Reflektor do mk III

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Mariusz D.
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: śr sty 05, 2005 17:25
Lokalizacja: Katowice

Reflektor do mk III

Post autor: Mariusz D. » pt sty 06, 2006 09:06

Witam

Mam pytanie odnośnie reflektorów do mk III 2 X H1, czy te oferowane na allegro oczywiście nie Hella czy są choć trochę dobre? Ja i tak w swoim nie mam Hella tylko jakieś Saturny H 4. I czy jak kupię 2 X H1 będą bez problemu pasować?

Dzięki za info. :pub:



wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » pt sty 06, 2006 09:40

Mariusz D. pisze:Mam pytanie odnośnie reflektorów do mk III 2 X H1, czy te oferowane na allegro oczywiście nie Hella czy są choć trochę dobre? Ja i tak w swoim nie mam Hella tylko jakieś Saturny H 4. I czy jak kupię 2 X H1 będą bez problemu pasować?

pasować będą (powinny) ale zastanów się nad zakupem oryginalnych używanych lamp Hella 2xH1 (cena nowej to 350 zł w sklepie za jedną). Miałem do wyboru tanią podróbę (za 150zł), średnią podróbę (za 230) i oryginał, wybrałem oryginał bo nie miałem czasu (rozbiłem starą) na szukanie po Allegro czy innych szrotach/giełdach oryginalnych lamp Hella 2xH1.

Tanie podróby świecą ale nie OŚWIETLAJĄ drogi.



Mariusz D.
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: śr sty 05, 2005 17:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Mariusz D. » pt sty 06, 2006 10:05

Wojteks tylko czy jest sens wydawania 700 zł np. na rok czy na dwa bo dłużej nim nie będę jeżdził. A poprostu te na H4 wogole mi sie nie podobają jak cholera. Dlatego pomyślałem o tych co piszę.

Ale dzięki za info.

Pozdrawiam Cie.



Awatar użytkownika
Pabloss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: sob lut 05, 2005 22:08
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: Pabloss » pt sty 06, 2006 11:46

Niedawno czytałem o reflektorach w Auto Świecie i pisali żeby uwżać na podróby bo nie do końca pasują i są większe szczeliny między reflektorem a karoserią. Pisali też że latwo sie rysują i nie świecą tam gdzie powinny. Wspomnieli też ze są źle klejone i może dostać sie woda do reflektora wieć zanim kupisz to dokładnie pooglądaj jak masz taką możliwość oczywiście.



Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Re: Reflektor do mk III

Post autor: Razal » pt sty 06, 2006 11:52

Mariusz D. pisze:Witam

Mam pytanie odnośnie reflektorów do mk III 2 X H1, czy te oferowane na allegro oczywiście nie Hella czy są choć trochę dobre? Ja i tak w swoim nie mam Hella tylko jakieś Saturny H 4. I czy jak kupię 2 X H1 będą bez problemu pasować?

Dzięki za info. :pub:
Daj sobie spokój z podróbami z Allegro typu np. "DEPO"

rok temu uszkodziłem 1 reflektor (dostał kamieniem) H1/H1 - postanowiłem zakupić nowy i właśnie trafiło na takie podróby Firmy "Depo" uwież mi że jak kilka razy się przejechałem po zmroku to odrazu postanowiłem je wymienić - kupiłem porpostu HELLA H1/H1, oczywiście używane w dobrym stanie (ważne jest żeby nie miały pourywanych uchwytów mocujących i rególujących oraz żeby miały w dobrym satnie lustra !!!) - ODRAZU ZOBACZYŁEM RÓŻNICĘ - poprostu nie ma żadnego porównania !! Sam się przekonałem na własnej skórze - SZKODA CZASU I PIENIĘDZY - pamiętaj też że tu chodzi o Twoje bezpieczeństwo !!!

Pozdrawiam :pub:


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » pt sty 06, 2006 12:51

Mariusz D. pisze:Wojteks tylko czy jest sens wydawania 700 zł np. na rok czy na dwa bo dłużej nim nie będę jeżdził. A poprostu te na H4 wogole mi sie nie podobają jak cholera. Dlatego pomyślałem o tych co piszę.

Ale dzięki za info.
sugerowałem zakup używanych lamp, za dwie powinieneś zapłacić nie więcej jak 250zł a widziałem na allegro za 150zł dwie tylko czy to były oryginały to nie jestem pewny ale tak pisał sprzedający

Pozdrawiam

PS. jeszce jest potrzebna niewielka modyfikacja instalacji elektrycznej (krótkie świecą cały czas nawet jak włączysz długie)



Awatar użytkownika
micab
Forum Master
Forum Master
Posty: 1763
Rejestracja: pt mar 18, 2005 01:10
Lokalizacja: wełtyń k/szczecina
Kontakt:

Post autor: micab » pt sty 06, 2006 13:15

też polecam zakup używanych helli ;) będą o wiele lepsze od podróbek....


vw, bmw, ford, mercedes, peugeot, nissan, fiat,

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » pt sty 06, 2006 13:45

W jednym z numerów MOTORu zrobili test świateł DEPO na podstawie Golfa MK III i okazało sie że lustra są źle zrobione i za cholere nie dało się ich ustawić prawidłowo.

Diagnosta stwierdził że z takimi lampami to auto nawet przeglądu nie przejdzie to chyba mówi samo za siebie.
Sam mam zmienione lampy na 2xH1 Hella i nawet bez modyfikacji świecą bez porównania lepiej niż wcześniejsze H4.
Polecam równiez używane w dobrym stanie lampy HELLA



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 345 gości