Szarpanie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

WV-GRZEŚ-13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz kwie 05, 2009 21:45
Lokalizacja: Ożarów woj.Świętokrzyskie
Kontakt:

Szarpanie

Post autor: WV-GRZEŚ-13 » ndz kwie 12, 2009 00:34

witam wszystkich nie wiem czemu ale nie pojawił sie mój problem na forum moze to coś z mojej winy ale to nie ważne chodzi o to że posiadam golfa mk2 1,8 sama benzyna i niezaleznie od pogody od tego czy jest zimny czy rozgrzany jest coś takiego (nie zawsze) że gdy ruszam to na pierwszym biegu tak jak by miał za chwile zgasnąc tak szarpie nim tak go mdli ale jak nacisne sprzegło i mu przygazuje i rusze nie powoli a szybko to jest ok ale też jest tak że na pierwszym biegu ruszy ok a na drugim jest już źle na pozostałych jest wszystko dobrze czasem też jest tak że jak jade na drugim biegu 30km/h przez osiedle to tak jak by nim szarpało i teraz jest takie moje pytanie czy to oznacza że trzeba wymienić pasek rozrządu lub filtr paliwa? prosze o pomoc i z góry dziekuje
Ostatnio zmieniony ndz kwie 12, 2009 11:44 przez WV-GRZEŚ-13, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1470
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

Post autor: kwadrat » ndz kwie 12, 2009 01:30

Masz silnik RP na mono wtrysku? Najpierw posprawdzaj DOKŁADNIE czy ci jakieś podciśnienie nie wyleciało albo czy nie masz przerwanego


Mein grün GT(i) produziert in Wolfsburg
ObrazekObrazek
Golf II GTi 2.0 jest, Polo 9n 1.4 TDI było, Golf Plus II 2.0 TDI+ jest

Awatar użytkownika
CIENKII
Forum Master
Forum Master
Posty: 1275
Rejestracja: czw lis 30, 2006 20:07
Lokalizacja: FNW
Kontakt:

Post autor: CIENKII » ndz kwie 12, 2009 02:14

mialem tak ze na niskich obrotach do 1.5 tys nie dalo sie jechac . . ruszanie z miejsca ponizej 2 tys obr graniczylo .. moze nie z cudem ale prawie . . . jak sie okazalo wymienialem pokolei kable od swiec bo nie bylo kasy na nowki a jeden ,,pozyczylem'' od ojca . . jak sie okazalo kabel mimo ze fizycznie wygladał OK to był do du... i stad te szarpanie a wyczyscilem przepustkince pozminialem wezyki itp :bigok:



Sylwek31
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 09:34
Lokalizacja: GDYNIA/ SŁUCHOWO
Kontakt:

Post autor: Sylwek31 » ndz kwie 12, 2009 09:50

Witam serdecznie mam taki sam problem jak kolega tylko mam silnik 1,3 benz gaznik byłem u chłopa od gazników i wymienił mi uszczelkę pod gaznikiem ,wyczyścił gażnik wstawił nowe dysze i przestawił zapłon ale jak był ciepły nie odczuwałem szarpania teraz jest gorzej troszeczkę mocniej dodam gazu i zachowuje się jakby gdzieś lewe powietrze łapał . Co zrobić zeby było dobrze nie przejmował bym się tym ale zona ma nim jeżdzić do pracy !!!!



Awatar użytkownika
CIENKII
Forum Master
Forum Master
Posty: 1275
Rejestracja: czw lis 30, 2006 20:07
Lokalizacja: FNW
Kontakt:

Post autor: CIENKII » ndz kwie 12, 2009 11:53

najpierw ,,pozyczyc'' kable ze sprawnego auta w ktorym to nie wystepuje załozyc sprawdzic . . kopułka palec . .



WV-GRZEŚ-13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz kwie 05, 2009 21:45
Lokalizacja: Ożarów woj.Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: WV-GRZEŚ-13 » ndz kwie 12, 2009 11:56

tak zrobie dziekuje kolego



Sylwek31
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 09:34
Lokalizacja: GDYNIA/ SŁUCHOWO
Kontakt:

Post autor: Sylwek31 » ndz kwie 12, 2009 12:11

Cienki teraz nie wiem czy to do mnie czy kolegi ???



Awatar użytkownika
koszu_sk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: śr gru 20, 2006 23:12
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: koszu_sk » ndz kwie 12, 2009 12:30

Miałem ten sam problem, tyle że u mnie nie pomogła zmiana kabli mimo że kupiłem BERU, nie pomogło też kupienie nowej cewki, dopiero jak zmieniłem świece to przestało szarpać ale do dziś jak auto postoi pare dni i to jak jest duża wilgoć to go szarpie do czasu aż sie zagrzeje porządnie...


http://koszu-sk.fotosik.pl/albumy/425723.html

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 379 gości