1.6 SR i wasze problemy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dimmer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2009 18:26
Lokalizacja: małopolskie Tarnów

Post autor: dimmer » wt kwie 28, 2009 11:32

co moze byc przyczyna szarpania na 2 biegu np jade na 2 biegu z górki zjezdzam na prosta dodaje gazu i jak sie na 2 zbiera z wolnych obrotów to poszarpuje lekko lambda wymieniona na oryginał ....


Jeśli Twój problem się wyjaśnił to wróć do tematu gdzie zadałeś pytanie i napisz jak go rozwiązałeś. To wiele nie kosztuje, a pomaga innym!

Awatar użytkownika
_Peeter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pt kwie 18, 2008 21:03
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Post autor: _Peeter » wt kwie 28, 2009 11:48

dimmer pisze:co moze byc przyczyna szarpania na 2 biegu np jade na 2 biegu z górki zjezdzam na prosta dodaje gazu i jak sie na 2 zbiera z wolnych obrotów to poszarpuje lekko lambda wymieniona na oryginał ....
Spróbuj przeczyścić przepływomierz.


Tutaj to opisałem przepływka



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » wt kwie 28, 2009 12:12

dimmer pisze:co moze byc przyczyna szarpania na 2 biegu np jade na 2 biegu z górki zjezdzam na prosta dodaje gazu i jak sie na 2 zbiera z wolnych obrotów to poszarpuje lekko lambda wymieniona na oryginał ....
Świece i przewody kiedy wymieniałeś?

Wymiana samych świec nie zawsze pomaga, u mnie po tym się zdecydowanie polepszyło.


Zainspirował mnie kolega wyżej i postanowiłem przeczyścić przepływomierz, poważnych problemów nie miałem, ale mam nadzieję, że poprawi pracę silnika :)
Użyłem do tego benzyny ekstrakcyjnej, już zamontowany, silnika jeszcze nie odpalałem, jadę za chwilę do pracy, zdam relację jak wrócę.

Mam pytanie czy po wyciągnięciu przepływomierza pojawi się jakiś błąd na komputerze, nie chodzi mi o przypadek gdybym go uszkodził, bo wtedy wiadomo, tylko błąd po wyjęciu.
Ostatnio zmieniony wt kwie 28, 2009 14:39 przez Jazz_Blue, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
dimmer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2009 18:26
Lokalizacja: małopolskie Tarnów

Post autor: dimmer » wt kwie 28, 2009 14:52

zrobiłem tak juz kiedys przeczysciłem jak na zdjęciach:) jaies kilka miesiecy temu:) tyle ze teraz przedłuzyłem soebie rure ssaca powietrza od filtra i chyba jest za cieka 50-tka srednica i mogłem go przydusic troszeczke ale przeciez jeszcze raz przeczyscic nie zaszkodzi:):) a kabelki wi swieczki wymienione jakies 15tys km temu
Ostatnio zmieniony wt kwie 28, 2009 14:54 przez dimmer, łącznie zmieniany 2 razy.



janusz742
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt lut 03, 2009 18:41
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: janusz742 » śr kwie 29, 2009 12:40

Czesc wszystkim. Mam problem z moją IV 1.6 SR Miałem jakis czas problem z falującymi obrotami silnika. Wyczysciłem przepustnice. Pomogło, obroty są stabilne ale pojawił sie nowy problm. Przy rozruchu silnik wchodzi na obroty 1000 obr/min po czym od razu gasnie. Musze przytrzymac go na gazie przez chwile i dopiero wtedy wszystko zaczyna byc w pożądku. Nie bardzo wiem co robic



Awatar użytkownika
dimmer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2009 18:26
Lokalizacja: małopolskie Tarnów

Post autor: dimmer » śr kwie 29, 2009 13:14

hmmm tak by to wyglądało jakby czujnik temperatury troszeczke szwankolił tez czasem tak miałem albo miał wolne obroty na poziomie 2000 albo czasem gasł .. lub moze to jakis poczatkowy objaw umierajacej sondy ale... miałbys jeszcze wiele innych objawów oprócz tego vag prawde powie:)


Jeśli Twój problem się wyjaśnił to wróć do tematu gdzie zadałeś pytanie i napisz jak go rozwiązałeś. To wiele nie kosztuje, a pomaga innym!

Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » śr kwie 29, 2009 13:17

Umierająca sonda na to wpływu nie ma.



