Skrzypienie w kierownicy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

caspper
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob kwie 11, 2009 11:36
Lokalizacja: Polska

Skrzypienie w kierownicy

Post autor: caspper » sob kwie 11, 2009 12:02

Witam,
(VW Bora): Problem pojawił się nagle, bez większej przyczyny: podczas skręcania (przeważnie jest to powrót kierownicy po skręcie, ale niekoniecznie, bo nieraz i przy rozpoczęciu skręcania) przy niewielkich prędkościach, pojawiają się dziwne stuki przechodzące jakby w skrzypienie. Ktoś nieobeznany powiedziałby, że coś jest jakby nienaoliwione - rzeczywiście takie się odnosi wrażenie. Przy większych prędkościach problemu nie ma. Pierwszy objaw był taki, że przy nawracaniu, robiąc pełny skręt usłyszałem takie typowe zaskrzypienie. W czym może być problem?



Awatar użytkownika
duszekm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 22:39
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Post autor: duszekm » sob kwie 11, 2009 18:26

moze poduszki na amortyzatorach do wymiany


Pomogłem, podziękuj niech praca nie idzie na marne :))

mariuszkrupa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob kwie 11, 2009 11:09
Lokalizacja: radom

Post autor: mariuszkrupa » ndz kwie 12, 2009 17:56

wiesz przyczyn moze byc kilka ja na twoim miejscu to bym podjechal do warsztatu gdzie robia zawieszenia tam ci sprawdza i powiedza co wymienic trzeba twoj wybor



caspper
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob kwie 11, 2009 11:36
Lokalizacja: Polska

Post autor: caspper » wt kwie 14, 2009 13:36

Początkowo podejrzewałem że amortyzator się jakby poluzował i w dole coś obciera. Dokręciłem go ampułem, ale nic nie pomogło. Byłem dzisiaj w warsztacie u znajomego, powiedział, że to może być łożysko... ale to tak na słuch. Na razie jeżdżę mimo to, bo jakichś większych konsekwencji nikt nie przewiduje, a na tygodniu jak znajdę chwilkę, dam do zrobienia.

Napiszę w temacie jak już będę wiedział, w razie gdyby ktoś miał coś podobnego.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 378 gości