Wymiana lusterka w mk3!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pawell
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr paź 12, 2005 18:47
Lokalizacja: Gdańsk&Warszawa
Kontakt:

Wymiana lusterka w mk3!

Post autor: pawell » czw sty 05, 2006 14:24

Miałem małego pecha, jechałem sobie droga tzn normalnie swoim pasem i babka zachaczyła mnie lusterkiem. Lusterko moje od strony kierowcy rozleciało sie w pył (tzn plastki i szybka). Kupiłem nowe (tzn uzywane) a teraz mam problem jak je wymienic, nie wiem jak odkrecic, czy moze zdjac zaslepke plastikowa od strony wewnetrznej drzwi, czy musz zdjac cała tapicerke drzwi. Pomocy! Prosze o rade!



greg

Post autor: greg » czw sty 05, 2006 14:54

od środka masz plastik w kształcie trójkąta - u góry wchodzi prosto trzpień(czyli ciągniesz po prostej do siebie) u dołu przy końcach masz takie plastikowe haczyki blaszki które wchodzą do drzwi. Trzeba je odepchnąć - podkładasz coś pod trójkącik płaskiego i odpychasz. Ja niestety jeden tak zlamałem - potem lutownicą zgrzałem i mocno trzyma do dziś. Pod tym trójkątem masz 3 śrubki na śrubokręt krzyżowy. wtedy odejdzie ci całe lusterko, ale... musisz też odpiąć sterowanie lusterkiem czyli podważasz zaślepkę tą co jest pokrętło regulacji lusterka i tam masz 2 śrubeczki - trzeba odkręcić, ale chyba bez zdejmowania tapicerki się nie obejdzie więc następnie podważasz rączkę od zamykania drzwi i tam masz 2 śruby mocujące, rączka od opuszczania szyby:kółeczko które jest przy osi raczki posunąć w kierunku rączki czyli równolegle do tapicerki. Zdejmujesz rączkę. Tapicerkę podważasz od dołu - ja to robię grubym śrubokrętem przy zapinkach - delikatnie co by zapinek nie wyrwać z tapicerki (kiedyś próbowałem rękami zamiast śrubokrętem 2 wyrwane - musiałem przykleić) Odkręcasz bolec i zdejmujesz odchylając od dołu tapicerkę najpierw z drucika blokady zamka a następnie z calych drzwi. Masz wtedy dostęp do regulatora lusterka - odpinasz posuwając w kierunku zawiasów drzwi. Zlożyć już chyba będziesz umiał
Ostatnio zmieniony czw sty 05, 2006 15:39 przez greg, łącznie zmieniany 1 raz.



piotrek991
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: czw lis 10, 2005 22:40
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Wymiana lusterka w mk3!

Post autor: piotrek991 » czw sty 05, 2006 14:55

jak masz regulację manulaną albo nawet elektryczną to musisz zdjąć tapicerkę przynajmniej do manulanej bo pod tapicerką muszisz odkręcić ten jojstik od regulacji i wyciągnąć go razem z lusterkiem bo to są linki do lusterka razem, a TEN TRÓJKĄCIK nad tapicerką też trzeba zdjąć tam są trzy śruby od lusterka, wymiana 10 minut roboty


F126p, F126p, Polonez, Seicento 1,1, Golf 3, Audi A3, Passat B5, Golf IV, Passat B5, Alfa Romeo 156 JTD,

Awatar użytkownika
Misiek_B
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 956
Rejestracja: sob sie 27, 2005 14:47
Lokalizacja: Nisko
Kontakt:

Post autor: Misiek_B » czw sty 05, 2006 14:58

Jak pamietam to tylko trzba ta zaslepke zdjac od lusterka (plastikowy trójkącik) i tam są srubi i lusterko wykrecasz całe.Jesli masz elektryczne lusterka to jeszcze musisz wypiac kostke która wepchnieta gdzies tam powinna byc.


[b][size=150][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=106888]Mój czerwony Golfik[/url][/size][/b]

Zapraszam vw maniaków z podkarpacia równiez na forum - http://www.vag-podkarpacie.pl

pawell
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr paź 12, 2005 18:47
Lokalizacja: Gdańsk&Warszawa
Kontakt:

Post autor: pawell » czw sty 05, 2006 17:32

mam elektryczne szyby i lustra, tylko boje sie ze połamie ten trójkacik. Dzieki za rade! Pozdrawiam



Grzegi Siedlce
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 18:32
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Grzegi Siedlce » pt sty 06, 2006 09:06

Tak zdejmujesz od środka trójkąt a pod nim masz cxhyba 3 wkręty do mocowania lusterka. A jeżeli masz regulowane ręcznie to trzeba raczej zdjąć tapicerkę drzwi żeby się dostać do linki. POWODZENIA :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 242 gości