zmiana biegów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

smaku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt mar 13, 2009 00:56
Lokalizacja: Sosnowiec

zmiana biegów

Post autor: smaku » pt kwie 17, 2009 21:18

witam !!! mam taki problem ciezko mi jest zmienic bieg tzn musze tak jakby na 2 razy bieg 2 wchdzoi ok ale tak do 3 tys obr, a pozniej jest problem oraz takze 5 bieg nie wchodzi zawsze a wogole malo kiedy odrazu po zmianie z 4 biegu, tylko musze wlaczyc na 4 na 5 sekund i tak czasami pare razy zeby 5 weszła, a ogolnie to mi tak nei zbyt lekko wchodza biegi ale to idzie przezyc, czy to juz skyrznia do wymiany?? czy moze jakis synchronyzator? pomózcie pozdro


smaku

Awatar użytkownika
venomek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 09:53
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: venomek » pt kwie 17, 2009 22:11

Przed zmianą próbuj kilkakrotnie wcisnąć pedał sprzęgła, być może to tylko samo regulator na lince sprzęgła - typowy objaw początku końca linki

P.S. Jeżeli oczywiście masz samoregulator.


Kto się frajerem urodził kanarkiem nie zdechnie - niestety.

smaku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt mar 13, 2009 00:56
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: smaku » pt kwie 17, 2009 22:39

no własnie jak nie moge czasami dac na 5 to wrzucam na luz sprzegło i znow 5 i tak pare razy robilem ale nic to nie dawało, najbardiej działa jak dam na 4 na pare sekund czsami za 1 razem wejdzie a czasami za 4 razem, ale tak jak mowie jak go przeciagne tak ponad 3 tys alboi 4 to wtedy na 90% wejdzie:) a gdzie jest ten samoregulator jak to mozna spradizc?? nie mam zbyt pojecia pozdro


smaku

raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Re: zmiana biegów

Post autor: raf1al » pt kwie 17, 2009 23:00

smaku pisze:witam !!! mam taki problem ciezko mi jest zmienic bieg tzn musze tak jakby na 2 razy bieg 2 wchdzoi ok ale tak do 3 tys obr, a pozniej jest problem oraz takze 5 bieg nie wchodzi zawsze a wogole malo kiedy odrazu po zmianie z 4 biegu, tylko musze wlaczyc na 4 na 5 sekund i tak czasami pare razy zeby 5 weszła, a ogolnie to mi tak nei zbyt lekko wchodza biegi ale to idzie przezyc, czy to juz skyrznia do wymiany?? czy moze jakis synchronyzator? pomózcie pozdro
może oleju brakuje :) u mnie jest podobnie z tym ze nie mogę wbić wstecznego (muszę parę razy probować) ale ja mam luzy na tym mechanizmie od lewarka może tez masz coś tam wyrobione już!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Yahoo [Bot] i 261 gości