[MkIV] lusterka elektryczne - przeróbka z manuali

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Maćko1979
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn gru 19, 2005 21:06
Lokalizacja: Dębe Wielkie
Kontakt:

Post autor: Maćko1979 » czw sty 05, 2006 11:27

Nie pomogę Ci co do tego czy potrzebne sa jakies moduły, ale z tego co sie orientuję i wiem, to nie joistick włącza ogrzewanie lusterek tylko przycisk ogrzewania tylnej szyby, przynajmniej u mnie tak jest, sprawdziłem miernikiem. Niezależnie w jakiej pozycji jest joystick od lusterek one grzeją przy włączonym ogrzewaniu szyby. Wydaje mi sie że nie potrzebujesz zednych dodatkowych modułów, wystarczyło by podłączyć do instalacji ogrzewania tylnej szyby. Pozdrawiam i miłych przeróbek życze :)


Diagnoza autek z rodziny VW (również Ford GALAXY) i gniazdem OBD (na razie tylko) również z CAN!!!!! Warszawa i okolice. Po informacje zapraszam na PW.

Golfika już nie ma została POLÓWECZKA.

hryniew
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt sie 16, 2005 12:41
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: hryniew » czw sty 05, 2006 12:10

oglądałem joystick i gałka ma 3 położenia - 1. lewe lustro, 2. symbol ogrzewania lustererk i 3. prawe lustro. Czy ktoś z posiadaczy Golfa ma taki przełącznik i może potweirdzić że tak jest? Bo może widziałem jakąś przeróbkę z Passata czy coś w tym stylu :)



Awatar użytkownika
Maćko1979
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn gru 19, 2005 21:06
Lokalizacja: Dębe Wielkie
Kontakt:

Post autor: Maćko1979 » czw sty 05, 2006 13:30

Ja właśnie tak mam są trzy pozycje ale ta gdzie defakto jest symbol ogrzewania to tzw pozycja neutralna u mnie jest tak ze lustarka są ogrzewane w kazdej pozycji czy gałka jest przestawiona na prawe lub lewe lusterko czy w pozycji ogrzewania, u kumpla w seacie jest identycznie i ma podobny joystick a w końcu to też niemiec i rozwiązanie na pewno podobne. Sprawdzałem


Diagnoza autek z rodziny VW (również Ford GALAXY) i gniazdem OBD (na razie tylko) również z CAN!!!!! Warszawa i okolice. Po informacje zapraszam na PW.

Golfika już nie ma została POLÓWECZKA.

piotrek991
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: czw lis 10, 2005 22:40
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: [MkIV] lusterka elektryczne - przeróbka z manuali

Post autor: piotrek991 » czw sty 05, 2006 15:00

może będzie u ciebie tak jak u mnie (fabia) ale to to samo

1. lusterko lewe regulacja
2. podgrzewanie lusterek
3. lusterko prawe reglajca

tak ma trzy stopnie ale żeby podgrzewanie działało muszę ustawić włącznik na 2 czyli podgrzewanie i zeby to działało trzeba włączyć podgrzewanie tylnej szyby, jak szyby nie włącze to 2 jest neutralna


F126p, F126p, Polonez, Seicento 1,1, Golf 3, Audi A3, Passat B5, Golf IV, Passat B5, Alfa Romeo 156 JTD,

Awatar użytkownika
Maćko1979
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn gru 19, 2005 21:06
Lokalizacja: Dębe Wielkie
Kontakt:

Post autor: Maćko1979 » czw sty 05, 2006 15:28

U mnie jest tak że ogrzewanie działa w każdej pozycji i też oczywiście muszę włączyć ogrzewanie tylnej szyby:)


Diagnoza autek z rodziny VW (również Ford GALAXY) i gniazdem OBD (na razie tylko) również z CAN!!!!! Warszawa i okolice. Po informacje zapraszam na PW.

Golfika już nie ma została POLÓWECZKA.

hryniew
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt sie 16, 2005 12:41
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: hryniew » czw sty 05, 2006 16:35

A czy obaj macie oryginały? Bo może któryś z Was ma dokładaną instalację i stąd różnice.



Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Post autor: maro » czw sty 05, 2006 17:02

Ja to samo robilem w swoim mk3, potrzebowalem tylko lusterek i joystica nawet zadnych orginalnych wtyczek nie kupowalem bo troche kosztuja, tylko w motoryzacyjnym kupilem kostki z wsuwkami najtansze, a jesli chodzi o podgrzewanie lusterek to do mnie kabelek z tego idzie do przycisku z ogrzewania tylnej szyby.


