczyn moze byc wiele...
jak wymieniłeś filtry to zostało ci jeszcze do sprawdzenia(do sprawdzenia poniewaz za kazdym razem pomaga cos innego a dojdziesz do tego tylko metoda prób i błędów) :świece,kable WN,kopułka,palec rozdzielacza,czujnik temperatury,sonda lambda,silniczek krokowy,przepływomierz i czasami halla...niestety jest tego troszke ale to jest dos sprcyficzna usterka...
ja na twoim miejscu zaczołbym od przeczyszczenia silniczka krokoweko(wstawiasz go na noc do benzyny) i przepustnicy.....po czym wymien sonde lambde....czesto pada i zwykła wymiana jej pomaga.... :okej: :okej: :okej:


Mk1 16v Rally project :)
Golf mk3 16vt 321 km by EVO
Ibiza '02 ASV 205km/418nm by ECUPROJECT
Seat Leon ARL big Turbo:) 228km/423nM by ECUPROJECT
Audi A4 B7 3.0 TDI Quattro 294km/510nm by ECUPROJECT

Awatar użytkownika
gibbon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob lis 19, 2005 10:57
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Post autor: gibbon » pn sty 09, 2006 18:58

Miałem to samo. W serwisie VW powiedzieli mi że ten typ tak już ma i trzeba przeczyszczać sobie czasem przepustnicę. (podobno dotyczy to głownie 1,4 i 1,6) Zdejmij ten wielki czarny plastik co siedzi na silniku, poprostu pociągnij a on wystrzeli z zaczepów. Z lewej stronu odłącz taki mały gumowy wężyk, poprostu go zsuń. (Już wykonałeś prawię połowe roboty) Przepustnicę zlokalizujesz z łatwością :grin: Weź miękką szmatke albo ręcznik papierowy z jakimś płynem co usuwa tłuszcz i brud oraz łatwo paruje np. denaturat i wyczyść w tym miejscu co jest przepustnica, następnie wsadź palucha żeby ją otworzyć i tam też wyczyść. Uważaj tylko żebyśni pozostawił kawałków papierowego ręcznika albo jakiś smechów od szmatki!!! Potem załóż obudowe plastikową nie zapominając o wetknięciu tego śmiesznego małego gumowego wężyka. Odpal i ciesz sie piękna pracą silnika :grin: :grin: :grin:
Ostatnio zmieniony pn sty 09, 2006 19:00 przez gibbon, łącznie zmieniany 1 raz.


www.luzaki.com

waldekkkkk

Post autor: waldekkkkk » pn sty 09, 2006 19:00

mam cos podobnego ale jestem pewny ze przyczyn moze byc wiele ale o czyszczenia przepustnicy musisz zaczac tylko samo czyszczenie nie wystarczy bo musisz zrobic adaptacjie na komputerze bo inaczej nic nie da.



Awatar użytkownika
gibbon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob lis 19, 2005 10:57
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Post autor: gibbon » pn sty 09, 2006 19:02

Bez paniki zrób tak jak mówię i napewno wszystko będzie w porządku!!! :grin: GWARANTUJE, bo sam robiłem to wiele razy i jeśli masz 1,6 benzynę to 100% to jest to :jezor:


www.luzaki.com

Awatar użytkownika
Maćko1979
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn gru 19, 2005 21:06
Lokalizacja: Dębe Wielkie
Kontakt:

Post autor: Maćko1979 » pn sty 09, 2006 21:20

No właśnie mam to samo, identyczna sytuacja. Też się zastanawiałem co to może być, zdarza się dość rzadko ale sie zdarza więc jutro pędzę czyścić przepustnicę. Zobaczymy czy pomoże. ELO


Diagnoza autek z rodziny VW (również Ford GALAXY) i gniazdem OBD (na razie tylko) również z CAN!!!!! Warszawa i okolice. Po informacje zapraszam na PW.

Golfika już nie ma została POLÓWECZKA.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 298 gości