Mruygajaca kontrolka od wody

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » czw gru 08, 2005 23:12

Wiecie co dzis zauwazylem ?? Mialem jechac moim samochodzikiem wsiadam zapalam patrze kontrolka nie swieci ani tez nie mruga !! przejechalem chyba z 10 km i nie mrugla ani razu pozniej jechalem spowotem i tez nie mrugala !!!!!!!!! Nie wiem co sie stalo ze tak nagle przestala mrugac ale bardzo mnie to cieszy !!!! chociaz wolabym wiedzec co bylo nie tak ze sie tak nagle samo poprawilo ://// qrde jaja samo sie naprawilo mam nadzieje ze juz mi nie bedzie mrugac wiecej !!:)))))))))



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » pt gru 09, 2005 19:15

U mnie tez tak czasem bywa...cale lato mi nie mrugalo a teraz raz mruga raz nie...



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » sob gru 10, 2005 00:38

Niepotrzebnie sie cieszylem :(((((((( jechalem dzis i za pierwszym razem nie mrugala a jak mialem znowu gdzies zajechac wieczorem to znowu zaczela mrugac ta kontrolka ://// i skonczylo sie na tym ze znowu pruga ://:((((((((( Niech ktos cos wymysli !!!!!



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » ndz gru 11, 2005 00:13

Cazki i odciac diode...najprostsze rozwiazanie...bo mysle ze w inny sposob bez gruntownej wymiany niezliczonej ilosci czesci nic sie nie osiagnie bo to nie takie proste znalezc o co tu chodzi



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » ndz gru 11, 2005 10:15

"Cazki i odciac diode..." i chyba bede musial tak zrobic bo raz mruga raz nie nie wiem od czego to zalezy :// Ale zanim cos tam zmajstruje na dobre to jeszcze sie pobawie heheh :DD



Witek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr lut 02, 2005 18:48
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: Witek » ndz gru 11, 2005 11:52

Nie wiem czy jest tak w dieslach ale podobno w benzynce kontrolka ta migając po zapaleniu silnika jezeli gaśnie po kilku sekundach to ok, jezeli mruga to daje znaki świetlne o jakiejś awari w silniku lub elektronice, i są kody do rozszyfrowania tych znaków, itp. Jezli sie myle to przepraszam a gdzieś to widziałem ale nie wiem gdzie.
A co do odcinania czujników i diody to nie jestem w pelni przekonany.
To ma działać i już :okej: :balwan:



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » ndz gru 11, 2005 22:30

W dieslu ta kontrolka mruga rytmicznie i nie wysyla znakow...jej miganie informuje o jakiejs nieprawidlowosci...ale tak sie dziwnie sklada ze po latach w wiekszosci niemieckich diesli (w Audi tez) zaczyna ona migac bez wiekszej przyczyny i bez glebszego celu...



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » czw gru 15, 2005 20:51

Mi sie tez wydaje ze ona nie wydaje jakichs konkretnych znakow !! bo ona raz mi mruga jak jade a potem gdzies sie zatrzyamam wroce do samochodu zapale i gasnie i nie mruga naprawde nie wiem od czego to zalezy ale rz sobie mruga raz nie ://



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » pt gru 16, 2005 18:00

To dokladnie jak u mnie...ja obstawiam ze to jest z temperatura zwiazane- jak sie silnik zagrzeje to jest inaczej...a jak jest zimny to mruga...mysle ze chodzi o to ze po parunastu latach cos sie dzieje z tym mrygadelkiem ze nie potrafi sobie zdac sprawy ze silnik moze byc kiedys az tak zimny...:grin:



Awatar użytkownika
jackhew
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob gru 17, 2005 23:32
Lokalizacja: GD
Kontakt:

Post autor: jackhew » sob gru 17, 2005 23:49

Ja mam tez ten problem i pojawia sie tak co drugi dzien, sprawdzilem juz wszystko co mozliwe, nawet bylem w serwisie VW na przegladzie i zwrocilem im uwage na temat tej diody ale jak to bywa kiedy trzeba to nie swieci, i tak bylo jechalem do nich z migajaca dioda i oni jak sprawdziali i odbieralem od nich auto to nie swiecila. Ale nic sie nie dzieje wiec podejrzewam ze to problem zwarcia albo wilgoci. Pozdrawiam



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » ndz gru 18, 2005 19:17

Przyczyn moze byc conajmniej kilka...zwarcie, wilgoc, przebicie kondensatora albo jeszcze cos innego...w kazdym razie jeszcze chyba nikt nie znalazl co to naprawde sie dzieje...ja tam sie przyzwyczailem i nie bede ruszal...



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pn sty 02, 2006 13:28

No ja mielem ostatnio tak ze mrugala a prze potem jaies 3 dni ani razu nie zaswiecila i jezdzilem i fajnie bylo :))) a potem zrobilo sie tak : zapalilem mrugala zgasilem auto i zapalilem ponownie i juz nie mrugala a teraz znowu sobie mruga :// to jet jakies porabane :/



hektopaskal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt gru 21, 2004 15:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: hektopaskal » pn sty 02, 2006 14:34

U mnie jest czasami tak:
Na cieplym silniku mam ilosc plynu troche wieksza niz min. Zimny plyn ma mniejsza objetosc i dlatego kontrolka mruga, bo jest go "mniej" niz poziom min. Jednak po rozgrzaniu silnika plyn rozszerza sie i jego poziom jest juz odpowiedni, ale jak ta kontrolka raz sie zapali to juz nie gasnie. Dlatego trzeba wylaczyc silnik i odpalic jeszcze raz i wtedy juz nie miga. :helm:



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » pn sty 02, 2006 16:08

Tok rozumowania nie jest zly...ale to sie psuje i rozregulowuje po pewnym czasie i jest tak jak jest...u mnie poziom plynu jest zawsze w normie- i cieplego i zimnego...a raz miga raz nie miga...i jak sie zgasi silnik to przestaje migac- ale tez nie zawsze.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 396 gości