Brak siły przy odpalaniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mediGDA
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 22:30
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: mediGDA » sob kwie 11, 2009 10:33

Przeczytałem cały temat i u mnie występuje te same problemy . Silnik mam ten sam 2e,wiec pozwolę się podpiąć pod temat.

a ten czujnik co zaznaczyłeś na zdjęciu to czujnik stuku,ostatnio gdy podpinałem kompa wyskoczył mi właśnie ten bląd - 00524 czujnik stuku -G61
Panowie czy ten czujnik ma wpływ na nasze poranne zapalanie??



wisniawisnia1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr gru 31, 2008 00:28
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: wisniawisnia1 » sob kwie 11, 2009 14:20

Witam

Wczoraj się zdziwiłem, odpaliłem silnik z radiem, i światłami postojowymi, nic nie znikło, nie wyłączyło się a motor od dotyku zaskoczył.

ja już sam nie wiem co jest grane, naszła mnie myśl że może przewody z kopułki są źle podłączone, wiem ze kolejność to 1342 ale jak to się do kopułki i świec, nie mam żadnych numerków na kopułce


Co do spalania stukowego, masz jakiś odpowiedni pomiar ?? OHM i między jakimi stykami sprawdzić poprawność działania?

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony sob kwie 11, 2009 14:22 przez wisniawisnia1, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
ziolo115
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 248
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 14:12
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ziolo115 » sob kwie 11, 2009 14:37

A moze tulejki w rozruszniku do wymiany?? jesli dobrze pamiętam to wałek rozrusznika podparty jest też w tulejce która znajduje sie w korpusie skrzyni biegów. jego wymiana była by dośc kłopotliwa... ale jesli ta tulejka jest w złym stanie to tez moze powodowac takie objawy ..



wisniawisnia1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr gru 31, 2008 00:28
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: wisniawisnia1 » sob kwie 11, 2009 16:33

Hej


O tym nie pisałem, czy może mieć na to wpływ IMMO ?? zostało odłączone i koleś na krótko podłączył przewody do przekaźnika, jakieś obok są luźne, może ma to jakiś wpływ?

A co z tymi przewodami zapłonowymi, mogę prosić o jakieś info?


Pozdro.



Arecki1977
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw mar 12, 2009 00:28
Lokalizacja: Mysłovwice
Kontakt:

Post autor: Arecki1977 » pn kwie 13, 2009 00:44

Witam serdecznie:) A ja myślę że to będzie wina leżeć po stronie rozrusznika a dokładnie chodzi o tulejkę(i) może mieć luz i w czasie kręcenia lekko się przekrzywia i daję opór rozrusznikowi i dla tego silnik ma problem z odpaleniem.Pozdrawiam.



wisniawisnia1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr gru 31, 2008 00:28
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: wisniawisnia1 » pn kwie 13, 2009 09:39

Witam


Hmmmm możesz mieć rację ???.....<myśli> hmmmm fakt miałem stłuczkę po tej samej stronie co jest rozrusznik...


Ile taka tulejka kosztuje?? ile szczotki ? i ogólnie to co można wymienić.

Pisaliśmy o tym, że trzeba podwiesić silnik ale ja nie mam takich możliwości, da się jakoś motor cegłami od spodu podtrzymać lub jakiś inny sposób? może ktoś już sobie z takim problemem poradził.


Gorąco pozdrawiam
Wi$nIa



Arecki1977
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw mar 12, 2009 00:28
Lokalizacja: Mysłovwice
Kontakt:

Post autor: Arecki1977 » pn kwie 13, 2009 13:11

Witam:) koszt tulejek i szczotek to wydatek rzędu 20-30zł nie jest takie drogie tylko wymiana nie wiem ile koszt.szczotki chyba będziesz miał dobre jeśli po odpaleniu kontrolka gaśnie natychmiast to jest wszytko dobrze,a jeśli się lekko jarzy no to wymiana.Ale jak już wyciągniesz rozrusznik to lepiej szczotki też wymienić bo szkoda dwa razy tą samą robotę robić.I tak jak pisałem wcześniej na 90% będzie to wina tulejek są wyrobione,wirnik się źle ustawi i jest problem z odpaleniem.A pod silnik i skrzynie podstaw klocki lub cegły i powoli odkręć łapy .Pozdrawiam i życzę miłej pracy.
Ostatnio zmieniony pn kwie 13, 2009 13:13 przez Arecki1977, łącznie zmieniany 1 raz.



