Wskaznik poziomu paliwa!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Goofol
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: czw lis 11, 2004 23:29
Lokalizacja: Solec Kujawski
Kontakt:

Wskaznik poziomu paliwa!!!

Post autor: Goofol » wt gru 21, 2004 12:57

Panowie mam o niedawna Golfa III i sprawdzam spalanie!!! wlałem maks (az dystrybutor strzeli) i jezdzilem do konca!!! zauwazylem (chyba ze mi sie wydaje) ze do polowy baku wskaznik spadal szybciej a od polowy do konca tak jakos bardziej powoli!!! czy wskaznik nie jest podzielony regularnie??? w ksiazce serwisowej wyczytalem tez ze jak wskazuweczka najdzie na czerwone kreski to w baku powinno znjadowac sie okolo 6-7 litrow no a ja zrobilem dobre 150 kilometrow jak mi wskazowka pokazywala rezerwe i powiem wam ze byl czas ze wogule juz nie reagowala (nie podnosila sie z kijka) a robilem jeszcze 30 kilometrow!!! powiedzcie mi jak poprawic wskazania czujnika czy to tak juz jest???
Ostatnio zmieniony śr kwie 11, 2007 12:25 przez Goofol, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
longer
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: wt lis 23, 2004 18:23
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: longer » wt gru 21, 2004 13:02

no właśnie :food:

a ja zauważyłem (może mi się wydaje :grin: ) że jak cisne na 2bigu po mieście w korkach :grin: to pokazuje mi pewna ilość paliwa i gdy ruch sie zluzuje i zaczynam smigac na 4 biegu to pokazuje mi ze mam wiecej paliwka :food:



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » wt gru 21, 2004 13:48

Dajcie spokój z tym wskaźnikiem, ja w moim Golfie to juz chyba zacznę wozić bańkę z paliwem bo nigdy nie wiem ile jeszcze przejadę. Jak wsadziłem liczniki od TDI to było lepiej bo miały wskaźniki na silniczkach a nie zwykłe. Teraz wróciłem do starych zegarów i znowu lipa.To chyba crcha fabryczna naszych VW



sirsane
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn lis 22, 2004 22:00

Post autor: sirsane » wt gru 21, 2004 14:20

ludzie to jest normalne zawsze tak jest że kontrolka spada szybciej do połowy a potem powoli. rezerwa powinna starczyć na ok 150 km czyli do słupka jakieś 100 no i jeszcze 50 zostaje. a co do większej ilości paliwa przy szybszej jeździe to są dwa wyjścia
1. futurystyczne (jedziecie tak szybko że paliwko cofa się w baku i pod licznik podchodzi HIIIII)
2. Realna (wskaźnik wskazuje wam średnią ilość paliwa czyli jak wiadomo autko w trasie pali mniej a więc licznik wskazuje że przejedziemy więcej )
(u mnie tak jest)



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Re: Wskaznik poziomu paliwa!!!

Post autor: ku_bi » wt gru 21, 2004 20:09

Goofol pisze:Panowie mam o niedawna Golfa III i sprawdzam spalanie!!! wlałem maks (az dystrybutor strzeli) i jezdzilem do konca!!! zauwazylem (chyba ze mi sie wydaje) ze do polowy baku wskaznik spadal szybciej a od polowy do konca tak jakos bardziej powoli!!! czy wskaznik nie jest podzielony regularnie??? w ksiazce serwisowej wyczytalem tez ze jak wskazuweczka najdzie na czerwone kreski to w baku powinno znjadowac sie okolo 6-7 litrow no a ja zrobilem dobre 150 kilometrow jak mi wskazowka pokazywala rezerwe i powiem wam ze byl czas ze wogule juz nie reagowala (nie podnosila sie z kijka) a robilem jeszcze 30 kilometrow!!! powiedzcie mi jak poprawic wskazania czujnika czy to tak juz jest???
chyba nic na to nieporadzisz ja też tak mam :kac:



