Czujnik cisnienia oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kerto
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw mar 19, 2009 20:37
Lokalizacja: polska

Czujnik cisnienia oleju

Post autor: kerto » wt kwie 21, 2009 22:06

witam, mam problem z golfem2 1.3 benzyna. Podczas jazdy np. na biegu 4 przy prędkosci około 70km/h na desce zapala mi się kontrolka cisnienia oleju i słychać charakterystyczny dzwięk, wystarczy przyspieszyć i przestaje piszczeć. Na każdym innym biegu jest tak samo, zależy od obrotów chyba. Gdzie znajduję się ten czujnik? Jak naprawić ten problem?



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt kwie 21, 2009 22:24

kerto pisze:Gdzie znajduję się ten czujnik? Jak naprawić ten problem?
wkręcony jest w głowicę, przyczyny mogą być dwie takiego stanu rzeczy, albo uszkodzony czujnik (spr. czy przez niego nie wycieka olej) albo stary (za rzadki ) olej w silniku

[ Dodano: 09-04-21, 22:30 ]


:-k ...

kerto
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw mar 19, 2009 20:37
Lokalizacja: polska

Post autor: kerto » wt kwie 21, 2009 22:45

olej był wymieniany i nie pomaga, muszę pogrzebać przy czujniku. Dzięki za info ;)



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » śr kwie 22, 2009 10:09

misiek10111 pisze:wkręcony jest w głowicę, przyczyny mogą być dwie takiego stanu rzeczy, albo uszkodzony czujnik (spr. czy przez niego nie wycieka olej) albo stary (za rzadki ) olej w silniku
drugi powinien byc chyba kolo filtra oleju :) w podstawce, on odpowiada za piszczenie rowniez :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
wladek78
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 324
Rejestracja: pt lis 23, 2007 22:32
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Post autor: wladek78 » śr kwie 22, 2009 10:12

witam

mam podobnie i juz mnie nastrzaszyli ze jka nie czujnik to pompa oleju albo po prostu nie ma cisnienia i remont silnika

po poierwsze nalezałobny zmierzyc cisnienie oleju i potem brac sie za grzebanie i wymienianie czegokolwiek



Lucki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2198
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 19:56
Lokalizacja: DW
Kontakt:

Post autor: Lucki » śr kwie 22, 2009 11:08

witam, mam problem z golfem2 1.3 benzyna. Podczas jazdy np. na biegu 4 przy prędkosci około 70km/h na desce zapala mi się kontrolka cisnienia oleju i słychać charakterystyczny dzwięk, wystarczy przyspieszyć i przestaje piszczeć. Na każdym innym biegu jest tak samo, zależy od obrotów chyba.
kole
go problem może lezeć po stronie panewek i filtra oleju. Gdzies czytalem że na filtronie takie jaja się działy. Sprawdz cisnienie oleju.

p.s
mialem podobny problem w motorze 1,8 u m,nie pomogła wymiana panewek + pompa oleju :)



Pozdrawiam :grin:


ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA ECUDIAG www.ecudiag.pl
Hamownia klucze immo naprawa sterowników radio code
Wrocław 793-195-950
Regeneracja wtryskiwaczy CR wszystkich marek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 214 gości