Kokpit telepie, wpada w rezonans

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

MARTINEZ1027
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pt lut 06, 2009 22:46
Lokalizacja: podkarpacie

Kokpit telepie, wpada w rezonans

Post autor: MARTINEZ1027 » czw kwie 09, 2009 10:14

witam !
panowie juz poruszalem ten temat ale nikt mi nie odpowiedzila ...mianowicie z kokpitu na wysokosci nawiewu na przednią szybe słychac potworne telepanie sie czegos ,wpadanie w renozans na pewnych obratoach nie do wytrzymania i ...podkladalem pianki miedzy szybe a deske nic nie pomaga .....ale jak wsadze klina miedzy szybe a deske (na wysokosci nawiewu) to przestaje ..probowalem juz roznych metot ....kurde no z takim klinem to nie bede jezdzil ..;) jak to rozwiazac jak sie tam dostac ...prosze o rady dzieki pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czw kwie 09, 2009 15:40 przez MARTINEZ1027, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » czw kwie 09, 2009 10:36

sądzę że najlepszą metodą było by rozebrać cześć deski i zobaczyć co w środku lata, może ktoś już kiedyś rozbierał deskę i nie zakręcił jakiejś śruby i przez chwile było dobrze a teraz popuściła reszta śrub i się "telepoce".

Wiem że to jest kupa roboty ale innego wyjścia nie widzę.


Obrazek

Awatar użytkownika
paczu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: sob lut 17, 2007 13:31
Lokalizacja: stamtąd

Post autor: paczu » czw kwie 09, 2009 10:42

kurde mam to samo! :crazy: nie udało mi się znaleźć przyczyny więc dołączam się do pytania

[ Dodano: 09 Kwi 2009 10:43 ]
ja sądzę że ma to związek z wymianą przedniej szyby (w moim przypadku) bo wydaje mi się że od tamtej pory coś tam się telepie, ale mogę się mylić

[ Dodano: 09 Kwi 2009 10:44 ]
i obawiam się że demontaż części deski nie pomoże, trzeba całą wydłubać



MARTINEZ1027
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pt lut 06, 2009 22:46
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: MARTINEZ1027 » czw kwie 09, 2009 11:18

Lukasz_mk2 pisze:sądzę że najlepszą metodą było by rozebrać cześć deski i zobaczyć co w środku lata, może ktoś już kiedyś rozbierał deskę i nie zakręcił jakiejś śruby i przez chwile było dobrze a teraz popuściła reszta śrub i się "telepoce".

Wiem że to jest kupa roboty ale innego wyjścia nie widzę.
hm.... a jak sie do tego zabrac od czego zaczac ...czy jak wyciagne radio i nad nim puleczke ..to dostane sie tym otworem do nawiewu przedniej szyby ?? moze wystarczy tam pogrzebac ,jakas pianke wsadzic ....



Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » czw kwie 09, 2009 12:12

polecam wyjąć schowek- będziesz miał trochę miejsca na wgląd. Za radyjkiem masz wzmocnienie więc raczej nie nawalczysz.

[ Dodano: 10 Kwi 2009 00:40 ]
O 15:00 będe miał oktawkę z takim problemem jak wasz na kanale. W niej drżenie pojawia się równo z 20 - stką na blacie obrotomierza i zaraz ginie. Wysłuchałem z okolic lewej strony dechy, przy podszybiu. Widziałem że na osłonie silnika śróba od strony szyby jest zerwana(może to to) ale wydaje mi się że źródło jest pod deską. Jak znajde to napisze, może będzie podobny temat.



MARTINEZ1027
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pt lut 06, 2009 22:46
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: MARTINEZ1027 » pt kwie 10, 2009 10:44

fleshu pisze:polecam wyjąć schowek- będziesz miał trochę miejsca na wgląd. Za radyjkiem masz wzmocnienie więc raczej nie nawalczysz.

[ Dodano: 10 Kwi 2009 00:40 ]
O 15:00 będe miał oktawkę z takim problemem jak wasz na kanale. W niej drżenie pojawia się równo z 20 - stką na blacie obrotomierza i zaraz ginie. Wysłuchałem z okolic lewej strony dechy, przy podszybiu. Widziałem że na osłonie silnika śróba od strony szyby jest zerwana(może to to) ale wydaje mi się że źródło jest pod deską. Jak znajde to napisze, może będzie podobny temat.
ok .dzieki ,.czekamy na efekty . oczywiscie jak ja sie z tym uporam to dam znac co i jak ...



robidid311
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: czw mar 05, 2009 22:25
Lokalizacja: Lodz
Kontakt:

Post autor: robidid311 » pt kwie 10, 2009 20:18

...u mnie dzieje się tak samo i za cholere nie mogę tego rezonansu zlokalizowac,pojawia się gdy silnik ma ok 2tys na obrotomierzu,juz cały spod obejzałem..tzn.wydech,wieszaki,podszybie od komory silnika i nic!!Ale raczej stawiam na dzwięk spod deski...

[ Dodano: 10 Kwi 2009 20:21 ]
..a moze ten dzwięk emitują te wszystkie cięgna i łączniki od mechanizmu wycieraczek???



MARTINEZ1027
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pt lut 06, 2009 22:46
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: MARTINEZ1027 » pt kwie 10, 2009 22:19

robidid311 pisze:...u mnie dzieje się tak samo i za cholere nie mogę tego rezonansu zlokalizowac,pojawia się gdy silnik ma ok 2tys na obrotomierzu,juz cały spod obejzałem..tzn.wydech,wieszaki,podszybie od komory silnika i nic!!Ale raczej stawiam na dzwięk spod deski...

[ Dodano: 10 Kwi 2009 20:21 ]
..a moze ten dzwięk emitują te wszystkie cięgna i łączniki od mechanizmu wycieraczek???
panowie chyba poradzilem sobie z tym chalasem ..mianowicie trzeba wyciagnac schowek pasazera i za airbagiem jest wzmocnienie RURA na calej szerokosci autka....i deska w paru miejscach dotyka tej rury ...i przy pewnych obrotach pewnie to wyrczalo ...deska od spodu jest plastikowa wiec twardy material podatny na stuki......wylozylem w tych miejscach pianka ..wcisnolem na chama ...ale zobaczymy co bedzie dalej ....jeszce jest szanca druga od strony zegarów wylozyc pianka bo od schowka daleko nie siegniesz....narazie chyba cisza ...zobacymy....ale roboty duzo i uwaga na ostre krawedzie mozna sie pociac. .....



Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » pt kwie 10, 2009 23:29

A w oktawce, serwis zdemolował połowę silnika(pourywali co się dało i pokradli zaczepy od przewodów). Stukanie znalazłem przy lewym boczku deski, obok tablicy bezpieczników - serwis skody zakładał czujniki ultradźwięków - stacyjka od czujników dyndała na kablach pod dechą i zaśewała dosyć oryginalne dźwięki! Jedna opaska zaciskowa i po sprawie. Dodam jeszcze że oktawka była 2 dni temu na serwisie z powodu tego odgłosu - nic nie znaleźli, grzebiąc przez cały dzień i przy okazji połamali wszystkie zatrzaski maskownic! No nie no! To miało być ASO?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 404 gości