Remont głowicy 2.0 8v 2E

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
slonik98
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 19:54
Lokalizacja: Rogoźnik
Kontakt:

Remont głowicy 2.0 8v 2E

Post autor: slonik98 » wt kwie 21, 2009 22:42

Witam. Przymierzam się do remontu głowicy. Moja aktualna cicho chodzi jedynie jak jest zimna, a jak silnik jest juz bardzo dobrze zagrzany dość intensywnie sobie cykają zawory (chyba) tzn. napewno coś w głowicy. I tak znalazłem zregenerowaną głowice za 400zł http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=616441958 , ale do kupienia mam głowice w bdb stanie za 80zł i nie wiem czy sam sobie jej nie wyremontować tzn. nie ja tylko dać tam gdzie trzeba. Może ktoś się orientuje co, za ile i jak ? jak juz głowice bede miał na "zoli" to moze jakaś mała jej obróbka? i tu też pytanie czy warto jeśli tak to jakieś konkrety co i jak i poco. Ogólnie jakieś zabiegi mające na celu polepszenie dynamiki. Chyba, że te głowice mają to do siebie i tak sobie cykają ?. Za wszelkie info dzięki. Pozdro



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr kwie 22, 2009 08:02

niech raczej ktoś doświadczony pomoze ocenić to stukanie. Mogą stukać popychacze hydrauliczne, 2E ma też to do siebie że słychać stukające wtryskiwacze bo wszystkie pracuja jednocześnie. Gdyby to było cos powżniejszego np. panewki to głośniej stukałby w chwili dodania gazu i na obciązonym silniku. Poza tym warto było utsawienie zapłonu sprawdzić


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
slonik98
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 19:54
Lokalizacja: Rogoźnik
Kontakt:

Post autor: slonik98 » śr kwie 22, 2009 09:15

Wtryskiwacze odpadają fakt jak jest wóz na benie to słuchac w momencie przelączenia na lpg wtryski milkną. No musze posprawdzac zapłon i inne tego typu mozliwosci.



Awatar użytkownika
AndrzejP4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr sie 08, 2007 19:42
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: AndrzejP4 » śr kwie 22, 2009 18:11

slonik - z tego co sam napisałeś wynika, że to właśnie wtryskiwacze. Po przełączeniu na LPG milkną, bo przecież są odcinane.



Awatar użytkownika
slonik98
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 19:54
Lokalizacja: Rogoźnik
Kontakt:

Post autor: slonik98 » śr kwie 22, 2009 19:03

AndrzejP4 pisze:slonik - z tego co sam napisałeś wynika, że to właśnie wtryskiwacze. Po przełączeniu na LPG milkną, bo przecież są odcinane.
przeciez napisale ze to nie wtryskiwacze bo umiem odróżnic ich dźwięk. Napisalem ze wtryski cykaja ale przełanczam na lpg i wtrysk przestane pracowac i cos tam sobie cyka



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 314 gości