1.3 nie nagrzewa się

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
2RaZ
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 588
Rejestracja: czw lis 24, 2005 09:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: 2RaZ » wt kwie 21, 2009 18:51

dani3lo pisze:tak ale dodam ze jak jest silnik jest zimny to nierowno pracuje pochodzi z ok 30 sek i jest ok. Ale gdy przerywa i odepne czujnik temp wody to przestaje i pracuje rowno.
No to zacznij od termostatu. jezeli to nie termostat i czujnik temp. to przejrzyj kable czy nie są gdzies przetarte lub przepalone (czujnika) bo u mnie kiedyś żaden warsztat nie wiedzial co sie dzieje i tez po wyjeciu czujnika bylo git a okazalo sie ze kabel byl uszkodzony.
Pozdro!


moje fotki: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1716783#1716783
moja stara MK2
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=104331
George is my friend!

Jahim
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: śr lip 04, 2007 12:05
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Jahim » wt kwie 21, 2009 20:37

Więc wyjaśniam bo jakis czas mnie nie było... 1. Czujnik wymieniłem na nowy. 2. Wentylator włącza się dobrze bo wtedy gdy wskazówka wychodzi poza 90 stopni (zeby tak sie nagrzal trzeba go gazowac na biegu jałowym). 3. Ogrzewanie wnętrza jest w porządku. 4. Jeśli chodzi o te węże to ten górny jest cieplejszy od dolnego ale ten dolny też nigdy nie jest zimny. 5. Termostat wymieniłem na nowy Wahler.

Wiem ze tak być nie powinno bo wcześniej miałem to idealnie po paru kilometrach nagrzeal sie jak należy. Wszystko zaczęło się dziać po wymianie sprzęgła ( trzeba było kruciec odkręcić dla lepszego dostępu) i od tej pory nie mogę sobie z tym poradzić. Odpowietrzałem go potem ale nie wiem czy dobrze, może NZ odpowietrza się w jakiś szczegolny sposób.

Już nie wiem co robić.

Dajcie jakąś radę... :)



Awatar użytkownika
PiotrekCL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn gru 08, 2008 21:06
Lokalizacja: TSA

Post autor: PiotrekCL » wt kwie 21, 2009 20:42

Jahim pisze:Więc wyjaśniam bo jakis czas mnie nie było... 1. Czujnik wymieniłem na nowy. 2. Wentylator włącza się dobrze bo wtedy gdy wskazówka wychodzi poza 90 stopni (zeby tak sie nagrzal trzeba go gazowac na biegu jałowym). 3. Ogrzewanie wnętrza jest w porządku. 4. Jeśli chodzi o te węże to ten górny jest cieplejszy od dolnego ale ten dolny też nigdy nie jest zimny. 5. Termostat wymieniłem na nowy Wahler.

Wiem ze tak być nie powinno bo wcześniej miałem to idealnie po paru kilometrach nagrzeal sie jak należy. Wszystko zaczęło się dziać po wymianie sprzęgła ( trzeba było kruciec odkręcić dla lepszego dostępu) i od tej pory nie mogę sobie z tym poradzić. Odpowietrzałem go potem ale nie wiem czy dobrze, może NZ odpowietrza się w jakiś szczegolny sposób.

Już nie wiem co robić.

Dajcie jakąś radę... :)
skoro dół nie jest zimny, to wskazuje na nieszczelność termostatu. jeśli termostat był wymieniany niedawno, zareklamuj go - wahler'y też trafiają się uszkodzone, może akurat trafiłeś na takiego "trafnego" ?


ObrazekObrazekObrazek

Jahim
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: śr lip 04, 2007 12:05
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Jahim » wt kwie 21, 2009 20:51

Też nad tym myślałem ale wydaje się to mało prawdopodobne. To w końcu już drugi termostat wiec mała szansa żeby oba były wadliwe. Zastanawiam się jednak czy nie ma możliwości czy woda w jakiś sposób nie omija termostatu? Może ta plastikowa przykrywka nie przylega zbyt dobrze- chociaz na zewnątrz nic nie cieknie.

A może termostat jest włożony nie tą strona co trzeba? Wiecie jak powinno byc?



