MK2 trzyma obroty

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mierzwin
Memphis project
Memphis project
Posty: 79
Rejestracja: ndz lis 14, 2004 23:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: mierzwin » sob gru 04, 2004 10:46

zed pisze:Ja mialem podobnie w swoim golfie 1.6 90r. gaznik.Jak go odpalalem obroty byly w porzadku a pozniej 2 tys.Czasami jak go zgasilem to pomoglo.Mechanik patrzyl mi na ten polksiezyc z prawej strony gaznika ale to nie bylo to.Okazalo sie ze uszczelka pod gaznikiem jest walnieta a ona sporo kosztuje wiec szukam uzywki :satan:
Uszczelka pod gaźnik nie koszuje dużo. TYlko nie kupuj u serwistana VW. Ja swoją kupiłem za 57.20 PLN (z vatem). Czyli wcale nie tak drogo.

A jeśl chodzi o to, jak sprawdzić tą uszczelkę to:
1) sprawdźcie, czy gaźnik nie ma za dużych luzów, tzn czy nie majta się przy lekkim popychaniu go
2) zajżyjcie z latarką i poszukajcie pofałdowań, pęknięć na obramówce uszczelki - jak właśnie tymi dwoma metodami doszedłem do tego, co było nie tak

Acha, jest jeszcze 3 możliwość, co jest nie tak. Otóż nie jestem pewien, ale któryś z czujniów temp. współpracuje z automatycznym ssaniem. Jeśli jest padnięty to i ssanie będzie się za częśto załączało...



Awatar użytkownika
mierzwin
Memphis project
Memphis project
Posty: 79
Rejestracja: ndz lis 14, 2004 23:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: mierzwin » sob gru 04, 2004 13:08

Udało mi się zrobić fotkę mojej zniszczonej uszczelki...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
CHECIK
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: sob paź 09, 2004 16:24
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Kontakt:

Post autor: CHECIK » sob gru 04, 2004 18:06

No dobra ale czy zryta uszczelka pod gażnikiem może mieć wpływ na trzymanie wysokich obrotów?Chyba raczej ma wpływ na nierowne obroty!



Awatar użytkownika
mierzwin
Memphis project
Memphis project
Posty: 79
Rejestracja: ndz lis 14, 2004 23:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: mierzwin » sob gru 04, 2004 18:09

Może, jak dostanie się powietrze pod gaźnik wtedy zaczyna wairować... Gdzieś miałem to nawet zapisane w książce serwisowej do gaźnika... Jako jeden z powodów nierównej pracy gaźnika...


Memphis project drogi jest...

Awatar użytkownika
Szymon Czarkowski
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt lis 12, 2004 12:35
Lokalizacja: POZNAŃ

Post autor: Szymon Czarkowski » ndz gru 05, 2004 00:38

siwik pisze:Szymon moje nr sa takie ... HOO8835 to jaki mam gaznik ?? golf 1,8 KAT.
A to Mk2 czy Mk III ?
W dziale porady są linki do spisów z wszystkimi oznaczeniami, pojemnościami, latami produkcji i tam mozna dojść.

W papierach podaja tylko ostatnią litere kodu. Takich z H jest ze 4
do golfa, może RH - wtedy być może gażnik 2EE albo 2E3 - sprawdź czy masz kompa i czy gaźnik ma ssanie uruchamiane cieczą chłodzącą
(od strony cewki to znajdziesz). Jak nie to bedzie pewno 2EE.

Zgromadziłem trochę materiałów w czasie poszukiwań (np spis części i objawów usterek) - także daj znać na maila to prześlę.


