coś jakby szumi lub ociera się

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

genLODOWAmk2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 557
Rejestracja: czw lis 13, 2008 22:59
Lokalizacja: poznań
Kontakt:

coś jakby szumi lub ociera się

Post autor: genLODOWAmk2 » czw kwie 23, 2009 22:31

Witam

napotkałem problem w moim mk2

od kilku dni coś szumi z przodu... początkowo podstawiłem na łożyska lecz mechanik stwierdził że są one dobre.... ( odgłos dobiega z przodu )

lecz z tyłu prawe koło !! jak podniósł lewarkiem i zakręcił kołem to coś sie wyraźnie ocierało
padło na szczęki... mechanik wymieniając zadzwonił i powiedział że do wymiany są szczęki cylinderki i że urwany ( chyba ) jest jakiś odpowietrznik... zrobił swoje i dolał płynu nawet

dodam ze hamulce z tyłu nie działały najlepiej bo wystarczyła lekka górka i mocno zaciągnięty hamulec ręczny nie trzymał...

wiec płace wsiadam.. odpalam ruszam.... i słychać znowu jakiś dźwięk ... na 100% z przodu...

wygląda to tak że przy 50-70 dając luz i nie dotykając pedału hamulca! coś szumi charakterystycznie :/ co to może być ?? a/ tarcze lub klocki b/ łożyska

chociaz łozyska wyją ciągle a nie "punktowo"

nie chce ładowac w tarcze i klocki kasy bo zaczyna mnie denerwować auto...
Ostatnio zmieniony czw kwie 23, 2009 22:32 przez genLODOWAmk2, łącznie zmieniany 1 raz.



KONDZIO222
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: pn gru 11, 2006 19:11
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: KONDZIO222 » pt kwie 24, 2009 00:03

Kolego spróbuj wyczyścić prowadnice klocków hamulcowych z przodu proponuję wziąć pilnik i to zrobić no i jeszcze tzw brodę z tarcz hamulcowych zebrać może to to dolega twojemu gofrowi. Jest jeszcze jeden mankament może to być osłona tarczy hamulcowej wystarczy ją odgiąć.


Było MK II GTI jest A6 quattro TDI

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości