Z czego to cieknie ???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Dorjan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr lut 13, 2008 00:24
Lokalizacja: slupsk

Z czego to cieknie ???

Post autor: Dorjan » sob kwie 04, 2009 17:51

Witam wszystkich szczesliwych posiadaczy mk4.
Od pewnego czasu zauwazylem wyciek na przewodzie w silniku tylko do konca nie wiem od czego jest ten przewod (mozliwe ze to klima). Autko 1.6 SR z klima manualna. Nie jest to wyciek ktory bylby widoczne pod samochodem ale przewod jest caly zaoliwiony jak i oslona silnika.
Przewod usytuowany jest zaraz obok filtra oleju i napewno podczas zmiany oleju nic nie zostalo wybrudzone olejem silnikowym. Zamieszczam zdjecia:

Obrazek Obrazek



Karol G60
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 699
Rejestracja: czw lut 26, 2009 22:50
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Post autor: Karol G60 » sob kwie 04, 2009 18:38

przypadkiem na łaczeniu tegó przewodu(metalowego i gumowego zbrojonego) od wspomagania bedzie on raczej...sprawdz płyn w zbiorniczku wspomy ale widzac ze sie poci mocno wiec ubytku w nim raczej nie bedzie..



Dorjan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr lut 13, 2008 00:24
Lokalizacja: slupsk

Post autor: Dorjan » sob kwie 04, 2009 19:02

skoro to wspomaganie to pewnie nie obejdzie sie bez wymiany calego weża. Jaki plyn sie zalewa bo na forum wyczytalem ze mozna :
-PLYN DO WSPOMAGANIA ZIELONY FEBI M6162
-plyn do wspomagania :Dextron

wiec ktory jest prawidlowy?



Karol G60
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 699
Rejestracja: czw lut 26, 2009 22:50
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Post autor: Karol G60 » sob kwie 04, 2009 19:10

raczej Febi jesli cos ...ale sprawdz dla pewnosci kolor...



Awatar użytkownika
woytas81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: wt maja 29, 2007 22:41
Lokalizacja: Opole

Post autor: woytas81 » sob kwie 04, 2009 20:39

Z takim pocącym się przewodem od wspomagania jeżdżę już rok i płynu mi prawie w ogóle nie ubyło. Nowy kosztuje parę stówek a zamiennika nie znajdziesz chyba że satysfakcjonuje Cię używka z alledrogo ale nie wiadomo czy też nie będzie się pocić :bigok:


Nie cierpię o krok wyprzedzać innych. Pozycja o krok przed innymi jest w sam raz żeby cię ktoś kopnął w dupę...

Awatar użytkownika
jacco
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 512
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:07
Lokalizacja: village
Kontakt:

Post autor: jacco » sob kwie 04, 2009 21:12

Dorjan pisze:-PLYN DO WSPOMAGANIA ZIELONY FEBI M6162
-plyn do wspomagania :Dextron
proponuje kupic w aso(zielony)koszt około 40zł (rok temu kupywałem) ja kiedys chciałem zaoszczedzic(w audi a3)bo myslałem ze orginał kosztuje niewiadomo ile i kupiłem zamiennik i po krótkim czasie płyn rozpuscił symeringi w przekładni i tak oszczednosc mi wyszła


www.monsterz-tt.de
Obrazek
LIFES TOO SHORT TO DRIVE A SHITTY CARS!!

Dorjan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr lut 13, 2008 00:24
Lokalizacja: slupsk

Post autor: Dorjan » ndz kwie 05, 2009 13:31

sprawdzalem stan plynu w zbiorniczku i faktcznie nic praktycznie nie ubylo. woytas81 powaznie taka cena za zwykly zbrojony przewod :( no to pozostana tylko ewentualne minimalne dolewki i szmata dla poprawienia estetyki silnika :P W poniedzialem drydne do ASO i napisze konkretna cene tego przewodu.
Dzieki za pomoc juz myslalem ze to powazna sterka.



Awatar użytkownika
woytas81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: wt maja 29, 2007 22:41
Lokalizacja: Opole

Post autor: woytas81 » ndz kwie 05, 2009 22:07

Cena oscyluje w granicach 500 - 600 PLN :bigok: Tu masz nr części przewod


Nie cierpię o krok wyprzedzać innych. Pozycja o krok przed innymi jest w sam raz żeby cię ktoś kopnął w dupę...

Dorjan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr lut 13, 2008 00:24
Lokalizacja: slupsk

Post autor: Dorjan » pn kwie 06, 2009 12:45

Dzwonilem do ASO i faktycznie tak jak pisal woytas81 cena takiego przewodu wynosci 642zl :chytry: Naszczescie u mnie jak narazie przewod tylko sie poci wiec pozostane przy ewentualnych dolewkach i szmacie :P
Pozdrawiam :okej:

[ Dodano: 10 Kwi 2009 20:40 ]
witam ponownie
Jakos nie moglem spokojnie jezdzic wiedzac ze z tego przewodu jest wyciek stan na rozgrzanym MIN. Podjechalem do mechanika i ten powiedzial "po co kupowac nowy przeciez mozna ten zarobic i bedzie wszystko OK" Przewod wymontowal podjechal do punktu gdzie zarabiaja przewody wysokiego cisnienia. Panowie w punkcie powiedzieli ze moga go zregenerowac tylko bez tej "zweżki" ktora jest w polowie przewodu. Wsrodku tej zwezki nic nie byli zadnego zaworu tylko zmniejszenie srednicy i dalej normalna jak na przewodzie.Przewod zrobiony koszt regeneracji (zarobienie) 59zl.
Mechanik powiedzial ze brak tej zwezki nic nie spowoduje bo pompa daje takie cisnienie jakie potrzebuje uklad. Płyn zalanu nowy orginalny zielony. Uklad odpowietrzony 10x do oporu. Tylko teraz slychac jak pompa wspomagania buczy.na postoju przy malym ruchu kierownica juz slychac buczenie :(. Stan plyny MAX przy rozgrzanym. Zero wycieków, pocenia.



Jak moze byc przyczyna tego zachowania , czy przypadniem uklad dalej zapowietrzony ? a moze brak tej "zwezki" cos namieszało ??


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 408 gości