Skrobaczka do szyb

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

W3reWolf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr lis 16, 2005 21:13
Lokalizacja: Bytów
Kontakt:

Skrobaczka do szyb

Post autor: W3reWolf » pt sty 06, 2006 19:35

Witam

Ostatnio natknąłem sie na taką skrobaczkę LINK. Mogę ją kupić w sklepie, nawet taniej niż na aukcji. Czy ktoś ją testował? Naprawdę nie rysuje szyb? Interesują mnie wasze opinie na jej temat. Mam nadzieję, że wybrałem dobry dział, ponieważ chodzi tu w szczególności o szyby.

Pozdrawiam :okej:



Awatar użytkownika
JAFO
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: śr paź 26, 2005 21:42
Lokalizacja: NLI N000 Warmia

Post autor: JAFO » pt sty 06, 2006 19:59

Jest kilka prawd tam zawartych.

Owszem, 12 lat temu przywiozłem podobną ze Szwecji,
owszem, pokazane na filmie jej działanie potwierdzam,
jednak z lodem 3mm bywało różnie. Były problemy z jego usunięciem. Cała jest zrobiona z plastiku, moja miała metalową rękojeść i się rozpadła. Więc przy większych mrozach radzę uważać.


I najważniejsze. Zimą chciało się mieć czyste szyby, jednak latem dało się zauważyć rysy na szybach spowodowane właśnie tą skrobaczką. Blacha posiada ostrą krawędź (dwie krawędzie, bo jest obrabiana pod kątem prostym) i to one zostawiały rysy.
No i jak wszystko, tak i to ostrze nie jest wieczne. Stępiło się i wtedy pozostała zwykła skrobaczka.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pt sty 06, 2006 20:23

myslę że tak jak JAFO napisał to momentu aż się ztepi to będzie dobrze skrobać, natomiast ja mam zwykłą skrobaczkę i co jakis czas jak ją sobie naostrzę to dalej jest dobra

[ Dodano: 06-01-06, 19:25 ]
poza tym na tym filmie to on skrobał szron mocno ściety


:-k ...

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » pt sty 06, 2006 20:29

nigdy w życiu nie urzyłbym skrobaczki z mosiądziu...... wole psiknąć odmrażaczem, 2 machnięcia zwykła skrobaczka i szyba czysta :helm:



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » pt sty 06, 2006 21:39

ku_bi ma rację.Szkoda szyby,odmrażacz kosztuje pare złotych,a jazda w nocy z porysowaną szybą to makabra.



Awatar użytkownika
kadet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: pt mar 25, 2005 19:11
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: kadet » pt sty 06, 2006 22:09

a nie lepiej zamiast skrobaczki za 10zl kupic oslone przeciwszronowa na przednia szybe?? albo taka na przednia polaczona z obiema bocznymi przednimi??

http://allegro.pl/show_item.php?item=79274069

http://allegro.pl/show_item.php?item=79310121



bogus_z
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: czw lis 10, 2005 23:21
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: bogus_z » sob sty 07, 2006 00:47

kup zwykla plastikowa i wykonuj nia ruch caly czas w tym samym kirunku. nieporysujesz



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » sob sty 07, 2006 03:36

bogus-z brawoooooo jeden który doszedł prawdy .Panowie po wielu perypetiach doszedłem do tego i chcę się z wami podzielić moimi wnioskami jak najbardziej trafnymi.Jeżeli skrobiecie lud czy śnieg to tylko od siebie i jak powracacie skrobaczką po szybie to NIGDY ALE TO NIGDY niewolno wam wracać nowym pasem (miejscem) gdyż kamyczki i zabrudzenia które się znajdują w szronie lub też lodzie działają jak rysiki dostając się pod ciągnący sie plastik czy też metal. Czyli zawsze pod włos a nie z włosem To działa .Pozdrawiam



Awatar użytkownika
macil
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: pt lis 11, 2005 14:35
Lokalizacja: Kwidzyn

Post autor: macil » sob sty 07, 2006 07:16

Posiadam ową skrobaczkę już 4 lata. Poprzednio używałem do MK2 teraz do MK3.
Jestem bardzo zadowolony. Specjalnie nie zauważyłem aby rysowała szyby.
Na początku nie mogłem się przekonać ale tez nie żałuję. Jeżeli uważacie, że mosiądz nie radzi sobie z grubym lodem to co dopiero mówić o zwykłych plastikowych.
Dodam tylko że nigdy jej nie ostrzyłem bo wtedy dopiero można porysować szyby.
Podczas normalnego użytkowania ściera się ona równomiernie, a nikt nie jest w stanie nadać ostrzu idealnego kształtu.
Pozdr.



fibolek

Post autor: fibolek » sob sty 07, 2006 15:45

Ja mam taką gumową z jedej a plastikową z drugiej strony(ale to nie jest ta trujkątna) więc jak jest dużo lodu i śniegu to najpierw ściągam tą plastikową częścią a później gumową i jest oki.Ta guma jest dość twarda i nie rysuje polecam jest koloru jasno niebieskiego z TESCO.
Oczywiście niczym twardym(stal,plastik) nie radzę skrobać aż do gołej szyby.



Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » ndz sty 08, 2006 18:53

macil pisze:Posiadam ową skrobaczkę już 4 lata. Poprzednio używałem do MK2 teraz do MK3.
Jestem bardzo zadowolony. Specjalnie nie zauważyłem aby rysowała szyby.
Na początku nie mogłem się przekonać ale tez nie żałuję. Jeżeli uważacie, że mosiądz nie radzi sobie z grubym lodem to co dopiero mówić o zwykłych plastikowych.
Dodam tylko że nigdy jej nie ostrzyłem bo wtedy dopiero można porysować szyby.
Podczas normalnego użytkowania ściera się ona równomiernie, a nikt nie jest w stanie nadać ostrzu idealnego kształtu.
Pozdr.
Potwierdzam. Rysuje nie bardziej od plastikowej. I lepiej sobie daje radę z lodem. Ważna rzecz: nie można się nią posługiwać tak, jak plastikową, tzn. nie wykonuj ruchów po 10-15 cm. np. Przednią i tylną szybę - dociskasz skrobaczke i jednym poziomym ruchem ściągasz cały szron na szerokości skrobaczki do połowy szyby. Mam już w 3 i 4-tym aucie takie skrobaczki, i nie zauważyłem, by rys było więcej niż po plastiku, a wbrew pozorom plastikowe też rysują. I to metalowe ostrze wcale się tak szybko nie tępi. Uważajcie na uszczelki i lakier, jak się zemsknie to potrafi przeciąć.

Komuś wykładam aukcję, ale ostatnio kupowałem w sklepie za 5,70.


MH po przeszczepie bloku - alive&kicking!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 308 gości