ucieka mi woda czy to uszczelka pod glowica?? pomozcie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Babkar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt cze 07, 2005 00:06
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

ucieka mi woda czy to uszczelka pod glowica?? pomozcie

Post autor: Babkar » czw sty 05, 2006 12:31

witam jakis czas temu wymienialem silnik na GT i kupilem go w calosci po zlozeniu go zauwazylem ze pod duzym cisnieniem ucieka mi woda w okolicach kolektora wydechowego inie wiem czy to glowica czy tylko uszczelka?? :bajer:



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » czw sty 05, 2006 12:34

Prędzej uszczelka bo może być też pęknięta głowica ale to extremum.Jak będziesz wymieniał uszczelkę to i tak musisz splanować głowicę i sprawdzić blok.Obawiam się że nieżle się przegrzał ten motorek jak tak leci.



Awatar użytkownika
Babkar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt cze 07, 2005 00:06
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Babkar » czw sty 05, 2006 12:43

:/ czy ktos musial mu ostro po piz...zie dac bo ja go kupilem od jakiegos kolesia ale w sumie to nic jak bedzie glowica peknieta to mam 2 w razie co to cos sie z tego zrobi bo podejrzewam ze czeka Mnie teraaz kapitalny remoncik:)


Kupie silnik do MK II 1.8 16V

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » czw sty 05, 2006 22:47

tez myślę o uszczelce i niestety o głowicy też...


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Grzegi Siedlce
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 18:32
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Grzegi Siedlce » pt sty 06, 2006 00:08

Wty mprzypadku koledzy mają rację uszczelka pod głowicą ma nieszczelność lub też sama głowica pęknięta (czego ci nie życzę) wiadomo jak nie zdejmiesz głowicy to się nie dowiesz. Pozdro i powodzenia. :piwka:



Awatar użytkownika
Babkar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt cze 07, 2005 00:06
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Babkar » pt sty 06, 2006 09:29

Uzbieralem troche funduszy i od poniedzialku rusza prace remontowe hehe i wtedy bedzie wszystko na glanc. Dam wal do szlifowania,glowice do splanowania wymienie wszystkie przewody gumowe mam nadzieje ze 1000zl wystarczy ale dzieki za pomoc :-P


Kupie silnik do MK II 1.8 16V

Grzegi Siedlce
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 18:32
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Grzegi Siedlce » pt sty 06, 2006 12:41

No bo wiadomo jak nie zdejmiesz głowicy to nie potwierdzisz co to jest.



Awatar użytkownika
Babkar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt cze 07, 2005 00:06
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Babkar » pt sty 06, 2006 12:45

no glowice musze sciagnac to jest napewno ale mam tez 2 silnik kompletny i jezeli ta glowica bedzie rozsypana to wezme glowice z tamtego 2 i dam ja do sprawdzenia. Jezeli ta 2 bedzie dobra to skompletuje z silnikiem ktory mam teraz i bedzie dobrze. W sumie to i tak kapitalny by sie przydal jak bede juz mial wszystko rozebrane i wtedy bede mial na dluzszy czas spokoj :-k


Kupie silnik do MK II 1.8 16V

Grzegi Siedlce
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 18:32
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Grzegi Siedlce » pt sty 06, 2006 13:14

Ale ty masz chyba 16 v tak ? Ja nie lubię tego motoru pomimo zaj.... mocy trochę skomplikowany jest wiesz i wogóle tyle tam wszystkiego napchane pod tą maskę.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
Babkar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt cze 07, 2005 00:06
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Babkar » pt sty 06, 2006 13:21

nie to nie jest 16 to jest GT i nie jest tak zle wszedzie ladne dojscie. Ale jest tak jak mowisz wszedzie wszystkiego pelno bo wczesniej mialem 16 ale ja zatarlem i teraz wrzucilem zwykle GT i jest slabszy ale nie jest tak skomplikowany. bo silnik sam montowalem i wszystkie te przewody ale widocznie cos go boli i w poniedzialek zaczne go rozbierac i sie okaze co jest i wtedy osoba ktora mi go sprzedala bedzie miala lipe :okej:


Kupie silnik do MK II 1.8 16V

Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » pt sty 06, 2006 15:03

Babkar pisze:nie to nie jest 16 to jest GT i nie jest tak zle wszedzie ladne dojscie. Ale jest tak jak mowisz wszedzie wszystkiego pelno bo wczesniej mialem 16 ale ja zatarlem i teraz wrzucilem zwykle GT i jest slabszy ale nie jest tak skomplikowany. bo silnik sam montowalem i wszystkie te przewody ale widocznie cos go boli i w poniedzialek zaczne go rozbierac i sie okaze co jest i wtedy osoba ktora mi go sprzedala bedzie miala lipe :okej:
Nie ma silników GT z Golfa GT to on jest i pewnie to RP jednopunktowy wtrysk 66KW/90PS.

Sprawdź co się dzieje po odkręceniu korka w zbiorniczku. Odpal zalej do zbiorniczka wody i czekaj. Jak będzie bulgotało i robiła się jakaś piana to uszczelka pod głowicą.
Może być kanał wodny kolektora ssącego (tam jest taka mała uszczelka) i leje się tamtędy.


Obrazek

Awatar użytkownika
Babkar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt cze 07, 2005 00:06
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Babkar » pt sty 06, 2006 15:11

TheGwiazdor pisze:Nie ma silników GT z Golfa GT to on jest i pewnie to RP jednopunktowy wtrysk 66KW/90PS.
To jest wlasnie dziwne bo to raczej nie jest 90KM bo porownywalem z innym 90-cio konnym silnikiem i dosc sporo go odchodzilem no ale mniejsza. a ta uszczelke to gdzies chyba widzialem ona jest jakby to powiedziec taka jakby szpicowata i ten szpic jest podzielony tak jakby na 3?? bo nie jestem pewny czy to jest to?? i czy latwo dostac to w sklepie??


Kupie silnik do MK II 1.8 16V

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 245 gości