biały dym z nawiewu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Kamil12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr paź 31, 2007 20:26
Lokalizacja: Lubelskie

biały dym z nawiewu

Post autor: Kamil12 » pn kwie 06, 2009 12:47

Witam.Koledzy mam taki problem.jechałem sobie dzis mk2 i w pewnym momencie przez otwory nawiewu zaczął mi lecieć biały dym.Myślałem że pożar ale całe szczęście nie.Otóż tak: ten biały dym skroplił mi się na szybie.Kiedy suwak od nawiewu biorę na zimnie powietrze to wydaje się być wszystko ok ale jak go przesuwam na ciepłe powietrze to ten dym dalej zaczyna mi lecieć.Powiedzcie co się stało?jak jest przyczyna tego białego dymu? Mi wygląda na to że nagrzewnica padła ale ja się nie znam.Spotkał się ktoś z czymś takim?


Kamil

MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: MiSzOn » pn kwie 06, 2009 13:38

Na 99% rozszczelniła Ci się nagrzewnica. Wymiana na nową jest najrozsądniejszym rozwiązaniem.


Obrazek

Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » pn kwie 06, 2009 13:44

To nie dym tylko para. Sprawdz czy nie masz mokrego dywanika pasazera. Jesli jeszcze nie to czym predzej wymieniaj nagrzewnice (4max 55zl w IC), w week wymienialem takowa u szwagierki. W FAQ masz porade krok po kroku. Ja akurat rozebralem cala deche, wg mnie lepszy dostep.


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

Kamil12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr paź 31, 2007 20:26
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: Kamil12 » pn kwie 06, 2009 14:39

dzięki za odpowiedź.faktycznie to nagrzewnica,są zacieki po płynie.jak się zagrzeje silnik to słychać psyczenie dobiegające z nagrzewnicy.
Mam jeszcze pytanko.W tym momencie nie bardzo mam jak wymienić nagrzewnice dopiero za jakieś 2 tygodnie będe miał troche czasu.I moje pytanie brzmi: czy jak ustawie suwak od nawiewu na zimnym powietrzu i będe jeździł autem to czy nadal będzie wyciek z nagrzewnicy płynu do wnętrza.Chodzi mi o to czy ustawiając suwak od nawiewu na zimnym powietrzu to czy w ten sposób odetne dopływ płynu do nagrzewnicy.


Kamil

Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » pn kwie 06, 2009 14:54

Kamil12 pisze:Chodzi mi o to czy ustawiając suwak od nawiewu na zimnym powietrzu to czy w ten sposób odetne dopływ płynu do nagrzewnicy.
U szwagierki cieklo i na cieplym i na zimnym.. to raczej nie ma nic wspolnego z suwakiem, tym tylko sterujesz przeslona w dyszy powietrza.


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

Kamil12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr paź 31, 2007 20:26
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: Kamil12 » pn kwie 06, 2009 15:00

więc będe musiał siłą rzeczy znalęźć czas wcześniej.dzieki za pomoc, punkcik leci


Kamil

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 500 gości