Korozja

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Bartek85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 21:29
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: Bartek85 » śr gru 21, 2005 19:01

aha... a ile by mi musiał mikołaj przynieśc żeby taki próg wymienić ??



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » śr gru 21, 2005 19:46

Niewymieniaj progu jak niema takiej potrzeby jak masz oryginał



Awatar użytkownika
tomyart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 16:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: tomyart » śr gru 21, 2005 20:23

Tomasz Żaguń pisze:Niewymieniaj progu jak niema takiej potrzeby jak masz oryginał
Też tak radze co orginał to orginał

To miejsce na progu jest dość wrażliwe na korozje bo wystarczy że ktoś podkładał lewarek niewłaściwie, lewarek się przegioł uszkodził konserwacje a potem jak jedziesz po wodzie to błoto chlapie idealnie w to miejsce (sprawdz) dlatego tam dość szybko pojawia się rdza. Jak w miarę szybko zrobisz z tym pożądek to napewno nie będziesz musiał wymieniać całego progu a dodatkowo zaoszczędzisz kupę kasy, jak to jest pod spodem to nawet malować nie będziesz musiał. A jak wymienisz cały to :blacharz,lakiernik (każdy swoje weźmie) i jeszcze i tak jakość tej blachy nie będzie taka jak najgorszego orginału.



Bartek85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 21:29
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: Bartek85 » śr gru 21, 2005 23:57

Tomasz Żaguń pisze:Niewymieniaj progu jak niema takiej potrzeby jak masz oryginał
Tak to oryginał z pewnością. Jestem tego pewien na stówe. Prześle Wam zdięcie tego tylko wysępie od dziewczyny cyfrówke bo sam nie posiadam. Na jutro postaram się mieć to zdięcie i wtedy mi napiszecie co z tym zrobić dokładnie. Ja bym się skłaniał do tego by poprostu szczelić tam jakąś łatke albo potraktować to migomatem. tak czy inaczej zresztą będzie migomat w robocie lub spawarka.
Na jutro będą zdięcia - mam nadzieje. Powiedzcie mi prosze jak szybko to bedzie postepować ? Acha - auto będzie u mnie i pragne zrobić to nie jak na giełde tylko poprostu dla siebie, czyli jak najlepiej. Powiedzcie co robić. Zreszta wrzuce zdięcie i powiecie!!! Już się bałem że prug wymieniac będe musiał. Reszta progu jest w stanie powiedziałbym nienaruszonym tylko to miejsce jest takie. Drugi próg, po drugiej stronie jest też nienaruszony. Wygląda idealnie !!! Tak więc ktoś musiał zajebać i odstawić maniane kiedy podnosił auto. ja mam samochód niecały miesiąc i podnosiłem go raz ale z drugiej strony ponieważ kultularnie i naprawde bardzo cicho pracujący silnik 1.4 zaczął pracować jak w zaporożcu> Okazało się że poszła wiązka elastyczna przed pierwszym tłumikiem. 120 zł u fachowca poszłooooooooooooo :/



Awatar użytkownika
Kusza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt lut 08, 2005 23:23
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Post autor: Kusza » czw sty 05, 2006 12:04

...co do zabezpieczania gołej blachy to polecam ROST-KILLER
Drogie cholerstwo..ale jak u mnie sie sprawdza... :hmm: a potem podkład i lakier.... i już



Awatar użytkownika
hanti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lip 14, 2005 23:35
Lokalizacja: zDolny Śląsk :)-Piława Górna
Kontakt:

Post autor: hanti » czw sty 05, 2006 12:11

Adamtd pisze:
moment pisze:najlepiej wymienić to jest najlepsze rozwiązanie ale jesli chcesz coś zrobić tymczasowo i przeczekać zime żeby nie było gorzej to wstrzyknij w ta dziure troche p[ianki montażowej do okien tak żeby wychodziłaz progu( oczywiście przez tą dziurę) i zasmaruj to jkimś biteksem czy czyms takim. Jest to krótko trwałe rozwiazanie a wymiana progu i takj sie nie ominie . pozdro
to co radzisz z pianką jest dobre ale przed wyjazdem na giełde samochodową (choć "testu śrubokrętowego" nie przechodzi :grin: ) a tak to zalecana jest naprawa
przejdzie jeśli założysz na to szpachlę z włóknem szklanym i na to wykończeniówkę (robiłem tak szwagrowi)


Obrazek - Jedyna taka taksówka !!!!!!

