1.6 SR i wasze problemy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dimmer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2009 18:26
Lokalizacja: małopolskie Tarnów

Post autor: dimmer » śr kwie 22, 2009 22:05

marnon pisze:koledzy... sam już nie wiem wałkuje ten temat od początku i same problemy z tym silnikiem, nikt go tu nie zachwala... miałem wcześniej mk3 1.8AAM jedyne 75km a byłem zadowolony, ale musiałem sprzedać teraz mam opla i szlak mnie trafia bo choruję na mk4, chcę opla sprzedać i kupić właśnie z silnikiem 1.6sr ale po tym temacie normalnie mam dyga że same problemy z nim są... w takim razie polecacie ten silnik? koszty napraw są spore? jak nie ten to jaki benzynowy? 1.4 za słaby 1.8 chyba za bardzo podkręcony, 2.0 może? poradźcie coś odn czy warto kupić 1.6SR z przebiegiem 190tyś


hmmm no coż mozna powiedziec ciezko mi tak stwierdzic czy warto wiem jedno ze wiekszosc problemow tkwi w sondzie lambda i w zabrudzonej przepływce to auto jest wygodne przynajmniej dla mnie nie wymagam znów cudu troszeczke załuje ze moze nie tdi albo 1.8 T ale jak sie nie ma co sie lub to sie lubi co sie ma :okej: ogólnie ja lubie ten samochód mam 135 tys prawdopodobnie tyle rzeczywiscie jest nie wiecej,polecił bym go ze wzgledu na blache dobrze sie trzyma czesci nie sa bardzo drogie ale tez nie tanie niestety .... silniczek radzi sobie nie jest to demon momentu obrotowego ale jest w maiare elastyczny mieszkam w terenie górzystym i zimą dawał rade lepsze wymiękały :smoke: latem równiez jest ok tzn jak sonda była ok :D:D jak sie zepsuła to masakra...jeszcze jak sie gorąco zrobiło to juz calkiem nie było czym jechac
:crazy:



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » czw kwie 23, 2009 00:03

marnon pisze:koledzy... sam już nie wiem wałkuje ten temat od początku i same problemy z tym silnikiem, nikt go tu nie zachwala... miałem wcześniej mk3 1.8AAM jedyne 75km a byłem zadowolony, ale musiałem sprzedać teraz mam opla i szlak mnie trafia bo choruję na mk4, chcę opla sprzedać i kupić właśnie z silnikiem 1.6sr ale po tym temacie normalnie mam dyga że same problemy z nim są... w takim razie polecacie ten silnik? koszty napraw są spore? jak nie ten to jaki benzynowy? 1.4 za słaby 1.8 chyba za bardzo podkręcony, 2.0 może? poradźcie coś odn czy warto kupić 1.6SR z przebiegiem 190tyś
Masz już na oku konkretny samochód, bo skoro podałeś przebieg to tak wnioskuje.
Czy ja wiem czy same problemy z nim są, tutaj jest akurat temat SR'ów i wszystko jest można powiedzieć w jednym miejscu, pozatym zobacz ilu jest użytkowników lub poszukaj tematów, w których poruszane są problemy innych silników.

Mogę dodać Ci z własnego doświadczenia, że jazda po mieście na krótkie dystanse nie będzie za ekonomiczna, nawet do 12l/100km.

