Zerwane linki szyb elektrycznych

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Dzordz-VwBora
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: ndz sie 24, 2008 12:09
Lokalizacja: Newcastle Upon Tyne - UK / Modliborzyce (Lubelskie)
Kontakt:

Zerwane linki szyb elektrycznych

Post autor: Dzordz-VwBora » wt kwie 28, 2009 21:54

Witam Koledzy Po raz kolejny już Pękła mi (zerwała) się linka od przednich szyb elektrycznych w tym tygodniu! Czy to jakieś fatum czy po prostu wada VW? ](*,)
Używam normalnie tak jak każdy. Co może być przyczyną tak częstego urywania się tych linek? zaznaczam, że usterki mają miejsce tylko z przodu od kierowcy i pasażera (Z tyłu są rzadziej używane)
Ostatnio zmieniony śr kwie 29, 2009 13:58 przez Dzordz-VwBora, łącznie zmieniany 3 razy.


Morał z historii krótki, lecz nie wszystkim znany... Jak nie ma warunków nie zapier*alamy! :)
Obrazek
Because life is too short to drive boring cars.

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » śr kwie 29, 2009 09:31

Zmień z linką prowadnice i pomoże to na pewno. Kosi ci szybę, a że silniki w tych autach są dość mocne to linka strzela.



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » śr kwie 29, 2009 09:47

dość rzadki przypadek gdyż przeważnie pękają plastikowe ślizgi (jako najsłabsze ogniwo) no chyba, że masz zmienione na te metalowe ale faktycznie powodują to źle ustawione szyby, trzeba pamiętać, że szyby należy tak ustawić (mocując je w uchwytach ślizgów) aby przylegały równomiernie na całej wysokości do gniazda pionowej prowadnicy w otworze okna drzwi.


Obrazek

Awatar użytkownika
Dzordz-VwBora
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: ndz sie 24, 2008 12:09
Lokalizacja: Newcastle Upon Tyne - UK / Modliborzyce (Lubelskie)
Kontakt:

Post autor: Dzordz-VwBora » śr kwie 29, 2009 18:36

Dzięki panowie to mówicie, że prowadnica.
A może jakiś schemat czy foto od środa tych dzwi wraz z linką by się znalazło?


Morał z historii krótki, lecz nie wszystkim znany... Jak nie ma warunków nie zapier*alamy! :)
Obrazek
Because life is too short to drive boring cars.

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » pt maja 01, 2009 06:57

Obrazek

na tym rysunku zaznaczyłem strzałkami część prowadnicy szyby (oznaczona nr 10) do której szyba ma przylegać całą swą powierzchnią podczas jej montowania w prowadnicy drzwi - należy ją właśnie do tej części prowadnicy dobrze dopasować podczas montażu a nie sugerować się całkowitym i poziomym zamocowaniem dolnej części szyby w uchwytach ślizgów zaznaczonych na rysunku okręgami na mechaniźmie podnoszenia szyby (te uchwyty nie są odnośnikiem prawidłowego montażu szyby i szyba może w tych uchwytach być nawet zaciśnięta pod skosem, ważne aby całą powierzchnią przy jej dokręcaniu w uchwytach ślizgów dobrze przylegała do części prowadnicy od strony tylnego słupka drzwi) kolejnymi okręgami zaznaczyłem otwory montażowe w blasze wewnętrznego poszycia drzwi, przez które kluczem dokręcamy dolną część szyby w uchwytach ślizgów.
Jeśli będziesz się starał aby dolna część szyby równomiernie i poziomo siedziała w uchwytach ślizgów a nie sprawdzisz dolegania bocznej krawędzi szyby do prowadnicy szyby od strony tylnego słupka drzwi to szybę będzie kosiło i efektem będzie jej złe domykanie oraz zrywanie ślizgów lub linki.
Nie wiem jak prościej mógłbym Ci to opisać i mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi,

tu masz fotkę jak od tyłu wygląda płyta montażowa mechanizmu podnośnika szyby oraz zaznaczone na niej otwory montażowe mocowania szyby oraz uchwyty mocowania dolnej części szyby do ślizgów :
Obrazek
Ostatnio zmieniony pt maja 01, 2009 07:16 przez Sztomel, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek

mlodysiedem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob lis 17, 2007 11:13
Lokalizacja: charsznica

Post autor: mlodysiedem » pt maja 01, 2009 21:55

czesc. wlasnie przeczytalem ze sa metalowe slizgi...gdzie ja mozna kupic??? te plastikowe wymienialem juz 2 razy...wytrzymuja ok 6 miesiecy...prosze o info...



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » sob maja 02, 2009 07:58

Ostatnio zmieniony sob maja 02, 2009 07:59 przez Sztomel, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

mlodysiedem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob lis 17, 2007 11:13
Lokalizacja: charsznica

Post autor: mlodysiedem » sob maja 02, 2009 09:43

Super...Dzieki za pomoc..Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Dzordz-VwBora
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: ndz sie 24, 2008 12:09
Lokalizacja: Newcastle Upon Tyne - UK / Modliborzyce (Lubelskie)
Kontakt:

Post autor: Dzordz-VwBora » sob maja 02, 2009 11:10

Sztomel Wielkie Dzięki. Poleciały punkciki :pub:
Ostatnio zmieniony sob maja 02, 2009 11:13 przez Dzordz-VwBora, łącznie zmieniany 1 raz.


Morał z historii krótki, lecz nie wszystkim znany... Jak nie ma warunków nie zapier*alamy! :)
Obrazek
Because life is too short to drive boring cars.

Mendziu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz lis 01, 2009 12:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Mendziu » czw lis 19, 2009 00:24

Wiem że to głupie pytanie :blush:, ale muszę je zadać, gdzie mogę kupić linki do szyb elektrycznych golf MK3, ostatnio mi się prawa zerwała i nie wiem gdzie mogę taką dostać. Proszę o wyrozumiałość gdyż są to moje pierwsze styczności z golfem
Ostatnio zmieniony czw lis 19, 2009 00:32 przez Mendziu, łącznie zmieniany 1 raz.



marnog
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: wt sie 05, 2008 20:43
Lokalizacja: Wadowice

Post autor: marnog » śr gru 30, 2009 17:20

Witam, otóż ma problem z podnoszenie szyby od kierowcy(jakiś tydzień temu jak były te mrozy ok -20st, przy podnoszeniu szyby coś mi szczeliło i jak domykałem szybę to szła coś mi tak krzywo ale zamknęła się) domyślam się że szczelił ten ślizg plastikowy i teraz zastanawiam się nad kupnem takiego znalazłem takie:
- http://allegro.pl/item837614691_spinka_ ... ibiza.html
oraz
- http://allegro.pl/item837614747_podnosn ... a_szt.html

teraz czy te ślizgi się jakoś różnią czy podejdą też do mojego auta - wydaje mi się że szczelił mi tylko jeden a nie chce kupić całego zestawu. Wyczytałem gdzieś że są jeszcze jakieś te aluminiowe ślizgi i nie mogę ich znaleźć na allegro(podeślecie jakiegoś linka) a po wizycie w ASO to szczęka mi opadła 199zł za jedna stronę...

PS. Moje auto to golf mk4 3 drzwiowy elektryczne szyby



Awatar użytkownika
kornas2007
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 17:33
Lokalizacja: wołomin

Post autor: kornas2007 » śr gru 30, 2009 17:55

kup sobie z aluminium bo te plastiki będą strzelac :okej:

[ Dodano: 30 Gru 2009 17:01 ]
http://www.allegro.pl/item864040718_ory ... osnik.html masz link :bajer:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 290 gości