[Mk2] Pali 20L/100 ! :( co robić....

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bulekk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 17:06
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

[Mk2] Pali 20L/100 ! :( co robić....

Post autor: bulekk » czw sty 05, 2006 19:15

Witam

Sorry, że powtarzam to co napisałem w poprzednim wątku, ale jutro mam zjazd i zrobie przez ten weekend około 550km, a przy takim spalaniu, jest to wielki problem.. finansowy.

"Mam Golfika 2 1.8 automacik, '87. Instalacja LPG I generacji. Na początku palił mi 16L, potem 12, 10, 12, jakiś czas temu 19... i po kolejnej regulacji... 20 !! Jako że jest to mój pierwszy samochodzik w życiu, nie wiem nawet co może być przyczyną. Byłem juz z 5 razy na regulacji, za każdym razem robili to samo, czyścili wsio, szybka regulacja, i do domu, a spalanie za każdym razem było różne. Ale gdy ostatnio doszło mi do 20 L, trochę się przeraziłem, i zastanawiam się nad jazdą na benzynie.. nawet przy cenie gazu 2,03 zł.
Ostatnio wymienili mi termostat (w innym servisie LPG). Spalanie jest wciaż takie same ! :( Co mam robić, co sprawdzić. Pomóżcie.

KW



greg

Post autor: greg » czw sty 05, 2006 19:46

coś nie tak z instalacją a na benzynie ile pali? sprawdzałeś? chodzi mi o to czy na pewno to wina instalacji. Jeśli tak podjedź do innego montera niech obejrzy - bo to nie możliwe żeby tyle palił - toż można auto nazwać GAZIK



Awatar użytkownika
Bondas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 842
Rejestracja: pt gru 30, 2005 16:52
Lokalizacja: okolice warszawy

Post autor: Bondas » czw sty 05, 2006 22:29

ja kpierwsza generacja to sam sobie przykrec gaz na przewodzie gazowym
tak aby auto mialo moc i dobrze sie jechalo ale jak najmocniej przykreconej srobie w koncu znajdziecz ten punkt i bedzie malo palic bo teraz masz za bogata mieszanke i jezdzisz prawie na samym gazie ( matoda prob i bledow ale najbardziej skuteczna) no i sprawdz fitr powietza bo on tez ma duzy wplyw na spalanie im brudniejszy tym wiecej pali gazu


pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 388 gości