akumulator

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
asmo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: sob sty 15, 2005 05:02
Lokalizacja: Běijing
Kontakt:

akumulator

Post autor: asmo » pn sty 02, 2006 14:06

temat powinien też znajdować się w car-audio a dałem go tutaj!

jestem przed kupnem nowego akumulatora, bo stary już nie daje rady (nie trzyma napięcia), jeżeli jade autem i mam puszczony sprzęt to później mam problemy z odpaleniem auta (ładowanie jest oki przy włączonych światłach i muzie jest 13.6-13.9), w związku z tym mam pytanie jaki aku najlepiej kupić jakiej firmy i jakiej pojemności??


http://www.przewozyweselnelux.jor.pl/

Awatar użytkownika
Bondas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 842
Rejestracja: pt gru 30, 2005 16:52
Lokalizacja: okolice warszawy

Post autor: Bondas » pn sty 02, 2006 15:13

Centra albo Warta

no i BOSCH ale drogi

no i zeby mial z 70 Ah taki jest wytrzymaly

a jak masz mocny sprzet audia to polecam kondensator 1F bo ulzy akumulatorowi bo nagle pobory pradu takie przez subbufer go zabijaja i szbko pada wtedy akumulator

ja mam center 72 Ah i jest ok (jakosc cena ) juz przez 2 lat ale i kondensator bo wczesniej 3 akumulatory zajechalem bez niego To wina mocnego audio

im wiekszy akumulator tym na dluzej starczy i mniejszego nie polecam

i naprawde zainwestuj w kondensator jak nie masz a i efekty audio beda lepsze



pozdrawiam



Awatar użytkownika
maverik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: sob wrz 10, 2005 18:56
Lokalizacja: Whitestock

Post autor: maverik » pn sty 02, 2006 18:36

To wcale nie jest tak ze im wiekszy tym lepiej
jesli bedzie za duzy(pojemnosc) to niestety ale twoj alternator go nie doladuje
proponuje zalozyc taki jaki byl(pojemnosc) i nie wsadzac tam czegos mega wieliego

co do sprzetu to skoro akumulator nie daje rady to moze warto obok wzmacniacza wozic drugi akumulator tak na wszelki wypadek:)



Awatar użytkownika
Bondas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 842
Rejestracja: pt gru 30, 2005 16:52
Lokalizacja: okolice warszawy

Post autor: Bondas » pn sty 02, 2006 18:45

no jasne ze bez przesady nie 300 Ah

ale 72 Ah jest jak najbardziej ok i gwarantuje ze alternator sobie poradzi to nie fiat 126p

a kondensator poprawi sprawe

pozdrawiam
:smoke:



Bocian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 14:21
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: Bocian » wt sty 03, 2006 11:04

Czym wiekszy akumulator tym lepszy.
To nieprawda, ze wiekszy bedzie niedoladowany, regulator napiecia ogranicza ladowanie po osiagnieciu przez aku odpowiedniego napiecia, nie jest w stanie rozpoznac pojemnosci.
Jezeli po jezdzie z wlaczonym car audio (i innymi odbiornikami energii) aku masz rozladowany to jest problem z ladowaniem a nie akumulatorem (chyba, ze aku tak zjechany, ze jak jedziesz bez car audio to tez nie zapali?).



Awatar użytkownika
maverik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: sob wrz 10, 2005 18:56
Lokalizacja: Whitestock

