tłumik

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dEDOs22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 22:40
Lokalizacja: _BIaŁYSTOk_
Kontakt:

tłumik

Post autor: dEDOs22 » pt sty 06, 2006 16:08

siemka dzis z rana po odpaleniu samochodu ułyszałem ze sie zmienił w sportowy muj golf II ryczy jak WRC ale mnie osobiscie to drażni sprawa ma sie tak tłumik mi sie nie urwał bo jest cały raczej musiała gdzies powstac jakaś dziurka i teraz niewiem ale hyba trzeba wymienic cały układ wydechowy nie bo ryczy gdzie tak jakby pod skrzynia biegów ile kosztuje układ do golfa MK II 1.6 PN i czy moge wymienic go sam bez kanału z góry dzieki
pozdro.



Rafaello27
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: sob lis 26, 2005 13:51
Lokalizacja: Rabka Zdrój

Post autor: Rafaello27 » pt sty 06, 2006 16:27

W układzie wydechowym wymienia się dokładnie ten element, który jest nawalony.
Nie ma powodów by zmieniać cały układ.

Wymiana któregoś z tłumików bez kanału jest tak uciążliwa, że wręcz bezsęsowna.
Ale taka wymiana to betka dla mechaników. Zrobią to szybko i bezproblemowo.

Bez kanału odradzam.

Ceny? W zależności od jakości elementu.
Rzemieślnicze tłumiki to koszt rzędu 70zł. Pochodzą 2 lata i koniec. Bosal kosztuje ~250-300 za tłumik końcowy.

Tłumiki środkowe będą tańsze.
Siatka metalowa (oplot) kosztuje do mojego 1.6 ABU 70zł.

Udaj się do jakiegoś szpeca. to nie jest trudny temat.

Powodzenia :)



Awatar użytkownika
dEDOs22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 22:40
Lokalizacja: _BIaŁYSTOk_
Kontakt:

Post autor: dEDOs22 » pt sty 06, 2006 16:34

ok dzieki wydaje mi sie ze to srodkowy pierdyknoł bo bardziej ze srodka sie donosi ten warkot narazie kasy niemam i musze sie bujac z takim ehhh masakra a czy przez to ze jest dziurawy bedzie mi wiencej palił ?? :otepienie: a jest jakis sposób w jaki sam moge dojsc jaki to tłumik mi sie przedziurawił.



Awatar użytkownika
kulfi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: sob lis 05, 2005 16:13
Lokalizacja: dolnośląskie

Post autor: kulfi » pt sty 06, 2006 16:47

spalanie zostanie w mormie
jak chcesz sam znaleść który to tłumik musisz mieć kanał i wzrokowo to widać


POMOGŁEM >>>>WYSTARCZY KLIKNĄĆ NA (POMÓGŁ)
[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a27a21eb377a4053.html][img]http://images21.fotosik.pl/15/a27a21eb377a4053med.jpg[/img][/url] mój golf http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=87978 nowe foty str.2

Awatar użytkownika
dEDOs22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 22:40
Lokalizacja: _BIaŁYSTOk_
Kontakt:

Post autor: dEDOs22 » pt sty 06, 2006 16:50

a jak ta dziurka jest w katalizatorze to trzeba nowy w spawać nie ????? bo wydaje mi sie że to w katalizatorze powstała .



Awatar użytkownika
Bondas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 842
Rejestracja: pt gru 30, 2005 16:52
Lokalizacja: okolice warszawy

Post autor: Bondas » pt sty 06, 2006 18:05

nowy tak sie powinno zrobic ale to droga impreza wiec moze lepiej sie go wogole pozbyc i wstawic zamiast niego rure albo atrape katalizatora albo strumiennice tak zeby nikt sie nie przyczepi ze go nie ma - jesli masz oczywisci w dowodzie rej. ze jest Kat. bo jak nie to smialo sie go pozbadz

a glosnosc bedzie ta sama a bez kata bedzie lepiej sie zbieral i mniej palil


pozdrawiam



Rafaello27
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: sob lis 26, 2005 13:51
Lokalizacja: Rabka Zdrój

Post autor: Rafaello27 » sob sty 07, 2006 09:06

Chojnacki poleca, aby nie zastępować katalizatora rurą, tylko puszką (tłumikiem) - układ musi mieć tą samą pojemność.
W przeciwnym razie szybciej rozpadnie się następny w kolejności tłumik.

Dziękuję za punkcik.

Pozdrawiam:)



Awatar użytkownika
dEDOs22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 22:40
Lokalizacja: _BIaŁYSTOk_
Kontakt:

Post autor: dEDOs22 » sob sty 07, 2006 14:03

czyli jakim najlepiej zastapić ?? tłumikiem katalizator jak nie nalezy rurą zwykła ????
a tak pozatym to mi sie rozłonczyły rury pomiedzy katalizatorem a srodkowym tłumikiem i musze je znowu połonczyc jakos .
pozdro.



fibolek

Post autor: fibolek » sob sty 07, 2006 15:37

Jak wstawisz puchę zamiast kata to mysli własnych nie będziesz słyszał.Moja rada wspawaj lub wstaw kawałek rury o długości kata.Powinno być dobrze u mnie bynajmniej jest i jeszcze jedno będzie troszkę głośniejszy od kata ale bez przesady.Fajnie burczy przy wysokich obrotach polecam.



Awatar użytkownika
dEDOs22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 22:40
Lokalizacja: _BIaŁYSTOk_
Kontakt:

Post autor: dEDOs22 » sob sty 07, 2006 18:21

tak jak pisałem wyrzej pomiedzy katalizatorem a środkowym tłumikiem jest rura łącząca oba elementy i przy katalizatorze na łączeniu wypadła mi ta rura i teraz powstaje pytanie czy da sie ją tam wsunonc spowrotem i dac nową złonczke zeby sie trzymało czy trzeba inaczzej kombinować .



Awatar użytkownika
Trocin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw mar 17, 2005 23:03
Lokalizacja: Ustron
Kontakt:

Post autor: Trocin » ndz sty 08, 2006 02:11

sa specjalne cementy do klejenia tłumików-> wkładasz rure do kato i obklejasz ja... A co do kata to wiele ludzi radzi nie ruszac ale jak musisz to kup sobie strumienice łuskowa wygladajaca jak kat na allegro tania (czyli nie pierwszej jakosci to ok 70 zeta)


Choćby pivo było z gówna nic mu w smaku nie dorówna!!!

fibolek

Post autor: fibolek » ndz sty 08, 2006 13:23

Nie klej tej rury po prostu zespawaj ją bo przy kacie i przy tej rurze jest taka manszeta i podobna jest przy kacie i przy pomocy tej manszety przykręca się jedno do drugiego.Te kleje to kupa i ci po czasie wyleci ci wszystko z powrotem.
Pomysł z wsadzeniem strumienicy zamiast kata odradzam bo nic oprócz dźwięku nie daje wrecz przeciwnie może zaszkodzić.Natomiast strumienica zamiast tłumika środkowego polecam.Pozdro fibolek.
P.S. Fachowiec musi pospawać manszetę do tej rury.Lub drugą manszetę do kata.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 359 gości