szczelność kopułki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
krzysiekp81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr wrz 14, 2005 21:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

szczelność kopułki

Post autor: krzysiekp81 » pn sty 02, 2006 19:07

Wiatm.
Jakiś czas temu wymieniłem świece, kable, kopułkę i palec. Dzisiaj gdy cześć śniegu stopniało mamy dużo kałuż i wilgoci, a moje auto zaczeło przerywać, dławić się. Podejżewam że pod kopułkę dostała się wilgoć. Czy w jakiś sposób można uszczelnić kopułkę, np. wazeliną techniczną, widziałem też że stosuje się miedzian? Co o tym myślicie?
Z góry dziękuję za pomoc



Awatar użytkownika
Bondas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 842
Rejestracja: pt gru 30, 2005 16:52
Lokalizacja: okolice warszawy

Post autor: Bondas » pn sty 02, 2006 19:10

ja kiedys w passacie posmarowalem cienko silikonem na spodziekopulki zeby przyleila sie do aparaty i bylo ok mozna bylo wodawac auto

pozdrawiam
:smoke:



Awatar użytkownika
krzysiekp81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr wrz 14, 2005 21:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: krzysiekp81 » pt sty 13, 2006 19:56

silikon narazie działa nie wiem czy z czasem nie stwardnieje i się nie wykruszy, może nie



Awatar użytkownika
JAFO
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: śr paź 26, 2005 21:42
Lokalizacja: NLI N000 Warmia

Post autor: JAFO » pt sty 13, 2006 20:05

Dodatkowo:
Jeśli kopułka jest w pionie lub coś około pionu, to można zdjąć przewody, dokładnie oczyścić gniazda, zalać olejem silnikowym i założyć przewody. Napewno w tym miejscu nie będzie korozji->śniedzi.
A uszczelnienie kopułki z jej podstawą -> j.w.



Awatar użytkownika
kesier
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: pn lut 07, 2005 21:03
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Post autor: kesier » pt sty 13, 2006 20:32

JAFO pisze:zalać olejem silnikowym i założyć przewody.
przeciez sa do tego odpowiednie preparaty co to za patent z zalewaniem olejem



Awatar użytkownika
JAFO
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: śr paź 26, 2005 21:42
Lokalizacja: NLI N000 Warmia

Post autor: JAFO » pt sty 13, 2006 22:49

kesier pisze:przeciez sa do tego odpowiednie preparaty co to za patent z zalewaniem olejem
Podaj nazwę odpowiedniego preparatu. Mam nadzieję, że podasz nazwę, skoro tak twierdzisz. Ripostować każdy potrafi, jednak trzeba to umiejętnie zrobić i poprzeć konkretami.


A nie zdziwię się, jeśli takowy preparat istnieje. Napewno bedzie to..........olej np. w sprayu.
Jednak nie tylko ja chciałbym znać jego nazwę.



Czekam i pozdrawiam



Awatar użytkownika
Bondas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 842
Rejestracja: pt gru 30, 2005 16:52
Lokalizacja: okolice warszawy

Post autor: Bondas » sob sty 14, 2006 00:37

i warto zalozyc oslone pod silnik taka ABS i wtedy mozna ponad 100 km/h wlatywac w kaluze i nic sie nie zalewa



Awatar użytkownika
krzysiekp81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr wrz 14, 2005 21:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: krzysiekp81 » sob sty 14, 2006 01:13

a nie wiesz orjentacyjnie ile taka osona kosztuje? zastanawiam się nad zakupem



michal_thcv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: ndz gru 18, 2005 20:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: michal_thcv » sob sty 14, 2006 02:53

ok 100zł do mk3, na allegro osłonę pod silnik mozna kupić. Ja niedawno kupiłem - super sprawa.