Post autor: maverik » wt sty 03, 2006 18:50

Z calym szacunkiem ale, boje sie ze kolega Bocian nie ma racji
pierwsze slysze ze alternator doladuje kazdy akumulator nawet najwiekszy,
co z tego ze alternator nie rozpozna pojemnosci skoro pojemosc bedzie ona tak duza ze aby ja naladowac trzeba bedzie jechal na przyklad 50h z wylaczonymi odbiornikami (radio swiatla itp)
jesli to co pisze kolega okazaloby sie prawda to po co montowane bylyby rozne pojemnosci akumulatorow w rozncyh autach przeciez mozna byloby zalozyc jeden "wielki" typ do kazdego i bedzie dzialac
jesli moge cos zasugerowac to proponuje nie sluchac takich "dobrych rad" i poprostu samemu poczytac madre ksiazki lub publikacje bo z tego co widze to zrobilismy tylko koledze Asmo wode z mozgu i do tego pojawiaja sie tu wypowiedzi totalnie "nieprawdziwe"
Przepraszam jesli kogos urazilem



hoek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz sty 01, 2006 17:56
Lokalizacja: Skalbmierz
Kontakt:

Post autor: hoek » wt sty 03, 2006 23:03

to jest tak samo jak z radiem ma 50w a i uciagnie 100w a to ze sie przy tym nagrzej ze frytki mozna smazyc tonic alternator doladuje ale czesto wlasnym kosztem aku 70 maks
kondensatorek 3x tak i nie bedziesz mial problemu ani z akumlatorem ani alternatorem
ps mala uwaga im wiekszy pobór pradu przez akumlator tym alternator stawia wiekszy opór a tym samym obroty nieznacznie moga malec no i zuzycie paska



Stroosiu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 20:49
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Stroosiu » śr sty 04, 2006 00:58

Akumulator -> max 70 Ah. A jak lubisz muzę to wsadź kondensator. Ewentualnie akumulator żelowy:) Ja polecam Excide (sam mam 56Ah i 700A na rozruch). Wada - za..... drogi, ale można jeździć na rozruszniku, jakby trzeba było :D:D A grać sprzętem można ponad 1 dzień, oczywiście umiarkowanie. POlecam. Sprawdzone na wakacjach :okej:



Awatar użytkownika
Bondas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 842
Rejestracja: pt gru 30, 2005 16:52
Lokalizacja: okolice warszawy

Post autor: Bondas » śr sty 04, 2006 01:01

podaj jeszcze cene tego zelowego to co poniektorzy mocno opadnie szczeka :) :)
Ostatnio zmieniony śr sty 04, 2006 01:08 przez Bondas, łącznie zmieniany 1 raz.



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » śr sty 04, 2006 01:05

z aku jest tak że trzeba go doładowywać jak się mało jeździ
jak się ma nawet duży aku to może być niedoładowany,
a regulator faktycznie służy tylko do ograniczenia napięcia ładowania
a nie prądu jak niektórzy sądzą,
pomyśl sobie jak Twój sprzęt w samochodzie wyciąga 200W (czyli V/A)
przez godzinę to akumulator musi dostać jeśli jest ładowany napięciem
13,8V tomusiałby ładować Twój nowy aku przykładowy ten większy 75Ah
nonstop już bez wlączonego Twojego radyjka prądem 7A co jest nie możliwe
więc większy wymaga doładowania obcego niż z samochodowego źródła
prądu.
Jednak możesz zakupić deczko o max. 10Ah większy aku, alternator
powiniem podołać
warunkiem jest też i to ważnym, że powinieneś dużo jeździsz i robisz dłuuugie trasy.
Ponadto nie zapominajcie że rozrusznik pobiera bardzo duży prąd przy
uruchamianiu samochodu ok.160A !! a kiedy ma się doładować aku
jak muza bije zanim się samochód zapali ;-) ...



Awatar użytkownika
Bondas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 842
Rejestracja: pt gru 30, 2005 16:52
Lokalizacja: okolice warszawy

Post autor: Bondas » śr sty 04, 2006 01:29

Teoria i praktyka zawsze ruznie to wychodzi

teoretycznie wszytko sie zgadza ale sam mam 72Ah i tez mocny sprzed audio i wszystko jest ok, akumulator jest doladowany nawet w najwieksze mrozy odpala bez zajakniecia i tez "mozna jezdzic na rozruszniku :grin: " Tak ze polecam Tyklo warto miec kondesator

sredni sprzet 1F a jak mocny to 1,5F albo 2F

pozdrawiam



Awatar użytkownika
asmo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: sob sty 15, 2005 05:02
Lokalizacja: Běijing
Kontakt:

