Ukryty wyłącznik zapłonu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Damian-jg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: wt maja 08, 2007 17:40
Lokalizacja: DJ
Kontakt:

Post autor: Damian-jg » pn kwie 20, 2009 12:01

To info o czujnikach w silnikach tdi.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



brynol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 949
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 22:45
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Post autor: brynol » śr kwie 22, 2009 19:34

podepne się,
może ktoś pokierować jak w mk3 1.9tdi 1Z odciąc zapłon?


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/313741.html][img]http://images.spritmonitor.de/313741.png[/img][/url]

Mój Mk3 :P
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=246130

LEŚNY LUDEK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw mar 26, 2009 12:37
Lokalizacja: Świętokkrzyskie Góry
Kontakt:

Post autor: LEŚNY LUDEK » śr kwie 22, 2009 22:10

ja grzebałem przy bezpiecznikach....wyjmowałem po kolei i patrzyłem czy zapali...jak nie zapalił przeciąłem kabel (chyba czarny) na trasie i założyłem ukryty pstryczek elektryczek...rozrusznik kręci.....deska ciemna nie zapali....ale prąd na centralny zamek jest :grin:



kotbury
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 08:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kotbury » czw kwie 23, 2009 08:33

mariusz75, Witam serdecznie.

Jestem trochę poza tematem VW, gdyż moje autko to octavia 1.9 ASV z 2003r, ale w poszukiwaniu informacji o zabezpieczeniach trafiłem na forum VW i na bardzo ciekawe informacje kolegi mariusz75.
A więc krótko, mam gorącą prośbę o pomoc :prayer: w rozszyfrowaniu jak wygląda sprawa odcięcia czujników w skodzinie (jeśli masz rozeznanie w temacie skody oczywiście), tj. gdzie szukać, jakie kolorki kablów, a jeśli miałby kolega schemat instalacji byłoby cudo. Wszelkie pomocne informacje jak najbardziej mile widziane.

Gdyby co proszę o info na priv: kotbury33@gmail.com

Z góry wielkie wielkie dzięki
Pozdraawiam
Piotr



sainons
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 20:32
Lokalizacja: Łódź

Post autor: sainons » pt kwie 24, 2009 08:54

Cześć przeczytałem cały temat i jestem dość zainteresowany odcięciem tych dwóch czujników.

szukałem patrzyłem na zdjęcia i nic nie znalazłem.

mam silnik AFN 1.9 TDI 110KM

tzn może tak nie do końca znalazłem tylko nie jestem pewien czy to to.
jeden idzie do pompowtrysku.
a drugi idzie w dół silnika. a nie miałem możliwości zajrzenia od spodu i zbadania tego.

nie chce ciąć kabli i sprawdzać. wole się upewnić najpierw.

jakby ktoś mógł pokazać na zdjęciach to bylbym bardzo wdzięczny.

i jeszcze mam takie pytanie czy jak się rozłączy te czujniki podczas działania silnika, to czy silnik się zatrzyma, i czy nie będzie to niekożystne dla niego, i czy ECU nie nałapie błędów??



jest to mój pierwszy Diesel więc wybaczcie za głupie pytania.


_____________________
co innego jak nie Golf ???

zyggy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 22:42
Lokalizacja: L-c
Kontakt:

Post autor: zyggy » pt kwie 24, 2009 11:52

Ja też czytam, myślę, konsultuję itd w temacie odcięcia (zabezpieczenia). Dodam tylko, że można jeszcze troszkę utrudnić ewentualny dostęp do kilku miejsc. Wymiana śrub z puszki komputera na podszybiu na jakieś nietypowe, zabezpieczenie puszki komputera metalową taśmą lub siatką, usunięcie dźwigni i schowanie linki do otwierania maski, lub przenie sienie otwierania w inne miejsce. Sam jeszcze pomyślę co odciąć w moim AFN, poczytam, pomyślę, coś wymyślę :grin:

pzdr
zyggy


pzdr
zyggy

Awatar użytkownika
mariusz75
Forum Master
Forum Master
Posty: 1235
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 17:31
Lokalizacja: pracownik ASO VOLKSWAGENA wielkopolska
Kontakt:

Post autor: mariusz75 » pt kwie 24, 2009 14:52

silnik AFN to silnik na pompie wtryskowej i ma tylko G28, oraz czujnik wzniosu iglicy G80.]Nie ma G40
Ostatnio zmieniony pt kwie 24, 2009 14:53 przez mariusz75, łącznie zmieniany 1 raz.