Awatar użytkownika
PiotrekCL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn gru 08, 2008 21:06
Lokalizacja: TSA

Post autor: PiotrekCL » wt kwie 21, 2009 20:55

termostat ma wejść cały w to kolanko, potem docisnąć go z uszczelką i założyć wąż
mi się nie udało założyć go odwrotnie, chociaż twardo próbowałem :hmm:
założyłeś ORING, uszczelkę termostatu o której wspominam?

ostatecznie.. zagotuj go we wrzątku i zobacz jak się otwiera, przypadki się zdarzają :)
Ostatnio zmieniony wt kwie 21, 2009 20:56 przez PiotrekCL, łącznie zmieniany 1 raz.


ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
2RaZ
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 588
Rejestracja: czw lis 24, 2005 09:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: 2RaZ » wt kwie 21, 2009 21:01

mozesz miec tez nagrzewnice przytkaną!
A w NZ normalnie sie odpowietrzalo - ogrzewanie na max na kilka min i gotowe.
Ostatnio zmieniony wt kwie 21, 2009 21:04 przez 2RaZ, łącznie zmieniany 1 raz.


moje fotki: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1716783#1716783
moja stara MK2
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=104331
George is my friend!

Jahim
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: śr lip 04, 2007 12:05
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Jahim » wt kwie 21, 2009 21:07

PiotrekCL pisze:termostat ma wejść cały w to kolanko, potem docisnąć go z uszczelką i założyć wąż
mi się nie udało założyć go odwrotnie, chociaż twardo próbowałem :hmm:
założyłeś ORING, uszczelkę termostatu o której wspominam?

ostatecznie.. zagotuj go we wrzątku i zobacz jak się otwiera, przypadki się zdarzają :)

Oring jest nowy. Ale termostat ma być tą grubą sprężynką sierowany do krućca czy w stronę tego małego kolanka? Bo u mnie prawie cały chowa się w kruciec i tak jest założony. Może odwrotnie? Przydałoby sie zdjecie...



Awatar użytkownika
PiotrekCL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn gru 08, 2008 21:06
Lokalizacja: TSA

Post autor: PiotrekCL » wt kwie 21, 2009 21:14

Jahim pisze:
PiotrekCL pisze:termostat ma wejść cały w to kolanko, potem docisnąć go z uszczelką i założyć wąż
mi się nie udało założyć go odwrotnie, chociaż twardo próbowałem :hmm:
założyłeś ORING, uszczelkę termostatu o której wspominam?

ostatecznie.. zagotuj go we wrzątku i zobacz jak się otwiera, przypadki się zdarzają :)

Oring jest nowy. Ale termostat ma być tą grubą sprężynką sierowany do krućca czy w stronę tego małego kolanka? Bo u mnie prawie cały chowa się w kruciec i tak jest założony. Może odwrotnie? Przydałoby sie zdjecie...
tak, tą grubą sprężyną w stronę kolanka. jak go założyłeś,to na to oring i założyć wąż.
i git majonez.


ObrazekObrazekObrazek

noomercy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: wt sty 27, 2009 23:59
Lokalizacja: w-wo

Post autor: noomercy » wt kwie 21, 2009 21:21

moj brat wymienil termostat 4 razy az w koncu kupil dobry, no ale faktycznie rzadko sie zdarza :bigok:



Jahim
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: śr lip 04, 2007 12:05
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Jahim » wt kwie 21, 2009 21:27

Słuchaj właśnie sprawdziłem w katalogu ETKA i wszystko wydaje się być tak jak trzeba tzn. tak jak u mnie. Tylko że z tego co mówisz wynika że ty masz ten termostat odwrotnie. U mnie jest tym takim szerokim "grzybkiem" skierowany w stronę tego kolanka które go przykrywa. Między kolankiem a termostatem jest oring. ;/



Awatar użytkownika
PiotrekCL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn gru 08, 2008 21:06
Lokalizacja: TSA

Post autor: PiotrekCL » śr kwie 22, 2009 06:06

Jahim pisze:Słuchaj właśnie sprawdziłem w katalogu ETKA i wszystko wydaje się być tak jak trzeba tzn. tak jak u mnie. Tylko że z tego co mówisz wynika że ty masz ten termostat odwrotnie. U mnie jest tym takim szerokim "grzybkiem" skierowany w stronę tego kolanka które go przykrywa. Między kolankiem a termostatem jest oring. ;/
u mnie na odwrót. to już chyba znaleziony problem?


ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Post autor: rysiektr » śr kwie 22, 2009 20:05

no i sprawa sie rozwiązała :bigok:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 374 gości