Radio po przekreceniu kluczyka przestaje działac.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

czerwony_spioch
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: śr gru 27, 2006 15:31
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Radio po przekreceniu kluczyka przestaje działac.

Post autor: czerwony_spioch » sob kwie 18, 2009 20:59

wiec od poczatku jadac do pracy wpadłem w mala wyrwe głebosci z 5-10cm blizej 5cm i radio przestało działac. nie wiedziałem co jest grane myslałem ze cos z radiem podłaczyłem pod stałe zasilanie w pracy i radio sprawne, poczatkowo bezpiecznik wygladał ok wiec nie drazylem jego tematu po przygladnieciu sie bardzo uwaznie dostrzeglem ze niby sie styka a jednak nie. wymieniłem bezpiecznik poczatkowo na 7.5A pozniej na 15A bo nie miałem 10A i nie dzialało podjechalem pod sklep i kupiłem 10A no i zalozylem wszystko poskładałem no i po przekreceniu kluczyka radio gasnie :otepienie: jestem w czarnej d...ziurze w druga strone ok ale zeby w tą....co to moze byc? pozdrawiam.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » sob kwie 18, 2009 22:29

jeśli przedtem miałeś radio podłączone pod styk S , od stacyjki , czyli jak radio grało dopiero po przekręceniu kluczyka , to mogłeś od wstrząsu uszkodzić kostke stacyjki , podłącz obydwa kable zasilające radio , czyli czerwony i żółty pod jedno stałe zasilanie , zobaczysz co będzie , sprawdź jeszcze czy działa Ci piszczyk ostrzegający o wyłączeniu świateł , o ile go masz



czerwony_spioch
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: śr gru 27, 2006 15:31
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Post autor: czerwony_spioch » sob kwie 18, 2009 22:44

miałem tak podpiete ze wystarczylo wlozyc kluczyk przekrecic do zapłony cofnac i chodziło bez ingerencji jak przekrecałem kluczyk zanikał dzwiek na sekunde i zalaczał sie na stale zasilanie - a teraz przekrecam do zapłonu chodzi, cofam chodzi przekrecam, auto chodzi - radio ciemno

radzisz podłaczyc obie opcje pod biało czerwony gruby kabel?

nie mam brzeczka.



jagr14
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: śr maja 24, 2006 09:21
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: jagr14 » ndz kwie 19, 2009 00:08

doklanie... musisz zmostkowac te kable (najczesciej zolty i czerwony) i dac pod stale zasilanie czyli czerwono bialy kabel. radio bedzie grac bez ingerencji kluczyka



czerwony_spioch
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: śr gru 27, 2006 15:31
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Post autor: czerwony_spioch » ndz kwie 19, 2009 08:53

golf jest z przełomu ostatnich produkcji trójeczki 97/98 i ma funkcje dzieki której dziala radio bez załaczonego silnika i tak działa.....

powtórze problem wyglada tak

siedze przekrecam kluczyk auto pali - radio nie dudni
wyłaczam auto kluczyk w pozycji off auto nie pali - radio dudni.

Takze na kazdym postoju mógłbym słuchac radia a w trasie tylko mój traktorek.

stuki przy stacyjce sa nienaruszone

radyjko to kenwood kdcw 5141

próbowałem oba podłaczyc pod czerwono biały kabelek ale wówczas nic nie działało.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » ndz kwie 19, 2009 20:05

dlaczego czerwono - biały , podłącz pod stałe zasilanie , kabel czerwony , skoro działa na zasilaczu zewnętrznym , to jak podłączysz pod czerwony , to ma grać , jeśli podłączasz pod czerwono - biały i nie gra to widocznie masz uszkodzony przekaźnik wyposażenia dodatkowego



czerwony_spioch
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: śr gru 27, 2006 15:31
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Post autor: czerwony_spioch » ndz kwie 19, 2009 22:09

dzis po 9 poszedłem jeszcze pogrzebac podłaczylem odłaczajac 12 po zapłonie i podłaczyłem stale zasilanie z czerwono-białego grubszego przewodu i dziala caly czas choc wczoraj robilem to samo i nie chciało.....radio dziala cały czas przy włozonym panelu nie reaguje na zapłon bo jest odłączony a powiem szczerze ze sie przyzwyczaiłem to tego ze wyjmuje kluczyk i nie dziala.... moze marudze ale...... który to przekaznik?:>


Co z dodatkowego wyposazenia powinno byc niesprawne?
Ostatnio zmieniony ndz kwie 19, 2009 22:10 przez czerwony_spioch, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pn kwie 20, 2009 06:49

nie wiem co tam masz w swoim aucie , ale sprawdź np. czy działa Ci oświetlenie schowka



czerwony_spioch
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: śr gru 27, 2006 15:31
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Post autor: czerwony_spioch » pn kwie 20, 2009 08:39

oj tego nie mam.....wersja autka to match II

z elektryki

szyby el.
klima
funkcja komfortu



Awatar użytkownika
giantoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt sty 28, 2005 19:58
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: giantoo » pn kwie 20, 2009 10:03

U mnie wyglądało to tak:
1. Włączam radio - działa
2. Uruchamiam silnik - radio nie działa
3. Włączam radio przy uruchomionym silniku - radio działa.

Pomogło odłączenie klemy, ponowne podłączenie, rozruch i reset komputera... Dziwne (może to zbieg okoliczności) ale podziałało :bigok:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 292 gości