DIAGNOSTYKA SILNIKÓW TDI
wymiana rozrządów, kompleksowe naprawy
okolice POZNANIA
Info: PW, GG, lub 502 813 462
MOJA CZARNA PEREŁA TDI XX JAHRE

sainons
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 20:32
Lokalizacja: Łódź

Post autor: sainons » pt kwie 24, 2009 20:42

to wiele tłumaczy i wiele rzeczy zaczęło się zgadzać :) dzięki.

i jeszcze jedno czy jak silnik będzie działał i przestanie dostawać informacje z tych dwóch czujników to zgaśnie czy dobrze rozumiem. i czy nie wpłynie to negatywnie na ECU i sam silnik??

wielkie dzięki za pomoc


_____________________
co innego jak nie Golf ???

Awatar użytkownika
mariusz75
Forum Master
Forum Master
Posty: 1235
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 17:31
Lokalizacja: pracownik ASO VOLKSWAGENA wielkopolska
Kontakt:

Post autor: mariusz75 » pt kwie 24, 2009 20:53

Z moich doświadczeń po odcięciu czujnika G28 w silniku AFN nadal on zapala ( przynajmniej moja fura zapala), fakt chodzi koślawo i troszkę dymi, ale chodzi.

Natomiast odcięcie G80 spowoduje natychmiastowy błąd i zapalenie się kontrolki elektroniki silnika czyli "sprężynki na szafie"

Odcięcie czujników w silnikach na pompie nie wchodzi w rachubę.


DIAGNOSTYKA SILNIKÓW TDI
wymiana rozrządów, kompleksowe naprawy
okolice POZNANIA
Info: PW, GG, lub 502 813 462
MOJA CZARNA PEREŁA TDI XX JAHRE

sainons
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 20:32
Lokalizacja: Łódź

Post autor: sainons » pt kwie 24, 2009 21:01

Sztomel pisze:O efektach przejmowania roli G28 przez G80 niewiele można zrozumieć (zwłaszcza, że jakiekolwiek mądre opisy są w języku angielskim - dla mnie zrozumiałym bardziej domyślnie i intuicyjnie po omacku niż w sposób oczywisty) chociażby na tym przykładzie :
http://www.haywood-sullivan.com/vanagon ... ik-eng.pdf

a próba rozgryzienia tego tekstu po przepuszczeniu przez translator niewiele szczerze mówiąc dla mnie wniosła :goof: - to ta powyższa strona nieudolnie przemielona przez translator, czytajcie zapis o G28 na stronie 13 - http://translate.google.pl/translate?hl ... 26hs%3D4ZS
i bądź tu człowieku mądry, jedyne co wywnioskowałem to to, że rolę czujnik kąta obrotu wałka napędowego pompy wtryskowej musi pełnić G80 :kac:


zdecydowanie po przeczytaniu tego artykułu mogę powiedzieć że ECU najpierw czyta G28 jeśli on sie popsuje wtedy odczytuje G80, czyli należy odciąć oba aby zapewnić sobie porządany efekt.


mariusz75 mam wiec proste pytanie czy mogę to zrobić czy nie?? a jeśli nie to co innego mogę uczynić aby zniechęcić do kradzieży.


