przegralem z kraweznikiem HELP MK2

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

przegralem z kraweznikiem HELP MK2

Post autor: guti » ndz sty 01, 2006 17:53

tak jak w temacie, przy malej predkosci przywalilem w kraweznik miska olejowa i ogolnie spodem.Efektem czego jest zagnieciona miska, lekko przestawiona pompa wspomagania i urwane mocowanie rurki wchodzacej to pompy( miska mnie nie przeraza, mocowanie zrobilem i jest ok) a to co mnie bardzo niepokoi:
1, dzwignia biegow w pozycji luz jes przesunieta w prawo, nie wchodzi 5 bieg i ciezko 2
2 cos sie dzieje ze sprzegłem bierze od samej podlogi i po kilku cm juz czuc ze to koniec i juz ciagnie na 100%
3 i najgorsze ze sa strasznie wibracje w srodku, nie wiem czy poduszka silnika ta z tylu nie nawalia, tylko nie wiem jak to sprawdzic , szarpie strasznie, podejrzewalem
Pomocy bo jezdze jak na wibratorze i to jeszcze na IV biegach !!! Jedno jest pewne kraweznik mi wyskoczyl 35Km od domu i mimo tego uszkodzenia bez wspomagania dojechalem do domu!!! VW jest niesmiertelny !!!


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
MichalMys1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: śr lip 06, 2005 21:16
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: MichalMys1 » ndz sty 01, 2006 19:31

Przy jakiej prędkości walnałeś w krawęznik??Ja ostatnio tez miałem takie spotkanie przy ok 50 km/h.Naszczeście jest tylko mała rysa na misce olejowej , no ale felga rozwalona w pył. Ten golfik jest jak czołg-uderzenie było nawet mocne -a jezdze nim bez problemów -nie robiłem nawet zbieżności(nic nie ściąga), wyminiłem tylko felge.Jednak przy 100km/h czuc lekkie drgania , wydaje mi sie ze to moze byc uszkodzona opona :crazy:

[ Dodano: Nie Sty 01, 2006 18:34 ]
Aha ,czasem czuć na padele gazu lekkie wibracje-co to może być??



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » ndz sty 01, 2006 20:20

ja wstyd sie przyznac ale sadzilem ze przejade przez trawnik a to byl kraweznik :( predkosc mala , a straty dlatego takie spore bo mam troszke obnozone autko i jak dostalo to wszystko, uderzylem centralnie przodem jak na czolowce :(
zauwazylem jeszcze jeden objaw , wibracje sa tylko jak jade do przodu a jak na wstecznym to cisza, wiec podejrzewam poduszke tylko teraz nie wiem ktora z przodu czy z tylu?? w ktora strone szarpie silnik jak jade do przodu a w ktora jak do tylu????Aha i co z tymi biegami?? czemu mam tylko IV i drazek ejst przekrzywiony??Pomocy!!!


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

marekk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: pn cze 06, 2005 09:16
Lokalizacja: Lyski - Rybnik
Kontakt:

Post autor: marekk » ndz sty 01, 2006 20:54

sprawdz czy przypadkiem nie pekla cala lapa przy skrzyni biegow i po prostu skrzynia jest przekrzywiona



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » ndz sty 01, 2006 21:42

Marek ma rację i poprostu sprawdż poduszli i te łapy przy silniku mogła Ci pęknąć ta przy skrzyni i wisi silnik zapewne dlatego też niemasz biegów jak trzeba. MichlMys1 to zrób tą zbieżność i wyważ koła i powinno być ok no chyba że coś wyjdzie.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » ndz sty 01, 2006 21:56

nie pamietam jak to bylo z ta skrzynia wczesniej ale teraz jak sciagnalem kolo lewe i widze skrzynie to ona jest tak moze 2cm od podluznicy pod nia, nie wiem czy to tak powinno wygladac?? na podluznicy od spodu jest lekki slad jakby skrznia a wlasciwie ten sam dekielek sie obijal o nia teraz nie wiem ktora poduszke podejrzewac, jedni mowia ze ta za silnikiem kolo kolektora , inni mowia ze ta przy rozruszniku a teraz jeszcze ta kolo skrzyni.Orientuje sie ktos moze w cenach poszczegolnych łap?? tak na wszelki wypadek?


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » ndz sty 01, 2006 22:19

Łapa z przodu jest metalowa i na bank niepęknie a za silnikiem są dwie alu .Jak stoisz przed autem to pod serwem masz jedną przykręconą do skrzyni i ona mogła pójść lub też mas zdrugą po przeciwnej stronie koło drugiej podłużnicy.Stawiam na tą pod serwem



Awatar użytkownika
VWąski
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: czw paź 13, 2005 20:15
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: VWąski » pn sty 02, 2006 00:36

witam
miałem podobny problem...
http://forum.vwgolf.pl/tematy2/wylecielismy-vt29231.htm

sprawdź 'łapy'


:wazup: :weedman:

[b]..::NIECH MOC GOLFÓW BĘDZIE Z WAMI::..[/b]

Awatar użytkownika
Bondas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 842
Rejestracja: pt gru 30, 2005 16:52
Lokalizacja: okolice warszawy

Post autor: Bondas » pn sty 02, 2006 01:04

lapy mogla sie skrzywic ale i w 1,8 mialy one tendecje do pekania zwlaszcza 16 V i poduszki i wszytko wskazuje na przednia bo one sa slabe najlepiej zobaczysz to jak ktos bedzie ruszal przod tyl a ty przez otwarty bagaznik zobacz jak silnik lata

pozdrawiam



Awatar użytkownika
jajcoul
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 192
Rejestracja: sob sty 22, 2005 21:08
Lokalizacja: Łobez / Szczecin
Kontakt:

Post autor: jajcoul » pn sty 02, 2006 14:32

a ja chcesz zeby 5 wchodzila to przy wbijaniu tego biegu nacisniej galke jak do wstecznego :grin: u mnie to dziala :helm:


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images32.fotosik.pl/94/c366305921d0945e.jpg[/img][/url]

Moje MK2 - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3824007#3824007

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pn sty 02, 2006 20:52

dzieki koledzy, juz zrobilem, jednak lapa od silnika byla urwana, pekla w polowie i ta czesc co zostala przy silniku spadla na poloske i troszke sie ja wytarla ale bedzie dzialac,wszystko juz ok , dzieki wszystkim za pomoc :) co do V tki to juz jest :) ale najfajniejsze moje zdziwienie bylo jak wrzucam wsteczny a on do przodu jedzie :) i tak kilka razy pod rzad, zdjalem mieszek i bez mieszka jest ok zakladam i znowu na niby wstecznym niby do przodu :D gdzies cos mu tam nie pasowalo , i samo zniklo :) wszystkim po punkciku za zainteresowanie :D


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » wt sty 03, 2006 01:36

witam, ja mam takei zapytanie bo przy cofaniu strasznei mi trzepie autkiem glownie tapicerka w srodku. nasila sie to jak nei da sie gdzies wyjechac cofajac czy to moga byc poduszki tylne?



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » wt sty 03, 2006 20:00

Jak cofasz to na półsprzęgle więc i sprzęgło może już mieć dosyć.Poduszki też należałoby sprawdzić.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 122 gości