co wy myślicie?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

rakmk3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: śr lut 23, 2005 15:31
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

co wy myślicie?

Post autor: rakmk3 » pt sty 06, 2006 09:04

Witam wszystkich, mam takie pytanko: moja dziewczyna ma nowego peugeota 206 1,4 (75 km), ma go od nowości z salonu i miła pierwszy przegląd gwarancyjny po przejechaniu 10 tys. km. Teraz się zbliża do 15 tyś. a na tym fajanciarskim serwisie mówią jej że nie musi wymieniać oleju jedynie tylko uzupełnić jeśli jest go mało, ponadto powiedzieli jej że olej w tym aucie wymienia się po 30 tys. km. Faktycznie sprawdziłem jej to w książce serwisowej tego wózka no i ku mojemu zdziwieniu tak też pisało. Powiedzcie mi dlatego taką rzecz, bo na mój prosty chłopski rozum to wymiana oleju powinna nastąpić najpóźniej po przejechaniu 15 tys. km a tym bardziej jeśli chodzi o nowy silnik w nowym aucie bo wszystko dopiero sie do sibie dopasowuje i dociera, więc wg mnie wymiana wskazana byłąby na nawet między 8-10 tys. km żeby wypłukać silnik. Dodam jeszcze że zalany jest olejem półsyntetycznym shell helix 10W-40- zresztą takim samym jak ja w swoim goferze, gdzie ja w swoim robie wymione co 10 tys. km. Czy w takim razie to nie jest naciąganie tego serwisu i w ogóle tej marki klientów na ewentualne naprawy silnika, bo przecież wymiana oleju co 30 tys. km to jednak przesada - nie ma siły żeby przez taki czas olej utzrymał swoje właściwości i silnik może szybciej wymagać remonciku niż np nasze volkswagenowskie. Co wy o tym sądzice - przepraszam za ten wywód tak długi ale zastanawiam się po prostu czy dla własnego bezpieczeństwa nie wymienić jeje tego oleju teraz przy 15 tys. a nie patrzyć co na to głupi serwis.


MK III 1,8ABS full option

Awatar użytkownika
moment
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: pn paź 17, 2005 13:56
Lokalizacja: grudziądz
Kontakt:

Post autor: moment » pt sty 06, 2006 09:34

wiesz ja bym chyba nie patrzał na ten serwis tylko go wymienił i juz a jak bym jechał do serwisu to bym nic im nie mówił że go wymieniłem bo wiesz moga potem sapać ze gwarancje straci i takie tam sam chyba wiesz. pozdro.


adptery, dystanse info PW
S4B5 2,7 biturbo--- http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=363667

rakmk3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: śr lut 23, 2005 15:31
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: rakmk3 » pt sty 06, 2006 09:38

no tak własnie sobie pomyślałem. To jest ewidente naciąganie klientów na koszty bo nie ma siły żeby silnik wytrzymał długi czas bez głównej naprawy przy wymiania co 30 tys. km. Dzieki za odp. pozdro


MK III 1,8ABS full option

Awatar użytkownika
moment
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: pn paź 17, 2005 13:56
Lokalizacja: grudziądz
Kontakt:

Post autor: moment » pt sty 06, 2006 09:44

nie ma za co mam nadzieje że Ci pomogłem, ja jestem zdania że jak ma sie nowe autko to należ dbac o nie bo w tedy dłużej pośmiga a nie zostawic je na pastwe losu . pozdro


adptery, dystanse info PW
S4B5 2,7 biturbo--- http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=363667

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pt sty 06, 2006 11:24

Jak producent mówi że 30 to 30 kkm. Nowoczesne silniki sa na tyle dokładnie wykonane, że tradycyjne docieranie odbywa sie tylko na hamowni. Postęp jest w olejach, ale głównie w technologii wykonania silników. Prawda jest taka że jak olej nie ma dużo zanieczyszczen metalicznych ani wody wytrzymuje baaardzo długo. Dla przykładu - w pracy w niektorych przekładniach stosujemy oleje castrola i nawet nie wymienia się ich wtedy kiedy pisze producent przekładni tylko gość z castrola bierze próbke, wysyła do laboratorium do niemiec i dopiero podejmuje decyzje czy zostawiać czy nie. Wracając do auta to spokojnie można te 30 kkm jeżdzic, a jak chcesz wymieniać cześciej to nie zaszkodzi, ale będzie kosztowało...


