Problem z nieszczelnoscia układu klimatyzacji

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

reven0
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt lis 27, 2007 19:26
Lokalizacja: zawiercie

Problem z nieszczelnoscia układu klimatyzacji

Post autor: reven0 » wt kwie 14, 2009 17:50

Witam!
Wprawdzie problem nie dotyczy golfa (mozliwe ze w mk4 jest tak samo) tylko audi a3, ale ktos moze miał podobny problem z klima. Otóz:
Dziaj pojechałem do serwisu klimatyzacji w celu ustalenie wycieku z układu no i znalazł sie na na takim łaczniku w kształcie osemki. Łacznik ten jest na koncu weza wychodzacego od dołu sprezarki i łaczy sie sie rurka wchodzaca do chlodnicy. Zakrecany jest na jedna srube imbusowa. Pan serwisant wymienił oring na tym łaczniku, nabił układ azotem w celu sprawdzenia szczelnosci, no i zonk. Gaz ulatniał sie z na łaczeniu z prawej strony. Próbowalismy z kilkoma innymi oringami roznej srednicy i grubosci i dalej to samo, z tym ze na jednym wyciek był mniejszy, na innym wiekszy, ale był. Nie wiem co moze byc tego przyczyna, bo rok temu nie było zadnych problemów i stało sie to dopiero po zimie. Moze jest jakas drobna nierównosc w spasowaniu i dlatego tak sie dzieje? Umówiłem sie na klejenie tego, bo to chyba ostateczne i jedyne rozwiazanie. Za czym jednak to zrobie chciałbym prosic Was o rade i sugestie.
Ostatnio zmieniony wt kwie 14, 2009 23:43 przez reven0, łącznie zmieniany 1 raz.


reven0

Awatar użytkownika
corben
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: czw lut 07, 2008 13:41
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: corben » wt kwie 14, 2009 18:00

Ja bym wymienił całe to łącze, może być już niespasowane i wycieki będą nawet po klejeniu.
Oczywiście jeżeli jest możliwość wymiany.

pozdrawiam


VW Sharan 1.9 TDI 115 KM 2000 r, MK II
CB TTI 770 + Sirio ML-145
Sony GiGaPanel + 10 głośników
Mój SZARIK http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=225559

reven0
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt lis 27, 2007 19:26
Lokalizacja: zawiercie

Post autor: reven0 » wt kwie 14, 2009 21:26

Własnie nie da sie wymienic samego łacznika, trzeba by wymieniac cała chładnice i ten waz który idzie od sprezarki. A co myslicie o klejeniu, spotkal sie ktos z takim przypadkiem?


reven0

greg

Post autor: greg » wt kwie 14, 2009 22:47

reven0 pisze:A co myslicie o klejeniu, spotkal sie ktos z takim przypadkiem?
z przypadkiem klejenia? ja widziałem jak w Kielcach kleili ale.. za węża zapłacisz 100 max 150 za chłodnicę klimy 100 - 2 razy pojedziesz nabić po klejeniu i wyjdzie na to samo :bigok:



KrzysiekosH

Post autor: KrzysiekosH » śr kwie 15, 2009 21:50

Witam
Kiedys pracowałem w warsztacie co tylko klimami samochodowymi się zajmują, postaram jakoś pomóc.
Nie ma takiego czegoś jak połączony przewód z skraplaczem(chłodnica) na stałe tu masz zdjęcie poglądowe
http://www.chlodnic-pol.pl/oferta/12245 ... C01332.JPG

Możliwe ze koleś będzie musiał skraplacz (chłodnice) wyciągać że przewód odkręcić i powiedział bajkę z klejeniem, ale mi sie jszcze nie zdałyło

Mówisz że masz problem z łączeniem tu ci też pokaże jakie łącza mają:
http://photos04.allegroimg.pl/photos/or ... /601085013
jeśli piszesz o łączu takim 8 jedna dziura to na imbus a druga to wciśnięta rurka
Problemów może być kilka:
- łącze już skrzywione
- czasami się zdarzało że nie uciekało miedzy sprężarką-łączenie a w samej tej podkowie a rurką co wychodzi, pęka rurka , najlepiej przewód wyciągnąć i sprawdzić odpowiednimi uszczelniaczami czy jest ok.
- śruba może być za długa i nie dociska do końca ( czasami się zdarzało)
- na śrubie może być nie szczelność jak była za długa na siłę dokręcił to potrafi więcej szkód zrobić,



A po drugie, raczej po pierwsze nie klej, nie tego warte, od groma takich fuszerek poprawialiśmy, co jedynie spawanie, napawanie itp. Daje oczekiwany rezultat

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony śr kwie 15, 2009 21:54 przez KrzysiekosH, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 340 gości