Elektryka zwariowała

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piotrsrokosz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: wt kwie 05, 2005 20:12
Lokalizacja: KIELCE
Kontakt:

Elektryka zwariowała

Post autor: piotrsrokosz » wt kwie 07, 2009 11:37

Witam
Mam problem z elektryką w golfie mk3 na desce działają mi tylko zegarek, czujnk temperatury płynu chłodzącego i podświetlenia, brak reakcji elektronicznego licznika kilometrów, prędkościomierza, i ilości paliwa.
Dodam iż nie jest to problem zegarów na innych to samo. Czy to elektryka czy może czujnik prędkości przy kole?

Może zna ktoś dobrego elektryka w Kelcach.


WV Golf 1,8 - 1992, AAM 75KM, LPG,
ABS, wspomaganie

Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » wt kwie 07, 2009 13:11

czujnik prędkości nie jest przy kole tylko w skrzyni, najlepiej podmień z kimś ten czujnik i sprawdzisz, u siebie kiedyś miałem podobny problem i zakupiłem ten "czujnik"(impulsator) po czym okazało się że miałem przerwę w kablu i teraz wszystko gra. Impulsator znajduje się w górnej części skrzyni biegów i idzie do niego jeden kabel


Obrazek

master819
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 20:59
Lokalizacja: Białystok

Post autor: master819 » wt kwie 07, 2009 14:50

Witam.
Może ktoś pomoże w rozwiązaniu problemu w Mk3 2,0 gti 16V '93
Wczoraj przyjechałem do domu i potem zaczęły się problemy. Chciałem uruchomić auto a tu nic. po przekręceniu kluczyka kontrolki się nie świecą, rozrusznik też nie łapie.Czasem zdarzy się że trochę się lekko świecą a czasem z normalną mocą ale z kluczyka nie idzie odpalić. Zaryzykowałem i spróbowałem auto rozciągnąć. Odpaliło ale dziwnie pracuje. Światła nie mają normalnej jasnej barwy, wskaźnik obrotościomierza lata od początku do końca zakresu mimo jednakowych obrotów. Dodam też że po przekręceniu kluczyka znika wyświetlanie zegara i przebiegu. Po wyłączeni€ zapłonu pojawia się wyzerowany zegarek.


Master819

Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » wt kwie 07, 2009 15:30

co do zerowania się zegarów to sprawdź bezpieczniki, a co do tych braku kontrolek to sprawdź kostkę stacyjki


Obrazek

Awatar użytkownika
piotrsrokosz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: wt kwie 05, 2005 20:12
Lokalizacja: KIELCE
Kontakt:

Post autor: piotrsrokosz » wt lip 07, 2009 22:08

Brak reakcji elektronicznego licznika kilometrów, prędkościomierza, i wskaźnika ilości paliwa.

Czy na naprawę udać się do elektryka czy do mechanika?

Przy okazji do roboty hamulce tył cylinderki, regulacja ręcznego wymiana płynu hamulcowego i odpowietrzanie.


WV Golf 1,8 - 1992, AAM 75KM, LPG,
ABS, wspomaganie

jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: jeryk10 » wt lip 07, 2009 22:42

piotrsrokosz pisze:Brak reakcji elektronicznego licznika kilometrów, prędkościomierza, i wskaźnika ilości paliwa.

Czy na naprawę udać się do elektryka czy do mechanika?

Przy okazji do roboty hamulce tył cylinderki, regulacja ręcznego wymiana płynu hamulcowego i odpowietrzanie.
Kup sobie kontrolke 12V na kablu z krokodylkiem Sciogni kostke z ipulsatora na skrzyni i podlacz kontrolke jednym koncem do masy a drugim sprawdz napiecie na kostce Powinien byc napiecie na jednym kablu po wloczeniu stacyjki i masa oraz wyjsciowy kabel na licznik to jest ten srodkowy Jak bedzie napiecie i masa to podaj mase przez kontrolke do srotkowego kabla dotykaj tak ipulsowo licznik powinien troche drgac przytym sprawdzaniu stacyjka musi byc wloczona Jezeli nie bedzie drgac to cos z licznikiem zimne luty jezeli tak to ipulsator padoch Zawsze tak sprawdzam bo na podmiane z drugim to ciezko a tak sptawdzic jest sztbciej



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 323 gości