deska rozdzielcza

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

y129
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw maja 03, 2007 08:41
Lokalizacja: Polska

deska rozdzielcza

Post autor: y129 » pt kwie 24, 2009 21:03

Witam,
mam problem z deską rozdzielczą, strasznie wpada we wstrząsy na dziurach. Prawdopodobnie się poluzowała na mocowaniach, tylko gdzie ona dokładnie ma śruby mocujące?

Nie chcę jej całej rozbierać ich szukając. Dwie są po bokach, ale największy luz ma przy szybie, gdzie tam jest mocowanie? Problem pewnie prozaiczny, ale uciążliwy.

Jestem z góry wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam,

Y129



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » pt kwie 24, 2009 21:13

y129 pisze:Nie chcę jej całej rozbierać ich szukając. Dwie są po bokach, ale największy luz ma przy szybie, gdzie tam jest mocowanie?
Przy szybie trzyma sie jakby w takiej rynience, na wcisk, pewnie ci wypadla / wyskoczyla. Nie wiem jak to opisac inaczej ale przy szybie nic sie nie przykreca.


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

Awatar użytkownika
Fox_00
Forum Master
Forum Master
Posty: 1752
Rejestracja: ndz gru 18, 2005 17:15
Lokalizacja: Swarzędz PZ

Post autor: Fox_00 » pt kwie 24, 2009 21:15

Dokładnie, tam jest zamocowana ... jak ... hmmm ... jak tylne boczki (nie wiem czy rozbierałeś) górna ich część jest zamocowana na wcisk, na takie blaszki, i podobnie właśnie górna część tzn przednia część deski się trzymie :helm:



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » ndz kwie 26, 2009 14:25

Panowie - czy wy kiedykolwiek ściagaliście deskę z samochodu? W golfie mkII nie ma żadnych rynienek na podszybiu do mocowania deski. Deska trzyma się tam na dwóch śrubach - które przechodza przez przegrode i wychodzą tam, gdzie mechanizm wycieraczek. Jak otworzy się maske, zdejmie ten plastik który zakrywa mechanizm wycieraczek, to jak się tam zajrzy,to można dostrzec dwie sruby mocujace deskę. Najlatwiej jest te śrube zobaczyć od strony pasażera, bo tem nie ma dźwigni od mechanizmu wycieraczek. Jeżeli kolega ma twardą deskę, to prawdopodobnie ulałamy się mocowania deski do podszybia i dokrecenie tych śrub nic nie pomoże.



Awatar użytkownika
tberent
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: śr maja 03, 2006 23:27
Lokalizacja: Tuszyn
Kontakt:

Post autor: tberent » ndz kwie 26, 2009 17:38

y129, ułamane mocowanie z przodu, dlatego trzeszczy, klucz bodajrze 10. jezeli jest to cale to moze sie odkreciło w co watpie, na twarda deske jest sposób ze podkłada sie gumy z np detki i skreca i jest ok.
pozdrawiam


MOJE byłe byłe VW :)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1176271#1176271
było mk1 1.5D
było mk2 1.6TD
jest mk3 1.9 TDI 1Z
jest mk6 2.0 TDI CBDC HL

raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Re: deska rozdzielcza

Post autor: raf1al » ndz kwie 26, 2009 18:31

y129 pisze:Witam,
mam problem z deską rozdzielczą, strasznie wpada we wstrząsy na dziurach. Prawdopodobnie się poluzowała na mocowaniach, tylko gdzie ona dokładnie ma śruby mocujące?

Nie chcę jej całej rozbierać ich szukając. Dwie są po bokach, ale największy luz ma przy szybie, gdzie tam jest mocowanie? Problem pewnie prozaiczny, ale uciążliwy.

Jestem z góry wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam,

Y129

nie słucha tych dwóch kolegów wyżej :) nie ma żadnych rynienek sa 2 śruby i deska przykręcona jst to blachy grodziowej dostęp do śrub masz po podniesieniu maski i zdjęciu plastiku co zasłania mechanizm wycieraczek!
tak jak kolega pisał na klucz 10 jedna dostępna doś wygodnie druga to masakra bo zasłania mechanizm wycieraczek!

u mnie jak deska latała to po wyjęciu okazało sie ze urwane mam te dwa mocowania!
zrobiłem nowe metalowe uchwyty przykręciłem je w oryginalne miejsce i do teraz mam spokój :)

[ Dodano: 26 Kwi 2009 18:32 ]
Lipek81 pisze:Panowie - czy wy kiedykolwiek ściagaliście deskę z samochodu? W golfie mkII nie ma żadnych rynienek na podszybiu do mocowania deski. Deska trzyma się tam na dwóch śrubach - które przechodza przez przegrode i wychodzą tam, gdzie mechanizm wycieraczek. Jak otworzy się maske, zdejmie ten plastik który zakrywa mechanizm wycieraczek, to jak się tam zajrzy,to można dostrzec dwie sruby mocujace deskę. Najlatwiej jest te śrube zobaczyć od strony pasażera, bo tem nie ma dźwigni od mechanizmu wycieraczek. Jeżeli kolega ma twardą deskę, to prawdopodobnie ulałamy się mocowania deski do podszybia i dokrecenie tych śrub nic nie pomoże.
o dobrze kolega opisał wcześniej :)



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » ndz kwie 26, 2009 21:38

Tak prawda, zapomnialem o tych srubach :P


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: raf1al » ndz kwie 26, 2009 22:58

Gitner pisze:Tak prawda, zapomnialem o tych srubach :P

:pub:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 227 gości