Awatar użytkownika
kesier
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: pn lut 07, 2005 21:03
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Post autor: kesier » sob sty 14, 2006 12:40

JAFO pisze:
kesier pisze:przeciez sa do tego odpowiednie preparaty co to za patent z zalewaniem olejem
Podaj nazwę odpowiedniego preparatu. Mam nadzieję, że podasz nazwę, skoro tak twierdzisz. Ripostować każdy potrafi, jednak trzeba to umiejętnie zrobić i poprzeć konkretami.


A nie zdziwię się, jeśli takowy preparat istnieje. Napewno bedzie to..........olej np. w sprayu.
Jednak nie tylko ja chciałbym znać jego nazwę.



Czekam i pozdrawiam
np "KONTAKT U" PREPARAT ROZPUSZCZAJĄCY I CZYSZCZĄCY SPECJALNY DO ELEKTROTECHNIKI, USUWA BRUD, SMAR, OLEJE koszt t ok 6 zl
np "PASTA SILIKONOWA H"PASTA O PODWYŻSZONEJ PRZEWODNOŚCI CIEPŁA, IZOLUJE, ODPROWADZA CIEPŁO, CHRONI PRZED WILGOCIĄ, TEMP. PRACY- 40 C+ 260 C NAJMNIEJASZA TUBKA OK 3-4 ZL A NAWET WAZELINA Z DODATKIEM AG, A NAWET TAK JAK NAPISALES OLEJ W SPRAYU TYPU NP WD40 KTORY WYTRACA WODE ALE NAPRAWDE NIE SLYSZALEM ZEBY KTOS KOPULKE ZALEWAL OLEJEM SILNIKOWYM PRZECIEZ TO SIE CHLAPIE LEJE PO CALEJ KOPULCE BRUD DO TEGO LAPIE A JAK BRUD I KURZ RAZEM Z WYSOKIM NAPIECIEM JAKIE DAJE CEWKA NO TO NIESTETY ROWNIEZ PRZEBICIA.
NO ALE KAZDY MA SWOJE SPOSOBY TO TYLKO MOJE ZDANIE I NIKOGO NIE CHCE NEGOWAC KAZDY ZROBI JAK UWAZA.POZDRAWIAM

[ Dodano: Sob Sty 14, 2006 11:49 ]
krzysiekp81 pisze:a nie wiesz orjentacyjnie ile taka osona kosztuje? zastanawiam się nad zakupem
tu masz linka http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79672509 ale naprawde rewelka mam u siebie i jestem zadowolony



Awatar użytkownika
JAFO
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: śr paź 26, 2005 21:42
Lokalizacja: NLI N000 Warmia

Post autor: JAFO » sob sty 14, 2006 13:01

kesier pisze:NIE SLYSZALEM ZEBY KTOS KOPULKE ZALEWAL OLEJEM SILNIKOWYM PRZECIEZ TO SIE CHLAPIE LEJE PO CALEJ KOPULCE BRUD DO TEGO LAPIE A JAK BRUD I KURZ RAZEM Z WYSOKIM NAPIECIEM JAKIE DAJE CEWKA NO TO NIESTETY ROWNIEZ PRZEBICIA.
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie zalewał gniazd w kopułce olejem z beczki 20L bądż z butelki 1L. Jeśli chcesz zachlapać, to i tak zachlapiesz nawet lejąc ze strzykawki. Ja bym tego tak nie wyolbrzymiał. Sprayem też można spryskać całą kopułkę :helm: nie trafiając w gniazda.
Robiłem to z wykorzystaniem WD40 i muszę powiedzieć, że jest to kłopotliwe ze względu na pienienie się go.

Uwierz mi, zawodowo zajmowałem się elektryką samochodową.



Awatar użytkownika
kesier
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: pn lut 07, 2005 21:03
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Post autor: kesier » sob sty 14, 2006 13:13

dlatego sa rurki do kazdego pojemnika, a z pienieniem sie to fakt masz racje, dobra damy sobie luz z tym olejem kazdy robi jak uwaza Ty masz swoje sposoby inni swoje no ale pot o jest to forum coby z kulturka sie nimi podzielelic.pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 269 gości