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

hryniew
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt sie 16, 2005 12:41
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: hryniew » czw sty 05, 2006 19:15

No tak tylko ty ma MkIII a tam nie ma problemu. W IV-ce jest ten paskudny moduł komfortu z którym są same problemy. Obawiam się że lusterka również powinny być do niego podpięte a w takim razie za chiny nie dam rady zrobić tego samym wyłącznikiem i + z akumulatora. Na dłubanie w modułach jestem za głupi i nie mam Vaga żeby to później zaprogramować. Czy naprawdę nikt nie przerabiał tematu w IV-ce?



Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Post autor: maro » czw sty 05, 2006 19:36

hryniew pisze:No tak tylko ty ma MkIII a tam nie ma problemu. W IV-ce jest ten paskudny moduł komfortu z którym są same problemy. Obawiam się że lusterka również powinny być do niego podpięte a w takim razie za chiny nie dam rady zrobić tego samym wyłącznikiem i + z akumulatora. Na dłubanie w modułach jestem za głupi i nie mam Vaga żeby to później zaprogramować. Czy naprawdę nikt nie przerabiał tematu w IV-ce?
A dlaczego bys tego modulu nie mogl ominac pociagni prosto z aku na przekazniku i ze stacyjki do joya, przeciez tez bedzie dzialac nie ??


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

hryniew
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt sie 16, 2005 12:41
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: hryniew » czw sty 05, 2006 20:23

Właśnie tego nie wiem a chcę się od kogoś dowiedzieć :) Jeśli wystarczy podać na Joy napięcie i masę to nie ma najmniejszego problemu. Wiem jednak że z elektrycznymi szybami nie jest tak prosto. Dlatego szukam kogoś kto wie na 100%



Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Post autor: maro » czw sty 05, 2006 22:59

hryniew pisze:Właśnie tego nie wiem a chcę się od kogoś dowiedzieć :) Jeśli wystarczy podać na Joy napięcie i masę to nie ma najmniejszego problemu. Wiem jednak że z elektrycznymi szybami nie jest tak prosto. Dlatego szukam kogoś kto wie na 100%
Ja moge ci tylko powiedziec ze robilem u siebie i szyby i lusterka, w obu przypadkach ciaglem plus z akumulatora na przekazniku, za nim dawalem bezpiecznik (na szyby mocniejszy) a do przekaznika jeszcze podpinalem plus ze stacyjki (zeby dzialalo tylko w momencie jak kluczyk jest przekrecony) i na koniec do przyciskow, jezdze juz na tym ok 8 miesiecy i wszystko oki, chyba ze w mk4 inaczej jest zbudowany joy, ja robilem wszystko na podstawie schematu zamieszczonego w ksiazce do mk3


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » sob sty 14, 2006 18:30

W czwórce są dwa rodzaje joyów, jeden starszy bez gałki, a drugi nowszy w postaci wystającej gałki. Ten stary to okrągły przycisk z zaznaczonymi strzałkami góra, dół, prawo i lewo oraz umieszczonymi obok dwoma przyciskami lewe lustro i prawe lustro. Ten nowy to poprostu gałka która przełącza się przez pokręcanie: lewe, prawe lustro i pozycja neutralna.Ja mam ten stary, a podgrzewanie jest włączone zawsze po naciśnięciu przycisku ogrzewania tylnej szyby. Niezależnie od pozycji przycisków ustawiających.


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

figurel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob paź 02, 2004 08:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: figurel » sob sty 14, 2006 22:19

regitmc pisze: lewe, prawe lustro i pozycja neutralna.Ja mam ten stary, a podgrzewanie jest włączone zawsze po naciśnięciu przycisku ogrzewania tylnej szyby. Niezależnie od pozycji przycisków ustawiających.
U mnie są cztery pozycje. Lusterka są podgrzewane przyciskiem tylnej szyby gdy joy jest w położeniu w którym kropeczka ( oznaczająca wybór pozycji) jest skierowana do przodu ( góra i dół to lusterka, do tyłu pozycja nautralna) Tylko w tym położeniu lusterka są podgrzewane. W każdym innym mimo włączenia ogrzewania szyby tylnej ogrzewanie lusterek nie jest włączone.



Awatar użytkownika
Maćko1979
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn gru 19, 2005 21:06
Lokalizacja: Dębe Wielkie
Kontakt:

Post autor: Maćko1979 » sob sty 14, 2006 22:44

Jak już pisałem wcześniej u mnie lusterka grzeją w każdej pozycji, dodam że mam jak to napisał regitmc nowego dzoja w postaci wystającej gałki...:)


Diagnoza autek z rodziny VW (również Ford GALAXY) i gniazdem OBD (na razie tylko) również z CAN!!!!! Warszawa i okolice. Po informacje zapraszam na PW.

Golfika już nie ma została POLÓWECZKA.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 282 gości