Awatar użytkownika
moment
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: pn paź 17, 2005 13:56
Lokalizacja: grudziądz
Kontakt:

Post autor: moment » czw sty 05, 2006 12:23

wiesz to zależy od Blacharza ale myśle że w granicach 100 zł powinno starczyc oczywiście jak bedziesz go chciał malować to cena pewnie wzrośnie. pozdro


adptery, dystanse info PW
S4B5 2,7 biturbo--- http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=363667

Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » czw sty 05, 2006 12:31

Bartek 85 czekamy na foto.... Barthetzk102 jeśli chodzi o tylny pas to trzeba zapewne podklepać, poszpachlować i pomalować niestety a od środka zakonserwować i koniec pieśni ewentualnie poczekać do wiosny i tak to zrobić tak samo a co dpo drzwi i tej centki to najgorsza rzecz bo dla takiego g..... praktycznie trzeba drzwi malować !!!! Jedynie co można zrobić to kupić akryl z utwardzaczem i odpowiednio wymieszać i zrobić centkę .Niestety takie rzeczy są najgorsze .Pozdro



Awatar użytkownika
barthetzk102
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: czw sty 05, 2006 10:18
Lokalizacja: Duszniki Zdrój
Kontakt:

Post autor: barthetzk102 » czw sty 05, 2006 12:53

dzięki bardzo za odpowiedzi :] nie są one zbyt pocieszające, ale cóż... trza bedzie poczekać do wiosny na pieniądze :] a myślicie, że póki co wynalazki z allegro typu APP WOSK DO ZABEZPIECZANA W SPRAYU W100 coś pomogą w zabezpieczeniu dopóki zima sie nie skończy i te słone drogi nie przeminą?



Awatar użytkownika
wójaszek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: pn paź 17, 2005 23:23
Lokalizacja: NIDZICA - brama na VWARMIĘ I MAZURY
Kontakt:

Post autor: wójaszek » czw sty 05, 2006 13:08

a co myślicie o tego typu urządzeniach sądząc po komentarzach to chyba jednak ten układzik działa http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78625750


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=217495][img]http://img516.imageshack.us/img516/3865/c6b24316065aee5c.jpg[/img][/url]

Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » czw sty 05, 2006 18:28

Ble ble ble Jak już jest korozja to będzie a jak jej niema to niema.Trzeba lat badań aby powiedzieć czy to działa a bajer jest.Jakies 10-15 lat temu też takie sprzedawali no i g.... to dawało ale jak chcecie.Jak ktoś dożyje 90 lat przy jednym aucie i przy zastosowaniu tego cuda :grin: niech podzieli się spostrzeżeniami na forum ,będziemy czekać!!! :okej:



Grzegi Siedlce
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 18:32
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Grzegi Siedlce » pt sty 06, 2006 09:02

Najlepiej jeżeli to mała dziura zrobić solidną wstaweczkę. Po co cały próg wycinać a te progi rzemieślnicze to jest shit jak ich dobrze nie zakonserwujemy po wymianie to po 3 2-3 latach się wysypią. Ja bym postawił na zrobienie ładnej wstawki i póżniej dobrze próg cały przelaćnp. Fluidolem i będzie git. Ale nie martw sięty ja nawet 3 z 95 roku widziałem z korozją na nadwoziu. POZDRO. :bigok:

[ Dodano: Pią Sty 06, 2006 08:03 ]
Najlepiej jeżeli to mała dziura zrobić solidną wstaweczkę. Po co cały próg wycinać a te progi rzemieślnicze to jest shit jak ich dobrze nie zakonserwujemy po wymianie to po 2-3 latach się wysypią. Ja bym postawił na zrobienie ładnej wstawki i póżniej dobrze próg cały przelaćnp. Fluidolem i będzie git. Ale nie martw sięty ja nawet 3 z 95 roku widziałem z korozją na nadwoziu. POZDRO. :bigok:



Awatar użytkownika
yaru
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 16:01
Lokalizacja: Czestochowa
Kontakt:

Post autor: yaru » pt sty 06, 2006 14:42

po co ci wymieniac prog ? Nie takie rzeczy blacharze latali :) samochodu nie masz na cale zycie :) co jednak nie zmienia faktu ze zrobic trzeba. raczej bym z tego powodu nie dramatyzowal


<< SERCEM Z BMW >>

Awatar użytkownika
Arcturus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: śr sie 03, 2005 14:06
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: Arcturus » pt sty 06, 2006 22:22

moment pisze:najlepiej wymienić to jest najlepsze rozwiązanie ale jesli chcesz coś zrobić tymczasowo i przeczekać zime żeby nie było gorzej to wstrzyknij w ta dziure troche p[ianki montażowej do okien tak żeby wychodziłaz progu( oczywiście przez tą dziurę) i zasmaruj to jkimś biteksem czy czyms takim. Jest to krótko trwałe rozwiazanie a wymiana progu i takj sie nie ominie . pozdro
Taaaaa pianka lepiej trzyma wode i sól tak ze do wiosny bedzie dziura na 2 piesci to juz lepiej nie robic nic!!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 234 gości