Nierówna praca silnika / prychanie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tomyart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 16:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: tomyart » śr mar 11, 2009 23:50

wygląda na jakąś od czujnika oleju (ciśnienia ,temperatury)

btw. jak fachowiec coś zdiagnozuje ew. naprawi... to napisz bo problem z w/w objawami co jakiś czas się pojawia na forum



Lucki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2198
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 19:56
Lokalizacja: DW
Kontakt:

Post autor: Lucki » śr mar 11, 2009 23:56

Miałem takie same problemy w mkII. U mnie pomogło przeczyszczenie i regulacja TPS.


Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony śr mar 11, 2009 23:57 przez Lucki, łącznie zmieniany 1 raz.


ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA ECUDIAG www.ecudiag.pl
Hamownia klucze immo naprawa sterowników radio code
Wrocław 793-195-950
Regeneracja wtryskiwaczy CR wszystkich marek

boombat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt mar 03, 2009 18:29
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: boombat » czw mar 12, 2009 00:02

Jak tylko się pozbędę problemu to napewno rozwiązanie napiszę. A propos pojawiających się i starszych na ten temat przejżałem wszystkie i... kompletne zero, albo brak rozwiązania w temacie albo podane rozwiązania u mnie nic nie zmieniają. Bawiłem się zapłonem bo miałem przyspieszony, ustawiłem kąt według trójkąta na obudowie plastikowej rozrządu ale gorzej chodzi i przy depnięciu gazu sie zastanawia, wcześniej reakcja natychmiastowa. Chyba znowu go przyspieszę...

Czym jest wyżej wymieniony "TPS" ??



Lucki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2198
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 19:56
Lokalizacja: DW
Kontakt:

Post autor: Lucki » czw mar 12, 2009 01:44

przepustnica w monowtrysku

zagladnij do tego posta : http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=882609


tu masz jak wyregulować tps : ]http://www.statystyka.neostrada.pl/Mono-Bosch.zip
Ostatnio zmieniony czw mar 12, 2009 11:12 przez Lucki, łącznie zmieniany 3 razy.


ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA ECUDIAG www.ecudiag.pl
Hamownia klucze immo naprawa sterowników radio code
Wrocław 793-195-950
Regeneracja wtryskiwaczy CR wszystkich marek

boombat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt mar 03, 2009 18:29
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: boombat » czw mar 12, 2009 18:24

dzięki wielkie. dziś zjeździłem całe piaseczno i okolice. byłem nawet w serwisie VW to powiedzieli że nie mają schematów napraw już do tak starych samochodów i bez schematu nic nie zrobią :helm: dziś usłyszałem kilka nowości od mechaników:

1) przeskoczył rozrząd
2) wypalony zawór lub gniazdo
3) przegrzany zawór lub pierścień na uszczelce głowicy powodujący na gorącym silniku przedwczesny zapłon (może gość ma z tym problemy ale na jednym garze?)
4) zjechane krzywki na wałku rozrządu
5) uszkodzony wtrysk i za małe ciśnienie na pompce paliwa (też ciekawe skoro z dawkowaniem nie ma problemów...)
6) samoregulator daje za duże ciśnienie na zawór ssący

ciekawe jest jednak to że na chodzącym silniku cylinder pokazany na pierwszej stronie w pierwszym poście czerwoną strzałką pracuje cały czas, po odpięciu kabla nie ma różnicy na jałowym biegu bo nie słabnie ale na zwiększonych obrotach jest znaczna różnica i na podłączonym chodzi znacznie lepiej. jakby to był wielopunkt to sprawa leżałaby we wtryskiwaczu, a ponieważ jest to jednopunkt i każdy cylinder dostaje taką samą mieszankę to wtryskiwacz odpada...

szczerze mówiąc zaczyna mi już do niego sił brakować....



daquer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr maja 21, 2008 21:23
Lokalizacja: Polska

Re: Nierówna praca silnika / prychanie

Post autor: daquer » śr kwie 08, 2009 13:22

Cześć,

Mam dokładnie ten sam problem (Golf 3, benzyna 1,4 93 rok ABD) Trzech mechaników go analizowało, jeden stwierdził, że silnik krokowy, co drugi wykluczył :-)
Auto było podłączane do komputera (żadnych błędów), wymieniany czujnik temperatury płynu chłodzącego, świece, regulowany zapłon.