Wszystko zależy jaki trafisz samochód, jak zadbany, w którym było robione na bieżąco to nie powinien CI sprawiać kłopotów :]



Awatar użytkownika
marnon
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 199
Rejestracja: pn paź 23, 2006 21:51
Lokalizacja: PL

Post autor: marnon » czw kwie 23, 2009 09:18

spalanie to szeroka rzeka, jeden jeździ w dużym mieście inny w mniejszym itp... wychodzi na to że każdy silnik czy to 1.4 czy 1.6 a nawet 2.0 w mieście potrafi spalić 12l na krótkich odcinkach... mam już niezły mentlik chciałbym kupić auto i nie wkładać do niego więcej niż tys zł na rzeczy eksploatacyjne typu olej rozrząd i przerejestrowanie... a tu czytam i same problemy, spalanie też nie należy do ciekawych.... http://www.allegro.pl/item609758504_vw_ ... ersja.html tym się zainteresowałem, ale ma brzydkie odpryski na dachu niby od kamieni... ale przebieg realny sprawdzałem po VINie, obecnie mam vectre b kombi z 2000r i za taką samą cenę mogę mieć tego golfa... nie wiem czy warto wymieniać:(



tomASF
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 10:02
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: tomASF » czw kwie 23, 2009 10:04

Ja auto kupiłem z 214k na liczniku (98r) i nie narzekam. Wszystko zależy jak trafisz. SR demonem osiągów nie jest. Natomiast mnie do toczenia się w zupełności wystarcza.



Zane
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: śr lip 30, 2008 21:59
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Zane » czw kwie 23, 2009 10:34

ogólnie to wszystko zależy od sposobu jazdy golfik pali średnio w przedziale od 6 do 12 a nawet 17 litrów. Jedno jest pewne należy dbać o każdy szczegół wtedy naprawdę nas to autko nie zawiedzie. Co do blach to w przypadku odprysków nie polecam zabawy papierem ściernym a tylko zaprawki po odtłuszczeniu.

Co w tym aucie mi się podoba to świetny 3 bieg można nim jechać od 30 do 120 a najczęstsze wyprzedzanie od 60 to dla tego auta na 3cim biegu czysta przyjemność.



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » czw kwie 23, 2009 12:40

Zane pisze:ogólnie to wszystko zależy od sposobu jazdy golfik pali średnio w przedziale od 6 do 12 a nawet 17 litrów.
Z tym 6 litrów to chyba przesadziłeś, powiedz mi gdzie osiągnąłeś takie spalanie, chyba na bardzo długiej trasie i predkości ok 90-100km/h na 5 biegu.



Awatar użytkownika
dimmer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2009 18:26
Lokalizacja: małopolskie Tarnów

Post autor: dimmer » czw kwie 23, 2009 12:46

hmm co do tych 6l moze przy bardzo oszczednej jezdzie i by tyle sie udalo mnie sie udało najmniej około 7.5 wiadomo pali nawet 0 z górki hamując silnikiem :P no prawie 0


Jeśli Twój problem się wyjaśnił to wróć do tematu gdzie zadałeś pytanie i napisz jak go rozwiązałeś. To wiele nie kosztuje, a pomaga innym!

Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » czw kwie 23, 2009 13:05

Właśnie to miałem pisać, że z góry bez trzymania nogi na gazie.
U mnie najniższe spalanie na trasie 6.9 litra tylko właśnie prędkość ok 80-90km/h na 5 biegu



gucioo21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 14:39
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: gucioo21 » czw kwie 23, 2009 14:45

Witam
Gościnnie z Ibizą z silnikiem AKL i z małym problemem. NA pokrywie zaworowej jest zamontowany odpowietrznik a na nim korek wlewu oleju. Kiedyś zdemontowałem to do czyszczenia odmy (słynne masełko). Niestety już nie udało mi się tego tak dobrze zamontować. Odpowietrznik po wsadzeniu w otwór pokrywy i przekręceniu jest luźny. Nie dociska uszczelki (a olej - lekka mgiełka - wydostaje sie i osadza na osłonie wydechu). Co jest nie tak ???

Tymczasowo mam zamiar podłożyć dodatkową uszczelke z wyciętej gumy. Ale dlaczego nie dociska ???