POZDRAWIAM !

siwik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob lis 27, 2004 16:15
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: siwik » ndz gru 05, 2004 03:00

szymon .... mama 1,8 kat .. wersja GL rok. prod. 1988 w/g VIN 1989 .. amoj mail ...cwirek_konrad@wp.pl



Awatar użytkownika
martines
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw sie 19, 2004 17:00
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

Post autor: martines » ndz gru 05, 2004 13:41

Mam te same problemy w Golfie 1.6 89'. Sprawdzałem już wszystko. I jestem pewny że jest to wina gaźniczka. Problem leży w hydraulicznym odbijaniu zworki. Wystarczy lekkie ochłodzenie i zworka nie odbija stad też wysokie oboty slinika. Jedyna rada to wyłączyc na chwile silnik, i delitanie obchodzic sie z pedałem gazu na zimnym silniku.

pozdrawiam ;)



siwik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob lis 27, 2004 16:15
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: siwik » ndz gru 05, 2004 13:51

to nie jest chyba to rozwiazanie .. rok temu w sezonie jesienno zimowym nie bylo takich problemow ;(( jezeli silniczek pochodzi przez wluzszy czas na biegu jalowym to obroty po kilku minutach wracaja do normy czyli 900 obrotow albo jeszcze nizej :-(((



Awatar użytkownika
CHECIK
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: sob paź 09, 2004 16:24
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Kontakt:

Post autor: CHECIK » ndz gru 05, 2004 19:13

Martines! -w którym miejscu jest ta zworka?



Awatar użytkownika
martines
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw sie 19, 2004 17:00
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

Post autor: martines » ndz gru 05, 2004 21:16

ta zworka jest od strony kabiny... taki malutki siłowniczek... próbowałem go WD 40 traktować ale to nie poskutkowało...



siwik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob lis 27, 2004 16:15
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: siwik » czw gru 23, 2004 02:03

i cisza na ten temat na forum ...a obroty nadal wysokie :panna: co to moze byc jeslito nie jest uszczelka pod gaznikiem ????



Awatar użytkownika
szorka
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: pt wrz 03, 2004 22:42
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Post autor: szorka » czw gru 23, 2004 04:11

Jeżeli masz 1.8 GUi gażnik 2E2 to tam chyba nie ma żadnych siłowniczków ani pierdół typu czujniki i komputery.
Więc wyjmij ten gażnik na stół ,przeczyść ,przedmuchaj, sprawdz stan flanszy gumowej i wymień wszystkie przewody podćiśnieniowe- koszt 0 ,-
I jedną sprawę wykluczysz.
Ktoś tu ostatnio pisał że w tym gażniku jest jakiś element odpowiedzialny za ssanie z króćcem do płynu chłodzącego i jakąś sprężyną- to pewnie jest przyczyna twoich problemów (chyba kolega "bartm" ma taki sam problem)



zed

Post autor: zed » czw gru 23, 2004 18:21

Ja mialem podobny problem ale juz niedlugo nie bede go mial bo okazalo sie ze to silniczek od wolnych obrotow ktory znajduje sie po prawej stronie gaznika i to on zamiast przymykac przepustnice to ja otwiera.Wczesniej wymienialem uszczelke pod gaznikiem i sprawdzalem czujnik od ssania ten po lewej ale sie okazalo ze jest ok.Po swietach bede to mial zrobione :satan: mozecie to sprawdzic komus na pewno pomoze :pub:



Awatar użytkownika
mierzwin
Memphis project
Memphis project
Posty: 79
Rejestracja: ndz lis 14, 2004 23:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: mierzwin » czw gru 23, 2004 21:28

Witam!

Po długich walkach rozwiązałem całkowicie swój problem z wysokimi obrotami... Problem był z ssaniem. Podobno, tak mi powiedział spec, gaźnik 2e2 ma ssanie wewnętrzne - umieszczone gdzieś w środku, blisko podstawy. I mechanizm ten lubi się sypać... Wymiana to trochę grzebania - ja się tego nie podejmowałem. Zapłaciłem słono ale się opłacało - teraz działa jak marzenie :D Na ssaniu max 1500 a później około 1000. BOMBA. Acha, nie sugerujcie się dokładnie wskazaniami obrotomierza - ciut przekłamuje - taki model :D
Także polecam wizytę u specjalisty od gaźników - w Wawie jest taki jeden, na życzenie przedstawie namiary (uprzedzam drogi, ale wart swojej ceny)

Pozdrawiam


Memphis project drogi jest...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 254 gości