CQ
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 631
Rejestracja: pn gru 05, 2005 23:04
Lokalizacja: Wieluń/Wrocław/Katowice

Post autor: CQ » pn kwie 13, 2009 13:18

Arecki1977 pisze:Witam:) koszt tulejek i szczotek to wydatek rzędu 20-30zł nie jest takie drogie tylko wymiana nie wiem ile koszt.szczotki chyba będziesz miał dobre jeśli po odpaleniu kontrolka gaśnie natychmiast to jest wszytko dobrze,a jeśli się lekko jarzy no to wymiana...
jaka kontrolka? od czego?



Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » pn kwie 13, 2009 13:21

wisniawisnia1 pisze:Pisaliśmy o tym, że trzeba podwiesić silnik ale ja nie mam takich możliwości, da się jakoś motor cegłami od spodu podtrzymać lub jakiś inny sposób? może ktoś już sobie z takim problemem poradził.
Podeprzyj go delikatnie lewarkiem-tylko nie oryginalnym a zwykłym
To leciutko naprawde idzie-i nie pod miche go włóż -ja wstawiam tam pod obudowę skrzynki/sprzęgła -i jeszcze lepiej to jest-bo masz możliwośc podjechania silnikiem góra/dół jak wkładasz te sruby co rozrusznik mocują



wisniawisnia1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr gru 31, 2008 00:28
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: wisniawisnia1 » pn kwie 13, 2009 13:30

Witam



Wszystko ładnie, pięknie ale.... zawsze pierwsze odpalenie jest najcięższe, każde kolejne jest o niebo lepsze ale i tak przygasa wszystko.


Co do wymiany to sam będę wymieniał na spokojnie, a tak na marginesie o co chodzi z tą kontrolką??

A tak na odrobinę właśnie zobaczyłem i przyjąłem do wiadomości, że mam pęknięty czujnik stuku :/

Gorąco pozdrawiam

[ Dodano: 13 Kwi 2009 14:38 ]
Hej


Tak jak mam numery na rysunku, w tej samej kolejności mam podłączone do świec licząc od lewej strony.

Czy tak są dobrze połączone??
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



CQ
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 631
Rejestracja: pn gru 05, 2005 23:04
Lokalizacja: Wieluń/Wrocław/Katowice

Post autor: CQ » wt kwie 14, 2009 10:55

wisniawisnia1 pisze:
Czy tak są dobrze połączone??
gdybyś miał zamienione kable to autem byś nie ujechał. Chodziłby jak ciągnik albo wcale.
wisniawisnia1 pisze:

Tak jak mam numery na rysunku, w tej samej kolejności mam podłączone do świec licząc od lewej strony.

Czy tak są dobrze połączone??
A nie od prawej? Tzn 1-ka do tej jedynej świecy widoczniej na zdjęciu?
Ostatnio zmieniony wt kwie 14, 2009 11:05 przez CQ, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » wt kwie 14, 2009 11:29

Numery cylindrów liczy się zawsze od strony rozrządu-dobrze ma podłączone



wisniawisnia1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr gru 31, 2008 00:28
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: wisniawisnia1 » wt kwie 14, 2009 16:01

Hej

Faktem jest, że jeździ..alleee....... szarpie i telepie motorem.

Pozdrawiam



CQ
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 631
Rejestracja: pn gru 05, 2005 23:04
Lokalizacja: Wieluń/Wrocław/Katowice

Post autor: CQ » wt kwie 14, 2009 19:35

flatron316 pisze:Numery cylindrów liczy się zawsze od strony rozrządu-dobrze ma podłączone
sie wie ale kolejność na kopułce mi się nie zgadza. chyba ze ma aparat jakos obrócony.nie widać gdzie membrana. wisniawisnia1 a zamień 2 z 1 miejscami.
Ostatnio zmieniony wt kwie 14, 2009 20:27 przez CQ, łącznie zmieniany 4 razy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 108 gości