_____________________
co innego jak nie Golf ???

Awatar użytkownika
mariusz75
Forum Master
Forum Master
Posty: 1235
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 17:31
Lokalizacja: pracownik ASO VOLKSWAGENA wielkopolska
Kontakt:

Post autor: mariusz75 » pt kwie 24, 2009 21:43

sainons pisze:a jeśli nie to co innego mogę uczynić aby zniechęcić do kradzieży.
Przeczytać cały ten temat za zrozumieniem ,a nie tylko ostatni post. :grrr:

Nie będę opisywał tych samych rzeczy dwa, a może już i trzeci raz w tym samym temacie :helm:

Post wyżej masz napisane że odcięcie G80 spowoduje błąd i komunikat o awarii silnika na licznikach. :crazy:


DIAGNOSTYKA SILNIKÓW TDI
wymiana rozrządów, kompleksowe naprawy
okolice POZNANIA
Info: PW, GG, lub 502 813 462
MOJA CZARNA PEREŁA TDI XX JAHRE

Awatar użytkownika
AFN140KM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 574
Rejestracja: sob cze 30, 2007 19:30
Lokalizacja: KrakóVW

Post autor: AFN140KM » pt kwie 24, 2009 23:06

mariusz75 pisze:...Z moich doświadczeń po odcięciu czujnika G28 w silniku AFN nadal on zapala ( przynajmniej moja fura zapala), fakt chodzi koślawo i troszkę dymi, ale chodzi.

Natomiast odcięcie G80 spowoduje natychmiastowy błąd i zapalenie się kontrolki elektroniki silnika czyli "sprężynki na szafie"...
oraz

w obydwu przypadkach następuje przejście ECU w tryb awaryjny taki sam jak przy notlauf'ie to znaczy cięcie dawek paliwa - turbo się nie wkręca - brak mocy. Kąt wtrysku również przestaje być korygowany przez ECU.
Informacja z: http://www.haywood-sullivan.com/vanagon ... ik-eng.pdf


VW Golf MkIII 20 Jahre GTI 1.9TDI AFN 1996 - SPRZEDANY!
Skoda Roomster Comfort Style 1.6TDI CAYB 2010

QBAelectric
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 03:01
Lokalizacja: Gniezno
Kontakt:

Post autor: QBAelectric » pn kwie 27, 2009 22:54

Witam...

Dziś właśnie robiłem "odcinke" w swoim ALH i napotkałem się z problemami..

Wpiałem się w środkowy biały przewód G28 i powiedzmy ze działa jak nalezy....auto kręci i kręci i kręci i nie odpali...wczesniej robiłem test z wyjętą kostką od czujnika i nie odpalił i wywaliło błąd...potem podłaczyłem po staremu i jak auto pracowało na wysokich obrotach odpiałem kostke i zgasło...Wniosek że coś nie halo chyba....albo mam zwalony Czujnik wzniosu iglicy G80 albo poprostu tak ma być...dodam ze wszystko działa prawidłowo...Tak więc zrobiłem odcinke na samym przeowdzie sygnałowym i co?...i wali błąd o nie zrozumiałym sygnale...

Co do zastepowania czujnika G28 w przypadku awari czujnikiem G80 wydaje mi sie nie realne w kazdym razie w momencie odpalania bo jak niby iglica ma sie podnieść i zaindukować jakieś napięci skoro dawka jest odcieta?...

Zastanawiam sie co wykombinować by nie krzyczał mi o błedzie czujnika ??


QBAelectric

Awatar użytkownika
mariusz75
Forum Master
Forum Master
Posty: 1235
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 17:31
Lokalizacja: pracownik ASO VOLKSWAGENA wielkopolska
Kontakt:

Post autor: mariusz75 » wt kwie 28, 2009 00:53

Zastanawiam sie co wykombinować by nie krzyczał mi o błedzie czujnika ??
_________________

Nic nie zrobisz, będzie walić błąd.

[ Dodano: 28 Kwi 2009 00:55 ]
Oczywiście tylko w silniku na pompie, takim jak twój.


DIAGNOSTYKA SILNIKÓW TDI
wymiana rozrządów, kompleksowe naprawy
okolice POZNANIA
Info: PW, GG, lub 502 813 462
MOJA CZARNA PEREŁA TDI XX JAHRE

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 539 gości