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pt sty 06, 2006 11:52

moment pisze:wiesz ja bym chyba nie patrzał na ten serwis tylko go wymienił i juz a jak bym jechał do serwisu to bym nic im nie mówił że go wymieniłem bo wiesz moga potem sapać ze gwarancje straci i takie tam sam chyba wiesz. pozdro.
wymieniaj, to napewno nie zaszkodzi i faktycznie się nie przyznawaj ze wymieniałeś


:-k ...

juniorwwa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: pn sty 02, 2006 20:21
Lokalizacja: poznań
Kontakt:

Post autor: juniorwwa » pt sty 06, 2006 12:32

ponadto powiedzieli jej że olej w tym aucie wymienia się po 30 tys. km. Faktycznie sprawdziłem jej to w książce serwisowej tego wózka no i ku mojemu zdziwieniu tak też pisało.
Witaj serdecznie to nie jest przesada ja jeżdze ciężarówką i przeglądy olejowe mam co 100000 km tak tak to nie jest błąd w druku teraz zarówno oleje jak i silniki są tak zaawansowane technologicznie że nie ma potrzeby tak częstych wymian oleju i moim zdaniem nie ma sensu kombinować i wydawać zbędnie pare stówek na wymiane oleju dla własnego spokoju wymień olej pierwszy raz po 15,000km a potem co 30,000km i zalej ten silniczek olej mobil 5W50 pełny syntetyk a po przejechaniu około 10000km zmień na pół syntetyczny pozdrawiam i miłej lektóry:D:D



rakmk3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: śr lut 23, 2005 15:31
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: rakmk3 » pt sty 06, 2006 12:40

no tak wszystko ładnie tylko że nawet producent oleju, czyli w tym przypadku shell zaleca wymiane swojego oleju co 12 miesięcy, a moja dziewczyna zanim zrobi to 30 tys. to miną 2 lata, a tłumaczy to tym że olej też się starzeje i traci swoje właściwości. Może jest coś tu prawdy co mówi producent oleju ale niewiadomo czy to też nie jest podpucha żeby częściej olej wymieniać bo to dla nich kasa (jasna sprawa), po za tym niewiadomo ile faktycznie olej ma lat bo np. mogł być skałdowany gdzieś w beczkach przez parę lat, natomiast taki moloch jak shell kiedy mial zapotrzebowanie to mógł go konfekcjonować na mniejsze porcje, np 4l czy 1l i tak kaske zbija :grin:


MK III 1,8ABS full option

juniorwwa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: pn sty 02, 2006 20:21
Lokalizacja: poznań
Kontakt:

Post autor: juniorwwa » pt sty 06, 2006 12:51

wsio ok roumiem twoje obawy ale skoro nie zrobi owych 30,000km to zmień po roku olej a silnikowi napewno nie ubedzie z tego powodu jak jeżdzi spokojnie bez sportowej ostrej jazdy to częsta wymiana co 10,000km jes zbędna np.w busach jakie są u nas w firmie wymieniamy olej co 25,000km i samochody są eksploatowane na maxa..... więc nie ma co zagłębiać się w temat bo nas głowa rozboli...wymiana co 12 m-cy lub nie wiecej niż optymalnie 25,000km i będzie ok a jak coś będzie z silnikiem nie tak to masz prawo to rlknamować bo autko w końcu jest na gwarancji...acha nie wiem jak to jest w tym autku ale u mnie w MAN-ie jak bym wymienił olej gdzieś indziej niż w serwisie to komputer ich o tym poinformuje nie wiem jak to jest skonstruowane ale poprostu będzie data wymiany etc....ot technika pozdro 3maj się


www.juniorwwa.fotosik.pl zapraszam

VR-ka zmieniła właściciela.....
pojawiło sie E46 by BMW no cóż życie...
wkrótce toledo 2.3V5 do zmodyfikowania:):)
http://www.forum.auto-moto.sklep.pl/profile.php?mode=register&refer_id=178] [img]http://e-numizmatyka.pl/phpBB2/img/41788.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
moment
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: pn paź 17, 2005 13:56
Lokalizacja: grudziądz
Kontakt:

Post autor: moment » pt sty 06, 2006 12:54

a może po jakims poincie :hmm:


adptery, dystanse info PW
S4B5 2,7 biturbo--- http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=363667

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pt sty 06, 2006 14:55

no więc reasumując - wymiana co 30 kkm lub 12 miesiećy w zależności co nastąpi pierwsze :grin:


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

juniorwwa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: pn sty 02, 2006 20:21
Lokalizacja: poznań
Kontakt:

Post autor: juniorwwa » pt sty 06, 2006 17:01

dokładnie tak myśle że w przypadku takim jak tutaj piszes zże to kobieta jeżdzi więc mysle własne doswiadczenie to wymiana co 25,000km lub corocznie w zupełności wystarczy.... :toimonster:


www.juniorwwa.fotosik.pl zapraszam

VR-ka zmieniła właściciela.....
pojawiło sie E46 by BMW no cóż życie...
wkrótce toledo 2.3V5 do zmodyfikowania:):)
http://www.forum.auto-moto.sklep.pl/profile.php?mode=register&refer_id=178] [img]http://e-numizmatyka.pl/phpBB2/img/41788.jpg[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 250 gości