baton

Post autor: baton » wt gru 21, 2004 20:19

nio ostatnio zalałem pod korek i w tej chwili mam ok 2 milimetry za połową i na blacie zrobione 460km nie wiem czy to dużo czy mało jeżdziłem przeważnie na trasie ale dzisiaj np. zrobiłem 160 km w 4 osoby +przyczepka z cegłą
:rotfl: i tak sobie myśle że jest jeszcze w baku coś około 26literków



matej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt gru 21, 2004 23:22
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: matej » wt gru 21, 2004 23:28

ja tez mam ten sam problem ze wskaźnikiem paliwa i nigdy nie wiem czy dojade do stacji benzynowej.


matej
196 TYS KM, BENZYNA

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » wt gru 21, 2004 23:47

ale powiedzcie po co doprowadzacie do takiej suszy w baku :satan: i jeździcie na rezerwie?? można pompę paliwa wykończyć



Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » wt gru 21, 2004 23:51

A ja to już zapomniałem ,że taki wskaźnik paliwa wogóle jest hehehehehe



Awatar użytkownika
Goofol
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: czw lis 11, 2004 23:29
Lokalizacja: Solec Kujawski
Kontakt:

Post autor: Goofol » śr gru 22, 2004 09:20

ku_bi pisze:ale powiedzcie po co doprowadzacie do takiej suszy w baku :satan: i jeździcie na rezerwie?? można pompę paliwa wykończyć
Nie sądze aby niemcy byli na tyle mało inteligentni ze brak paliwa w aucie wiązał by sie z dość kosztowną wymianą pompy paliwa!!!!



r30q
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:20
Lokalizacja: Warszawa - Bródno
Kontakt:

Post autor: r30q » śr gru 22, 2004 09:50

ja zastanawiam sie czy w wakacje nie zdjac baku paliwa i wyplukac go od srodka karsherem , potem wysuszyc i po zalozy 2 dniach go zamontowac , jak wyschnie itp :) , kto wie jaka ropa teraz jest :)

U mnie w 1.9D problem ze wskaznikiem jest ten sam wiec nie wiem czy te wozy mialy tak od nowosci czy sie czujnik poprostu zamulił :)


Inne auto z grupy VAG
___________________________________

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » śr gru 22, 2004 18:55

Goofol pisze:
ku_bi pisze:ale powiedzcie po co doprowadzacie do takiej suszy w baku :satan: i jeździcie na rezerwie?? można pompę paliwa wykończyć
Nie sądze aby niemcy byli na tyle mało inteligentni ze brak paliwa w aucie wiązał by sie z dość kosztowną wymianą pompy paliwa!!!!

Nikt nie twierdzi, że Niemcy są mało inteligentni i z pewnością nie jeżdżą na rezerwie.
a właśnie, że brak paliwa w 2 vw u znajomych doprowadził do tego, że najpierw pompy wydawały dziwne jęki a potem siadały.



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » śr gru 22, 2004 20:34

Różne wskazania poziomu paliwa są też spowodowane tym, że jak jedziemy na wysokich obrotach to napięcie na stykach jest wyższe i wskaźnik inaczej pokazuje, a jak jedziemy ze stałą prędkością obrotową to pokazuje inaczej. Ja u siebie założyłem stabilizator, który ciągle wysyła 12 volt. Iwszystko jest git. Brat jest z zamiłowania elektronikiem i taki stabilizator złożył.



Awatar użytkownika
Czechu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 23:26
Lokalizacja: Turek
Kontakt:

Post autor: Czechu » czw gru 23, 2004 01:22

po wymontowaniu i ponownym założeniu zegarów wskaźnik paliwa zwariował :
po przejechaniu około 200 km wskazówka spadła do połowy, a jak zalałem do pełna to pokazała zaledwie 3/4 zbiornika
możliwe jest aby w czasie demontażu coś się rozłączyło?
co może być przyczyną błędnych wskazań?

pozdrawiam


sprzedam (mkII)
lampy tył seria i kierunki w szeroki zderzak

móje Mk II http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=62148

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 480 gości