wpadł mi ślimak linki prędkościomierza do skrzyni biegów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

aleks30
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt kwie 24, 2009 15:33
Lokalizacja: Podkarpacie

wpadł mi ślimak linki prędkościomierza do skrzyni biegów

Post autor: aleks30 » pn kwie 27, 2009 21:34

podczas montażu linki prędkościomierza plastikowy slimak wpadł mi do skrzyni biegów,
próbowałem go wyciągnąć drutem jednak na nic, jutro spróbuje pęsetą, czy gdyby mi się nie udało mogę tak jezdzić? boję sie żwe może skrzynia nawalić.
a moze jest inny sposób na wyciagnięcie tego ślimaka?



Karol G60
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 699
Rejestracja: czw lut 26, 2009 22:50
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Post autor: Karol G60 » pn kwie 27, 2009 22:41

nie jezdzij bo ten plasticzek moze narobic sporego bałaganu w skrzyni... próbuj za wszelka cene go wyjac..



WV-GRZEŚ-13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz kwie 05, 2009 21:45
Lokalizacja: Ożarów woj.Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: WV-GRZEŚ-13 » pn kwie 27, 2009 22:49

właśnie tez miałem ten problem 2 dni temu też o tym pisałem i tez prubowalem to wyjąć ale nie dałem rady może tobie sie uda zobacz czy wyjmiesz tą dziurką co sie sprawdza poziom oleju lub spuść olej i moze jakoś tamtędyk ja niestety nie miałem już czasu bo musiałem do pracy jechać ale pytałem sie takich ludzi co sie obracają w tych tematach i mówili że on sie wykruszy że nie powinno nic sie stać no wiadomo że na źle to szybko i może być inaczej ja narazie musze jeździć z tym narazie sobie tam pływa i wszystko jest ok



Awatar użytkownika
bibi466
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 18:36
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: bibi466 » pn kwie 27, 2009 23:55

jak masz jeszcze możliwość to próbuj wyciągnąć. ślimak jest plastikowy i tryby w skrzyni powinny sobie poradzić z nim mój znajomy tak miał w mk1 i nic się nie stało. Był też tu na forum przypadek że komuś kawałek czujnika od wstecznych świateł wpadł i też go przemieliło bez szkód w skrzyni. Tylko po jakimś czasie proponuje wymienić olej żeby usunąć resztki ślimaka



aleks30
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt kwie 24, 2009 15:33
Lokalizacja: Podkarpacie

witam

Post autor: aleks30 » wt kwie 28, 2009 11:16

dzięki za wszystkie wpisy :kufel:
dzisiaj zabrałem sie do wyciagania ślimaka i udało sie :cool:

koledze który ma ten sam problem opiszę jak to zrobiłem:
giętkim drucikiem pogrzebałem przez otwór na linkę prędkościomierza w skrzyni, a kiedy slimak pojawił się prostym drutem z hakiem na końcu podniosłem chudszy jego koniec i oparłem o gwint otworu na linkę, a następnie pęsetą z ząbkami na końcu wyjąłem ustrojstwo.( pęseta z gładkim koncem nie podołała)

bardzo wazny jest przy montażu stan zawleczki na której ślimak się trzyma na metalowej końcówce linki na nowych linkach nie ma zawleczki, ktoś kto nie zakładał wczesniej takiej linki może tego nie zauważyć i założyć bez zawleczki, a wtedy slimak zsunie się do skrzyni biegów.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 345 gości