Wyłączający się licznik.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

netopeer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt sty 14, 2005 23:30
Lokalizacja: Łódź

Wyłączający się licznik.

Post autor: netopeer » pt sty 14, 2005 23:42

Od nie dawna mam golfa III GTD 1.9. Poprzedni właściciel wymieniał licznik normalnie chyba ten diesel miał licznik z obrotomierzem teraz jest z budzikiem :-) ale to nie problem kiedy silnik wchodzi na obroty licznik zeruje się tak jak by był wyłączany zapalają sie kontrolki tak jak przy wyłączonym silniku, kiedy opuszczam mu gaz wszystko wraca do normy. Zastanawiam się czy to styki (ktoś spartolił robote przekładając go ?) ? Czy ktoś spotkał się z podobnym probleme. Zastanawiam się na kupnem takiego licznika jak powinien być dla tej wersji VW i przełożeniem go. Jeśli wiecie gdzie moge kupić taki licznik proszę o porady :-) ....
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony śr kwie 08, 2009 23:48 przez netopeer, łącznie zmieniany 1 raz.


Make a force be with You

mafik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw lis 11, 2004 22:11
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: mafik » sob sty 15, 2005 02:51

cześć, na elektronice się zabardzo nie znam, więc ci nie pomogę, ale licznik z obrotkiem możesz kupić na giełdzie, na allegro, na szrotach bądź na forum, kosztuje to ok. 150zł :helm:



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » sob sty 15, 2005 14:54

Pooglądaj kabelki czy gdzie nie przytarte - wygląda na zwarcie. Być może w samej szafie, być może na wiązce. Licznik kupisz na giełdzie, allegro itp..


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

netopeer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt sty 14, 2005 23:30
Lokalizacja: Łódź

Post autor: netopeer » sob sty 15, 2005 21:14

Thx! Więc postaram się coś upolować na allegro bądź na giełdzie :-). Jak będe miał nowy zajme sie rozbebeszaniem autka. Przeczytałem jak ustawić obrotomierz w trybie serwisowym tam gdzie km przjechane są pokazywane. Kiedy przekręcam kluczyk (nawet o tym nie wieidziałem ) dzieje sie podobnie i licznik też potrafi sie skasować :-). Kiedy udało mi sie go tak odpalić że sie nie wykasował przy 2500 obrotach (czyli chyba wtedy kiedy zaczyna turbina ciągnąć ) zrobił mu sie reset :-) nie pojerzewam żeby licznik był czymś uzależniony od turbo bo jest to przecież elemęt mechaniczny.

Pozdrawiam!


Make a force be with You

Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » sob sty 15, 2005 21:26

Turbina kręci się w całym zakresie obrotów i nie ma wpływu na licznik, to coś z prądem sie dzieje niedobrego.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
romusek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 18:30
Lokalizacja: Krosno
Kontakt:

Post autor: romusek » pn sty 17, 2005 01:21

Mialem tez taki problem, pozniej okazalo sie ze mechanik zdupczyl robote. robilem glowice w III TD, jest tam kosta z kablami kolo glowicy, i od tej kostki kabelek jest przykrecony do bloku, no i odpadl, raz byla masa a raz jej nie bylo. a od alternatora przez ta kostke do licznika idze kabel do obrotomierza. no i obrotomierz tez mi sie zerowal i tez swiecily mi wszystkie kontrolki. Zrobilem to i chula. Moze u ciebie tez podobny diabel siedzi. jestem przekonany ze cos z masa.



kiler09
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 08:06
Lokalizacja: tychy

reset zegarow

Post autor: kiler09 » śr kwie 08, 2009 12:15

moj problem polega na tym ze w momencie przekrecenia stacyjki resetuja mi sie zegary obrotomierz licznik chodza normalnie ale gdy chce wylaczyc auto wskazówki pozostaja w miejscu gdzie byly czyli np na 10k obrotów i np wskaznik paliwa w polowie dobiero ponowne przekrecenie kluczyka powoduje opadniecie ich w dol ale kolejny znow resetuje ilosc km i godzine. Bezpiecznik wymieniony co jeszcze moze byc przyczyna prosze o rade!!!!!!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 354 gości