MK3 Nie pokazuje temperatury, co moge jeszcze zrobic??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Jackq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pn gru 26, 2005 11:37
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

MK3 Nie pokazuje temperatury, co moge jeszcze zrobic??

Post autor: Jackq » pn gru 26, 2005 12:48

Witam, mam golfa 3, kupilem go niedawno, wiec specem nie jestem. Problem mam nastepujacy, nie pokazuje wogole temperatury silnika, po odpaleniu silnkia kontrolka miga przez jakies 2 minuty po czym gasnie, wskaznik nic nie pokazuje, wymienilem ten czujnik temeratury, ten co jest przy glowicy silnkia, nic to nie dalo, pomyslalem ze moze wskaznik jest walniety, wymienilem wiec zegary i dalej to samo, czasem dzieje sie tak ze wskazowka odrazu po odpaleniu silnika leci na max czyli juz na czerwone pole, stoi tam chwilke poczym opdada do 0. Nie wiem co jeszcze moge sprawdzic i co zrobic zeby to dzialalo. Prosze o jakies rady. Dzieki i pozdro.



djmathew
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pt lis 26, 2004 11:06
Lokalizacja: SIEDLCE
Kontakt:

Post autor: djmathew » pt sty 06, 2006 13:12

Sprawdz przewody od czujnika do zegarow. Wskazowka leci na max jak zepniesz na krotko (tzn do wskazowki podasz 12V).



wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » pt sty 06, 2006 14:29

Sprawdz przewody od czujnika do zegarow. Wskazowka leci na max jak zepniesz na krotko (tzn do wskazowki podasz 12V).
test: zewrzyj końcówkę przy czujniku do masy, wskaźnik powinien pójść na maksymalną temperaturę, może brak masy przy czujniku?



Awatar użytkownika
adas01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: wt lut 15, 2005 20:13
Lokalizacja: Poznań

Post autor: adas01 » pt sty 06, 2006 22:13

mój golfik "nie pokazywał" temperatury poprzedniej zimy gdy był walnięty termostat - ciecz się nie nagrzewała dostateczenie, aby wskazówka w ogóle się ruszyła z miejsca :)


był mk3, jest prawie mk4

wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » sob sty 07, 2006 00:26

mój golfik "nie pokazywał" temperatury poprzedniej zimy gdy był walnięty termostat - ciecz się nie nagrzewała dostateczenie, aby wskazówka w ogóle się ruszyła z miejsca
na postoju musi sie ruszyć nawet w zimie a w korku to już napewno musi się wentylator załączyć (albo pod domkiem po trasie zostawić chwilę na wolnych obrotach i musi coś pokazać)



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » sob sty 07, 2006 11:50

wojteks pisze:
Sprawdz przewody od czujnika do zegarow. Wskazowka leci na max jak zepniesz na krotko (tzn do wskazowki podasz 12V).
test: zewrzyj końcówkę przy czujniku do masy, wskaźnik powinien pójść na maksymalną temperaturę, może brak masy przy czujniku?
ale która końcówkę trzeba zewrzeć do masy? bo po wyjęciu kostki z czujnika są 4 styki ?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 119 gości