Uderzenia, huki itp. tylne zawieszenie dead ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
slonik98
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 19:54
Lokalizacja: Rogoźnik
Kontakt:

Uderzenia, huki itp. tylne zawieszenie dead ?

Post autor: slonik98 » ndz kwie 05, 2009 21:18

Witam. Jakiś czas temu (jakies pol roku temu) zaczęły się dziwne huki po wjechaniu w nawet niewielką dziure z tyłu auta. Najpierw nie denerwowało mnie to aż tak, gdyż nie było to tak często. Ale ostatnio to już masakra bo poprostu jeździć sie niechce takim czymś. To, że jest coś do wymiany to wiem, ale chciałbym wstępnie ustalić co. Więc tak pokaże wam fotke jak auto wygląda z 2 osobami z tyłu 2x80kg plus kobieta z przodu czyli 50kg.
Obrazek
Wg mnie tył za bardzo siedzi i wogóle z tyłu mam 205/50 i mi trze z jednej strony. Tak wygląda dupsko bez obciążenia http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 886df.html
Czyli tez nisko siedzi. Teraz tak springi zużyte by wyglądało ?. Kiedyś byłem na stacji diagnostycznej ale wtedy mało waliło i amory sprawne 70% czyli bdb. No to tak albo gumy na belce albo amory tak walą. Teraz na dniach jade na stacje niech mi przetrzepią tym tyłem najmocniej jak się da, żebym był pewny w czym leży problem. Co wy o tym sądzicie ? aha wydaje mi się ze wali prawa strona. W bagażniku butla z gazem wtedy na fotce full czyli 30litrow lpg plus 3litry wodu plus waga butli. Dzięki za wszelką pomoc.



CQ
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 631
Rejestracja: pn gru 05, 2005 23:04
Lokalizacja: Wieluń/Wrocław/Katowice

Post autor: CQ » ndz kwie 05, 2009 21:21

heh mam identycznie ;) Też opony 205 i też tak siedzi jak u ciebie kiedy obciązony/bez obciązenia. U mnie amortyzatory też sprawne. Daj znać jak coś ustalisz ;)

[ Dodano: Nie Kwi 05, 2009 21:26 ]
dodam ze spręzyny całe a wszystkie gumy od kielicha etc wymieniłem i dalej to samo.



Awatar użytkownika
slonik98
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 19:54
Lokalizacja: Rogoźnik
Kontakt:

Post autor: slonik98 » ndz kwie 05, 2009 21:27

czasami to huk jak by mi ktoś barbarą po podłodze walił. W ojca matizie komfort niebo lepszy.



Awatar użytkownika
CIENKII
Forum Master
Forum Master
Posty: 1275
Rejestracja: czw lis 30, 2006 20:07
Lokalizacja: FNW
Kontakt:

Post autor: CIENKII » ndz kwie 05, 2009 21:27

dosłownie mialem to samo .. ktoregos dnia ruszylem od kumpla na wyboistej drodze .. pozniej mi powiedzial ze kolo podskakiwalo . . a sam mowił ze mial tak w swoim starym MKII ze to gumy na belce . . a jednak amory . . teraz zalozylem gazówki i jest lepiej nie przyciera tak jak bylo z tyłu tez 205 :D :green_fuck:



CQ
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 631
Rejestracja: pn gru 05, 2005 23:04
Lokalizacja: Wieluń/Wrocław/Katowice

Post autor: CQ » ndz kwie 05, 2009 21:31

slonik98 pisze:czasami to huk jak by mi ktoś barbarą po podłodze walił. W ojca matizie komfort niebo lepszy.
heh skadś to znam ;) ja mam tak że jak wjade wreszcie na jakaś lepsza trase(bez dziur) to nie ten samochód.znacznie przyjemniej się jedzie ;) może te opony za szerokie albo nie wiem
Ostatnio zmieniony ndz kwie 05, 2009 21:32 przez CQ, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
slonik98
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 19:54
Lokalizacja: Rogoźnik
Kontakt:

Post autor: slonik98 » ndz kwie 05, 2009 21:36

jak sa malutkei dziury to fajnie zawiecha pracuje tak twardo czuć żę gumy pracują jak należy, czego niestety nie mozna powiedzieć na troszke większych. Ostatnio jak jeszcze był śnieg to nie było dziur tylko takie muldy sie zrobiły to jadąć po nich szybciej miałem niezły koncert hukowy w aucie. Musze sie tym zająć bo zęby czasami tak zaciskam ze mi wkoncu wylecą :green_fuck:



CQ
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 631
Rejestracja: pn gru 05, 2005 23:04
Lokalizacja: Wieluń/Wrocław/Katowice

Post autor: CQ » ndz kwie 05, 2009 21:37

nie pociesze cie ale ja już 2 razy byłem na stacji kontroli pojazdów i sprawdzali wszystko co możliwe jeśli chodzi o zawieszenie tj amory,szarpanie auta na boki za pomocą tych rozjeżdzanych mat, rolki etc i nic. Stan BDB. Tak stwierdził kontrolujący.



Awatar użytkownika
slonik98
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 19:54
Lokalizacja: Rogoźnik
Kontakt:

Post autor: slonik98 » ndz kwie 05, 2009 21:41

Aha jak tak stwierdzą rówież u mnie to kupie jakies amory w bd. stanie i wrzuce na tył jak bedzie juz widoczna różnica trzeba bedzie kupic lepsze. Oczywiscie nie GTI tylko zwykłą kanape :)



CQ
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 631
Rejestracja: pn gru 05, 2005 23:04
Lokalizacja: Wieluń/Wrocław/Katowice

Post autor: CQ » ndz kwie 05, 2009 21:44

tyle co mi koleś jeszcze doradził to żebym zmienił te opony na jakieś węższe bo na tych sie nie da jeździć ;) w koleinach też się nieźle prowadza :grin:
Ostatnio zmieniony ndz kwie 05, 2009 21:45 przez CQ, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
slonik98
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 19:54
Lokalizacja: Rogoźnik
Kontakt:

Post autor: slonik98 » ndz kwie 05, 2009 21:52

jedno jest pewne tak tego nie zostawie. Moze pierw znajde jakieś węższe i troszke wyższe oponki. Pomyśle. Napewno wszystkie zabiegi bede tu opisywał i mowił czy coś dały czy strata kasy. pozdro



CQ
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 631
Rejestracja: pn gru 05, 2005 23:04
Lokalizacja: Wieluń/Wrocław/Katowice

Post autor: CQ » ndz kwie 05, 2009 21:56

slonik98 pisze:jedno jest pewne tak tego nie zostawie. Moze pierw znajde jakieś węższe i troszke wyższe oponki. Pomyśle. Napewno wszystkie zabiegi bede tu opisywał i mowił czy coś dały czy strata kasy. pozdro
no to opisz jeśli znajdziesz rozwiązanie. może po tobie troche mniej kasy wydam :helm:



Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: specWROC » sob cze 13, 2009 18:09

mam pytanie żeby sobie wyremontować zawieszenie to co trzeba wymienić w mk2????
amortyzatory przód tył i jeśli chodzi o tył to tuleje na belce oraz z przodu ile czego jest????ma ktoś może jakiś rysunek



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 254 gości