Bez rezultatu, ciągle słychać prychanie na biegu jałowym przy rozgrzanym silniku.

Chciałem wymienić przewody zapłonowe, palec i kopułkę, ale czytając posty na forum zastanawiam się czy to może pomóc.

Napisz boombat jak znajdziesz rozwiązanie



Awatar użytkownika
PAPAYOS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sie 30, 2007 15:04
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: PAPAYOS » śr kwie 08, 2009 21:08

Koledzy...

Nie dawno miałem podobny problem w AEE 1,6 Co ja robiłem - cuda, wianki...
A auto podczas przyspieszania szarpało i prychało.
- Wymieniłem kopółkę i palec - 60 zł... :ass:
- Wymieniłem świece - kolejna setka :ass:
- Podmieniłem cewkę... :ass:
- Ustawiałem zapłon i poleciała kolejna setka... I pupa z tego :ass:
- Adaptowałem kolejny raz przepustnicę... :ass:

A za wszystko niestety musiałem płacić $$$$$$.
A auto cały czas szrpało i prychało....

Zabrakło mi pomysłów, chciałem już wymieniać po raz kolejny aparat zapłonowy... Ale jeszcze coś mnie tknęło żeby wymienić kolejny raz przewody WN.
Pomogło i śmiga aż miło. A tamte prawie nowe przewody trafiły tam gdzie ich miejsce... Czyli w koszu na śmiecie...

Pozdrawiam
PAPAYOS


https://www.facebook.com/pages/Cthulhu/369766173200313

daquer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr maja 21, 2008 21:23
Lokalizacja: Polska

Post autor: daquer » czw kwie 09, 2009 07:47

PAPAYOS pisze:Koledzy...

Nie dawno miałem podobny problem w AEE 1,6 Co ja robiłem - cuda, wianki...
A auto podczas przyspieszania szarpało i prychało.
- Wymieniłem kopółkę i palec - 60 zł... :ass:
- Wymieniłem świece - kolejna setka :ass:
- Podmieniłem cewkę... :ass:
- Ustawiałem zapłon i poleciała kolejna setka... I pupa z tego :ass:
- Adaptowałem kolejny raz przepustnicę... :ass:

A za wszystko niestety musiałem płacić $$$$$$.
A auto cały czas szrpało i prychało....

Zabrakło mi pomysłów, chciałem już wymieniać po raz kolejny aparat zapłonowy... Ale jeszcze coś mnie tknęło żeby wymienić kolejny raz przewody WN.
Pomogło i śmiga aż miło. A tamte prawie nowe przewody trafiły tam gdzie ich miejsce... Czyli w koszu na śmiecie...

Pozdrawiam
PAPAYOS
W moim przypadku jest chyba inaczej. Podczas przyspieszania nie czuć żadnego szarpania i prychania. Prychanie występuje na biegu jałowym, a po minimalnym naciśnięciu pedału gazu, problem ustaje (albo przynajmniej go nie słychać).
Wygląda to tak, jakby zmniejszyć nominalne obroty na biegu jałowym, przez co silnik będzie się lekko dławił.



Viking
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: sob paź 27, 2007 22:02
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Viking » śr kwie 15, 2009 20:58

Witam,

I ja w silniku 1.6 ABU -mk3 1994 r. mam identycznie :-( Na wolnych obrotach mogę dowolnie odłączać przewód biegnący do cylindra przy aparacie zapłonowym - bez różnicy

Wymieniłem dwukrotnie: kable, świece,

jednokrotnie:

kopułka
uszczelki pod kolektorem dolotowym
uszczelki pod zespołem monowtrysku
czyszczenie przepustnicy



ciśnienie sprężania ok
zaślepienie przewodu do serwa nic nie zmienia
wymiana emulacji lzmbdy nic nie zmienia
jazda tylko na benzynie lub gazie po resecie kompa nic nie zmienia





po zwiększeniu obrotów silnik pracuje poprawnie, na wolnych trzęsie. Na LPG i benzynie jest identycznie.

Zaczęło się po wymianie rozrządu -


Teraz prośby:
1. będę wdzięczny za dokłądny opis ustawiania znaków -może coś robię nie tak ? Ustawiam znak na kole zamachowym i kółku rozrządu. Może powinienem na kole pasowym ? (tylko który -są dwa :-(
2. Jaka jest kolejność przewodów zapłonowych/ zapłonow -może coś pomyliłem ?


