Jakie opony zimowe: Barum czy Dębica??? Prosze o opinie ;-)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

netwalker
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn lis 14, 2005 21:06
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: netwalker » śr sty 04, 2006 22:34

http://www.baloon.pl - polecam! A jeżeli chodzi jakie opony to zdecydowanie Frigo 2 - rewelacja!



Awatar użytkownika
maniukrk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: wt wrz 13, 2005 15:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: maniukrk » czw sty 05, 2006 00:37

ja wybralem pirelli :))



Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » czw sty 05, 2006 19:18

No to miałem okazję przetestować Dębicę FRIGO 2 i porównać z SAVĄ ESKIMO S3 (goferek ma już komplecik nowych D F2, passat - prawie nowe SAVY, a na tydzień zabrałem mamie golfa).

Na DF2 jest baardzo oki (175/65 r 14). Auto ładnie się wykopuje, dobrze trzyma na ubitym śniegu, a na lód to są kolce, więc o tym nie piszę. Nie jest jakoś dramatycznie głośna. Fajna oponka, przyzwoite czucie co się dzieje z autem.
Sprawdzałem u kumpla, DF 2 to jest toczka w toczkę Goodyear Ultra Grip 5, a te oponki miały b. dobrą opinię. Kumpel też jest zadowolony, chociaż kupił UG5 razem z autem, sporo zużyte.

DF 2 jest m. zd. lepsza od SAVY, która w pewnych warunkach szybciej traci przyczepność, i przy rozpędzaniu, i przy hamowaniu (zwł. ubity śnieg).
Sava za to jest królową suchych i mokrych asfaltów zimą - cicho, komfortowo, nie ślizga się nawet przy temp. pow. 10 stopni w plusie i nie ścira się szybko w takich warunkach. Dobra na wyjazd w góry, jak 300 km lecisz po suchym asfalcie, a dopiero na drodze np.
Bielsko-Biała - Szczyrk zaczyna się śnieg. Od szumu nieodżałowanych Kormoranów w takich warunkach głowa bolała, za to na miejscu wjeżdżało się wszędzie, niezależnie od warunków i bez łańcuchów :)

Kumpel jeździ alfą 155 1.9JTD (dość ciężkie i mocne auto) na barumach polaris 2 i też jest bardzo zadowolony.

Czyli każda sroczka swój ogonek chwali. Każda z porównywanych opon ma swoje wyraźne plusy, sztuka tylko je wykorzystać do maksimum, a tutaj decyduje głowa i rozsądek, nie zaś opony.


MH po przeszczepie bloku - alive&kicking!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 530 gości