Awatar użytkownika
dimmer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2009 18:26
Lokalizacja: małopolskie Tarnów

Post autor: dimmer » śr kwie 29, 2009 18:47

no dokładnie sugerowałem tylko:) panowie po odpaleniu silniczka włozyłem łebek pod maske zaczołem dodawac lekko gazu i słysze jak zasysa lewe powietrze w okolicy przepustnicy przebadałem tam odme i te plastikowe weze czy moze byc cos jeszcze???


Jeśli Twój problem się wyjaśnił to wróć do tematu gdzie zadałeś pytanie i napisz jak go rozwiązałeś. To wiele nie kosztuje, a pomaga innym!

Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » śr kwie 29, 2009 20:33

Żeby odme sprawdzić musiałbyś ją całą wyjąć, pęknięcie może być od dołu, najczęściej na tej cienkiej harmonijce i już "łebkiem" nie zobaczysz :grin:


A co do czyszczenia przepływomierza to już widać efekty:
- lepsze przyspieszenie od niższych obrotów;
- jak puszczam sprzęgło po wrzuceniu dwójki to już nie ma szarpnięcia, a puszczałem delikatnie;
- ogólnie lepiej się rusza :hmm:
Ostatnio zmieniony śr kwie 29, 2009 20:36 przez Jazz_Blue, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dimmer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2009 18:26
Lokalizacja: małopolskie Tarnów

Post autor: dimmer » śr kwie 29, 2009 20:44

nio wiem co do tej pdmy ja mam ja juz przerobiona tak ze lewego nie wezmie napewno:D:D mysle całkiem ja odłączyc od rury od filtra jak bedzie chodziło to napisze ale to nie odma :(:( tak zasysa jakby za przepuistnicą czyzby mogło uszczelka pod kolektorem gdzies strzelic aaa i jak mu tak na wolnych po dociskam czasem stzreli z rury


Jeśli Twój problem się wyjaśnił to wróć do tematu gdzie zadałeś pytanie i napisz jak go rozwiązałeś. To wiele nie kosztuje, a pomaga innym!

Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » śr kwie 29, 2009 21:31

no to panowie naprawione - obroty książkowe :bigok:
wszystko za pomocą kolegi z vwzone i Polski VAG 2.5, co ciekawe inne wersje nie chciały się połączyć ze sterownikiem silnika, wniosek jeden patrzeć na ręce mechaników a najlepiej samemu podłubać


Obrazek

Awatar użytkownika
dimmer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2009 18:26
Lokalizacja: małopolskie Tarnów

Post autor: dimmer » czw kwie 30, 2009 20:40

odłaczyłem sobie dzis całkowice odme zaslepiłem ten otworek ew rurze dolotowej silnik tak jakby chodził troszeczke równiej ale chodziło mi o to zeby nie paprało przepustnicy olejem a odme wezem pusciłem troszeczke do góry. takie moje pytanie czy odma ma jakis wpływ na uszczelke pod głowicą czy moze ja przez odłączona odme wydmuchac??? pytam bo zostałem troszke przestraszony ze tak moze byc ...


Jeśli Twój problem się wyjaśnił to wróć do tematu gdzie zadałeś pytanie i napisz jak go rozwiązałeś. To wiele nie kosztuje, a pomaga innym!

Awatar użytkownika
tattoo_men
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn sty 19, 2009 16:57
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: tattoo_men » czw kwie 30, 2009 21:04

dimmer pisze:czy odma ma jakis wpływ na uszczelke pod głowicą czy moze ja przez odłączona odme wydmuchac???
Odma to odpowietrzenie skrzyni korbowej. Kiedys mialem taki przypadek jak byla zagieta odma i powstalo takie podcisnienie w silniku ze wysrało olej wszelkimi doslownie mozliwymi otworami



Awatar użytkownika
dimmer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2009 18:26
Lokalizacja: małopolskie Tarnów

Post autor: dimmer » czw kwie 30, 2009 21:28

a wiec jak bedzie sobie wydmuchiwac swobodnie powietrze to nic nie powinno sie stac przeciez do układu dolotowegoo tez sobie wdmuchiwało tyle ze teraz wydmuchoje w powietrze a nie w rure dolotową


Jeśli Twój problem się wyjaśnił to wróć do tematu gdzie zadałeś pytanie i napisz jak go rozwiązałeś. To wiele nie kosztuje, a pomaga innym!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 215 gości