Czasami dłuuugo odpala 1.6 RF

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

djmatys
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: pn lis 06, 2006 00:20
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Czasami dłuuugo odpala 1.6 RF

Post autor: djmatys » pn kwie 20, 2009 22:30

Witam :bigok:

Silnik nie ma ustalonej reguły kiedy odpali za 1 strzałem , a kiedy trzeba go kręcić z 3-5 sekund aż dopiero załapie i to bardzo powoli... Czuć że już łapie ale trzeba dalej kręcić bo złapie zbyt niskie obroty i zgaśnie...

Przeważnie dosłownie wystarczy lekko przekręcić kluczyk i w mgnieniu oka silnik już pięknie pracuje... Nie ważne czy zimny, ciepły, czy stoi całą noc... jeden dzień można przyjść rano i prawie rozładować akumulator, a innego dnia przychodzę rano i pali na dotyk....

Te same objawy sa i na benzynie i na lpg więc układ paliwowy wykluczam...

Wymienione ostatnio kopułka, palec, (Beru) przewody, świece (NGK), filtr powietrza...

Czytałem gdzieś że ludzie wymieniają cewke ze zwykłej (olejowej? czy jakoś tak..) na elektroniczą i poprawia to bardzo odpalanie i pracę silnika... co wy na to?
Ostatnio zmieniony pn kwie 20, 2009 22:31 przez djmatys, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
pnowak2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: pt lut 13, 2009 15:32
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Post autor: pnowak2 » wt kwie 21, 2009 07:13

dolaczam sie do pytania.



zwykly123
VW-Fairest Car !
VW-Fairest Car !
Posty: 144
Rejestracja: ndz paź 26, 2008 11:35
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: zwykly123 » wt kwie 21, 2009 08:24

Cześć posiadam VW Golf mk2 silnik RF... Również sie dołączam do pytania mam te same objawy.....



Awatar użytkownika
Mc_Gyver
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pt mar 14, 2008 08:43
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Mc_Gyver » wt kwie 21, 2009 11:41

Witam. Zasadniczo są dwie możliwości: Pierwsza to wilgoć: deszczowe dni, mgła. Ta ewnetualnośc jest możliwa w przypadku sfatygowanej instalacji WN (cewka, kable, kopułka). Druga to automatyczne ssanie, które mają RF-y: zdarzają się awarie siłownika pull-down, który jest odpowiedzialny za odchylanie płytki ssania. Ja sprawdziłbym dodatkowo sprawnośc grzałki ssania (są opisy ze schematami na forum), stan przewodów podciśnieniowych i ich podpięcie. To są moje sugestie. Ale to dotyczy tylko ssania, co na pewno ma wpływ na uruchamianie zimnego silnika. Jeżeli zatem w ciepejsze poranki jest ok, a w zimniejsze jest źle bez względu na pogodę: obstawiałbym automatyczne ssanie. Jeżeli problem pojawia się w wilgotne dni: instalację WN. :pub:
Ostatnio zmieniony wt kwie 21, 2009 11:49 przez Mc_Gyver, łącznie zmieniany 1 raz.



djmatys
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: pn lis 06, 2006 00:20
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: djmatys » wt kwie 21, 2009 16:52

no a co powiesz dzisiaj? piękna pogoda, jezdziłem trochę po mieście i raz odpalał od 1 strzała, a raz trzeba go było kręcic 5s...



Awatar użytkownika
Mc_Gyver
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pt mar 14, 2008 08:43
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Mc_Gyver » śr kwie 22, 2009 11:12

a może coś nie tak ze stacyjką? Kumpel kiedyś miał Golfa i też się tak działo..."musiało się udać"-i w jego przypadku winna byłą stacyjka...



djmatys
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: pn lis 06, 2006 00:20
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: djmatys » śr kwie 22, 2009 22:35

no ale gdyby nie było styku to przecież wogole by nie odpalał :) a tak to iskra pojawia się dopiero po chwili.. tak jakby cewka musiała sie "naładować" ;)

Na dniach bede próbować podpiąć cewke z Polo (tam jest już tego nowego typu) i powiem czy coś pomogło :)



zwykly123
VW-Fairest Car !
VW-Fairest Car !
Posty: 144
Rejestracja: ndz paź 26, 2008 11:35
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: zwykly123 » czw kwie 23, 2009 19:38

Witam ponownie :) Nie zalezy to od pogody napewno , bo sucho jest i wogole i dalej to samo.... raz pali mi 2 sekundy a raz musze go krecis chwile....djmatys, Jak ogarniesz ta cewke z Polo to daj znac :pub: PozdraVWiam
Ostatnio zmieniony czw kwie 23, 2009 19:40 przez zwykly123, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
grabbek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: pt sty 09, 2009 23:01
Lokalizacja: Nowe Misto Lub/Kurzętnik i okolice

Post autor: grabbek » czw kwie 23, 2009 20:57

proponuje sprawdzić ustawienie zapłonu


ach ta kasa-->ciągle brak

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 297 gości