Pozdrawiam
Maciek



Awatar użytkownika
dimmer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2009 18:26
Lokalizacja: małopolskie Tarnów

Post autor: dimmer » czw kwie 23, 2009 15:50

a własnie panowie ja swoje spalanie w goferku obliczałem na podstawie tankowanie i przejechanych km bo nie wyswietla mi poprostu nie mam tej funkcji od jakiego rocznika były sr-ki z ta ze funkcją?? aco do kolegi z ibiza mozE poprostu uszczelka juz do wymiany


Jeśli Twój problem się wyjaśnił to wróć do tematu gdzie zadałeś pytanie i napisz jak go rozwiązałeś. To wiele nie kosztuje, a pomaga innym!

Awatar użytkownika
Grajdii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 15:48
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Grajdii » czw kwie 23, 2009 17:32

no dobra, dzięki za podpowiedzi, jak znajdę odrobinę wolnego czasu to się tym zajmę i jak mi się uda to zdam relacje.
1.6 hmm ja nie narzekam, mówi się, że przydałoby się więcej mocy. Ale zawsze będzie nam brakować tego jeszcze troszkę... mnie to w zupełności wystarczy. Co do awaryjności to ciężko mi powiedzieć, bo z autem mam do czynienia od roku, przy czym od pięciu miesięcy dopiero nim jeżdżę. Ale nie było żadnego z nim problemu. A do 190 tyś. km jeszcze mi daleko więc, nie wiem jak będzie się zachowywać auto przy tym przebiegu.



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: wojtas46 » czw kwie 23, 2009 18:41

Tez mam goferka tyle że 1.8 t.i wcale duzo nie pali . Wszystko zależy od techniki jazdy. Po miescie też ,mu nieraz wdepnę



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » czw kwie 23, 2009 18:59

gucioo21 pisze:Witam
Gościnnie z Ibizą z silnikiem AKL i z małym problemem. NA pokrywie zaworowej jest zamontowany odpowietrznik a na nim korek wlewu oleju. Kiedyś zdemontowałem to do czyszczenia odmy (słynne masełko). Niestety już nie udało mi się tego tak dobrze zamontować. Odpowietrznik po wsadzeniu w otwór pokrywy i przekręceniu jest luźny. Nie dociska uszczelki (a olej - lekka mgiełka - wydostaje sie i osadza na osłonie wydechu). Co jest nie tak ???

Tymczasowo mam zamiar podłożyć dodatkową uszczelke z wyciętej gumy. Ale dlaczego nie dociska ???

Pozdrawiam
Maciek
Też właśnie to miałem że mi stamtąd lekko olej uciekał.
Nie mogłem znaleźć nigdzie tej uszczelki więc oczyściłem ją, i położyłem na silikonie wysokotemperaturowym, najpierw od strony tego plastikowego później na spód przekręciłem i docisnąłem i nie ucieka :bajer:
Pare dni później będąc w ASO znalazłem tą uszczelke, koszt ok 5zł.

Więc do wyboru masz dwa rozwiązania :bigok:
dimmer pisze:a własnie panowie ja swoje spalanie w goferku obliczałem na podstawie tankowanie i przejechanych km bo nie wyswietla mi poprostu nie mam tej funkcji od jakiego rocznika były sr-ki z ta ze funkcją?? aco do kolegi z ibiza mozE poprostu uszczelka juz do wymiany
Nie wiem od jakiego rocznika, ja mam marzec 1998 rok i mam tą opcję w komputerze, może zależało to bardziej od wersji niż rocznika...
Ostatnio zmieniony czw kwie 23, 2009 19:10 przez Jazz_Blue, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
marnon
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 199
Rejestracja: pn paź 23, 2006 21:51
Lokalizacja: PL

Post autor: marnon » czw kwie 23, 2009 19:24

to na poratowanie napiszcie mi tak w 3 odpowiedziach:
1) czy teraz kupilibyście jeszcze raz mk4 z 1.6sr?
2) jakie są przykładowe koszty napraw
- rozrząd
-sonda
-pompa wody
-pompa wspomagania



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 356 gości