Post autor: asmo » śr sty 04, 2006 10:03

więc tak aku jest naprawde stary bo data na nim to '94. kondzia muszę kupic a tu znowu nie wiem jaki ale najprawdopodobnie 1F powinnien wystarczyć, to czyli aku kupić 70Ah i najlepiej Bosch'a?


http://www.przewozyweselnelux.jor.pl/

Bocian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 14:21
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: Bocian » śr sty 04, 2006 10:19

Na poczatek do kolegi maverik: nie powiedzilaes nic co by mnie urazilo. Nawet jestem zadowolony, ze temat sie rozwinal bo moze bedzie okazja wyjasnic te sprawa, ktora pojawia sie chyba na wszystkich forach samochodowych.
Przyklad: zakladam do mojej jetty aku 100Ah, ze sklepu naladowany przykladowo w 80%. brakuje mu 20Ah. Przy tekim naladowaniu z alternatora plynie do aku prad 10A (bardzo zgrubnie szacujac). Pozostale 40A moze byc wykorzystane na inne odbiorniki. Aku bedzie w pelni naladowane po ok 2h. Co by sie stalo gdybysmy dali bardzo duzy akumulator np. 1000Ah (tysia) zupelnie rozladowany? Wtedy mogloby sie zdazyc, ze max prad alternatora (50h) nie jest w stanie wytworzyc na rozladowanym aku odpowiedniego napiecia (rzedu 8V) do zadzialania komputera (zaplonu) i samochod by nie zapalil nawet na popych (jakby zapalil to juz by dzialal). Kolejnym niebezpieczenstwem byloby zagrzanie alternatora pracujacego dlugi czas na max pradzie ale wg mnie jest to malo raelne.
Po co rozne w roznych autach? W malych autach mniejszy zeby bylo taniej i tak starczy.
"dobrych rad" udzielam na podstawie ksiazek, wielu lat nauki i pracy w tej dziedziedzinie:)
Kolego hoek radio o max mocy wyjsciowej 50W moze dac wieksza moc tylko gdy dostanie glosnik o za malej dla niego impedancji. Moze sie wowczas porzadnie zagrzac a nawet bez problemy spalic (koncowka mocy).
Kondesator nic na rozladowanie aku nie pomoze.
Ostatnie zdanie, ktore napisales to najprawdziwsza prawda:)

RobertP: nie do konca zrozumialem co napisales:) ale uwazam za podczas normalnej pracy ladowanie aku z alternatora moze wynosic 7A a nawet duzo jeszcze zostanie (zapasu pradu).
Tu prosze sie nie obrazic ale jesli teoria nie zgadza sie z praktyka to nie do konca znamy teorie:)
Adam



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Re: akumulator

Post autor: TUTENHAMON » śr sty 04, 2006 11:40

[quote="asmo"]temat powinien też znajdować się w car-audio a dałem go tutaj!

jestem przed kupnem nowego akumulatora, bo stary już nie daje rady (nie trzyma napięcia), jeżeli jade autem i mam puszczony sprzęt to później mam problemy z odpaleniem auta (ładowanie jest oki przy włączonych światłach i muzie jest 13.6-13.9), w związku z tym mam pytanie jaki aku najlepiej kupić jakiej firmy i jakiej pojemności??[/quo

Witaj sparwa ma się nastepująco akumulator na 60 do 70 Ah marga schnaider bosch wymiana alternatora na diesla 120 A kable alternator rozrusznik akumulator te grube na grubsze 50 mm2 moga byc od Car audio. Wtedy ci wystarczy prądu i nie będziesz zajeżdźał aku. Jesli teraz dasz aku większe przy alternatorze 70 A to się zybko zasiarczy przy dużej mocy sprzetu.


TUTENHAMON

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 430 gości