Powoli mam już dość tego horroru spod znaku vw, pomożcie proszę
Ostatnio zmieniony śr kwie 15, 2009 21:23 przez Viking, łącznie zmieniany 3 razy.



boombat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt mar 03, 2009 18:29
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: boombat » śr kwie 22, 2009 16:56

jakbyś pomylił kolejność przewodów WN to albo by nie odpalił w ogóle albo by strzelał jak AK47

ja w swoim sprawdziłem już wszystko co mogłem, stał dwa dni rozebrany pod blokiem i przez te dwa dni nic nie znalazłem bez z dejmowania głowicy. obecnie od środy stoi w warsztacie i powiedziałem im że nie ważne co i jak ale auto ma chodzić tak jak powinno. zobaczymy co zrobią. na chwilę obecną jestem uziemiony. wypowiem się po odbiorze auta z warsztatu

UPDATE

Problem zarzegnany. Rozwiązanie: Zmiana głowicy. Koszta: nie pytajcie bo mnie krew zalewa.



Awatar użytkownika
tomyart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 16:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: tomyart » śr kwie 22, 2009 22:04

boombat pisze:Problem zarzegnany. Rozwiązanie: Zmiana głowicy.

A co z poprzednią było nie tak?



Viking
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: sob paź 27, 2007 22:02
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Viking » śr kwie 22, 2009 22:05

boombat pisze:jakbyś pomylił kolejność przewodów WN to albo by nie odpalił w ogóle albo by strzelał jak AK47

ja w swoim sprawdziłem już wszystko co mogłem, stał dwa dni rozebrany pod blokiem i przez te dwa dni nic nie znalazłem bez z dejmowania głowicy. obecnie od środy stoi w warsztacie i powiedziałem im że nie ważne co i jak ale auto ma chodzić tak jak powinno. zobaczymy co zrobią. na chwilę obecną jestem uziemiony. wypowiem się po odbiorze auta z warsztatu

UPDATE

Problem zarzegnany. Rozwiązanie: Zmiana głowicy. Koszta: nie pytajcie bo mnie krew zalewa.

dziś znów go przegrzebałem na wskroś i zapadła decyzja -zrzucam w najbliższej wolnej chwili głowicę, może nawet silnik wytargam... Albo ja, albo on. Najśmnieszniejsze, że jak go naprawię, to sprzedam -znienawidziłem syfa !!! Kuuur -wszystko porobione (zwiecha, gałki, alu, hample z gti a ja go nienawidzę, wrrrrrr


PS: Dzięki Boombat za info o przyczynie, upewniłeś mnie w powziętej decyzji -napierać na materię do skutku. Na szczęście głowica (a nawet silnik) abl to nie jest duży koszt, tylko czasu w warunkach amatorskich niemało, wrrrrr

[ Dodano: 22 Kwi 2009 22:07 ]
tomyart pisze:
boombat pisze:Problem zarzegnany. Rozwiązanie: Zmiana głowicy.

A co z poprzednią było nie tak?

na bank wypalona przylgnia/gniazdo zaworu lub krzywy trzonek/prowadnica. Po prostu nieszczelność....

małą możliwość, że peknięcie - przedmuch do płaszcza wodnego ale w granicach błędu statystycznego


zgadłem ?
Ostatnio zmieniony śr kwie 22, 2009 22:10 przez Viking, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » czw kwie 23, 2009 08:27

Viking, tu masz rusunek z ustawieniem rozrządu w ABU
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Viking
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: sob paź 27, 2007 22:02
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Viking » ndz kwie 26, 2009 16:58

T.O.B.I. pisze:Viking, tu masz rusunek z ustawieniem rozrządu w ABU

Dziękowawszy, przerobiłem już chyba wszystkie rysunki i możliwości ustawień - kicha. Wczoraj zdjałem głowicę i sprawa się rypła -olej w pierwszym cylindrze. Puszcza na uszczelce. Przy okazji zmieniam uszczelniacze zaworowe i pierścienie. Auto ma 140 tysi, mały remoncik nie zaszkodzi....nieprawdaż ?
Ostatnio zmieniony pt paź 23, 2009 09:42 przez Viking, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 343 gości